AKTUALNOŚCI SZKOLNE

SZANOWNI RODZICE

Rekrutację do szkoły i Punktów Przedszkolnych określają  ZARZĄDZENIE nr 209/17 z dnia 21 marca 2017 r  roku BURMISTRZA NAŁĘCZOWA w sprawie harmonogramu czynności w postępowaniu rekrutacyjnym oraz postępowaniu uzupełniającym do przedszkola i innej formy wychowania przedszkolnego, a także kryteriów branych pod uwagę oraz dokumentów niezbędnych do potwierdzenia tych kryteriów oraz ZARZĄDZENIE nr 210/2017 z dnia 24  marca 2017  roku BURMISTRZA NAŁĘCZOWA w sprawie harmonogramu czynności w postępowaniu rekrutacyjnym oraz postępowaniu uzupełniającym do szkół podstawowych i kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym do szkół podstawowych i gimnazjów oraz dokumentów  do potwierdzenia tych kryteriów.

Czytaj dalej

Klasa I dba o swoją dietę. Na zajęciach dzieci rozmawiały na temat racjonalnego odżywiania się. Przy pomocy rodziców dzieci na lekcjach robiły zdrowe wiosenne kanapeczki pełne witamin.  Wszystko było bardzo smaczne zwłaszcza , że zostało przygotowane samodzielnie przez dzieci.

Klasa III przygotowała apel z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Były wiersze, ciekawostki, życzenia świąteczne oraz tradycyjne jajeczko.

 E.S.

Klasa I postanowiła uroczyście pożegnać zimę i powitać wiosnę. Wszystkie dzieci wraz z rodzicami przygotowały kukiełki Marzanny. Wykonali je z różnych materiałów. Laleczki były bardzo ładne i wcale nie przypominały nieprzyjemnej Zimy. Zajęcia w tym dniu były bardzo przyjemne i wesołe.

             W naszej szkole przywitaliśmy długo oczekiwany pierwszy dzień wiosny na boisku szkolnym z wykonanymi przez każdą klasę kolorowymi Marzannami. Uczniowie klasy III przypomnieli wszystkim zwyczaje związane z równonocą wiosenną. Po prezentacji słomianych kukieł, odbyło się głosowanie na najciekawszą Marzannę. Najwięcej głosów zdobyła klasa II. Uczniowie z wieka radością zaśpiewali piosenkę o boćku. Mamy nadzieję, że po spaleniu naszych Marzann, zima już nie powróci….

E.S.

       W konkursie fotograficznym wzięli udział uczniowie klas I-VI   

Edycja tegorocznego konkursu zimowego składała się z dwóch części.  W pierwszej uczniowie mieli za zadanie pokazać piękno zimy.

Wśród uczniów  klas młodszych                                      

I miejsce zajęły ex aequo :

Marysia Sobieszek kl.I  i Gabrysia Koput kl.III     

Zaś II miejsce -Kinga Wójciak z  klasy III   

Nagrody spośród  uczniów klas starszych otrzymują: 

Czytaj dalej

Uczniowie klasy szóstej z okazji
PRIMA APRILIS przygotowali niespodziankę
dla uczniów i nauczycieli. Był nim turniej
„JEDEN Z DZIEWIĘCIU” brawurowo
poprowadzony przez Jakuba. Turniej wygrała pani Małgorzata Franczak-Kopińska. O oprawę muzyczną zadbała Julka.

Antosia

Czytaj dalej

             W czwartek 9 marca 2017 r. odbył się finał Dnia Talentu, który był poprzedzony klasowymi dniami talentu. Uczniowie przygotowali 23 występy, w których wzięło udział 32 dzieci. Jury w składzie pani Ewa Sobieszek i pan Marcin Kraj oraz uczniowie Paweł Sikora, Michał Głos, Łukasz Musiatowicz mieli bardzo trudne zadanie wyboru najciekawszego talentu. Zaprezentowano szkolnej społeczności talenty muzyczne, plastyczne, taneczne, recytatorskie, gimnastyczne i literackie.

I miejsce otrzymali:

Julka i Spółka – zespół muzyczno-taneczny z klasy V  w składzie Julia Pochroń, Julia Stępień, Agnieszka Watras, Ola Żeleźniak, Natalia Czerniec, Klementyna Nastaj

Czytaj dalej

             Pani Ewa Depta szkolny opiekun SKO podsumowała konkursy propagujące oszczędzanie w szkolnej kasie SKO. Do grona osób nagrodzonych należą przede wszystkim uczniowie klas młodszych, a wśród nich nagrodzona Weronika Depta z klasy II.

R.K.

 

W ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa chętni uczniowie klas I – III przygotowali zeszyty ilustrujące przeczytane przez siebie książki – „Katalogi książek”, zaś uczniowie klas IV – VI wymyślali alternatywne zakończenia lub zmiany przebiegu zdarzeń w przeczytanych książkach  w konkursie „ A gdyby tak…”. Komisje konkursowe 8 marca 2017 roku nagrodziły następujących uczniów:

W konkursie  „Katalog książek”

I miejsce:

Marysia Sobieszek, kl. I; Weronika Depta, kl. II, Gabrysia Koput, kl. III

Czytaj dalej

patron

Ewa Szelburg-Zarembina

Konkursy dla dzieci

Konkursy dla dzieci

Programy edukacyjne
realizowane przez szkołę

Kultura dla dzieci

Kultura dla dzieci

Bierzemy udział w akcjach