AKTUALNOŚCI SZKOLNE

W dzisiejsze poniedziałkowe popołudnie Burmistrz Nałęczowa pan Wiesław Pardyka wręczył nagrody dla uczniów z terenu Gmina Nałęczów, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce w roku szkolnym 2023/2024. Marysiu, Maćku, Piotrze, Justynko, Mikołaju, Zosiu gratulujemy i życzymy udanych wakacji.

Pogoda dopisała. Humory też. Atrakcjom nie było końca 🙂Chyba największą z nich było przedstawienie, w którym wystąpili rodzice, nauczyciele, a w rolę Pana Ambrożego Kleksa wcielił się sam Wiesław Pardyka, Burmistrz Nałęczowa. Serdecznie dziękujemy panu Błażej Smyrgała i jego żonie za pyszną fontannę czekoladową i popcorn, panu Marek Durak za puszystą watę cukrową, panu Arek Łowczak za dmuchance, które ufundowali strażacy z Drzewiec, firmie Nałęczów Zdrój Sp z oo za podarowanie wody mineralnej. Wielkie podziękowania i ukłony dla naszych druhów z OSP Ochotnicza Straż Pożarna w Drzewcach za wspólne zabawy ❤️To był wspaniały Dzień Dziecka zorganizowany przy bardzo dużym zaangażowaniu Rodziców ❤️

Uczniowie klas IV-VI wzięli udział w nietuzinkowych warsztatach przygotowanych i przeprowadzonych przez uczniów klasy VII. Zaprezentowali oni młodszym kolegom i koleżankom zasady bezpiecznego korzystania z zasobów internetu.

Piąta klasa na wyprawie pieszej do Nałęczowa. Zwiedzaliśmy nasze miasto gminne na czterech kołach melexa . Rozwiązaliśmy quiz wiedzy o Nałęczowie, w którym najlepsze okazały się być Justyna i Marzena . Wizytą w mini zoo i ogniskiem zakończyliśmy naszą wycieczkę . Pogoda i humory dopisały!

 Oprócz podziwiania architektury starego miasta uczniowie uczestniczyli w warsztatach cukierniczych. Zwieńczeniem całej wyprawy było zwiedzanie zoo.

 Czy języka angielskiego można szukać we własnej szafie? Nasi uczniowie udowodnili, że można! Podczas kolejnej odsłony projektu, zapełniali oni klasowe szafy anglicyzmami, czyli zapożyczeniami językowymi. Najwięcej pomysłów na słówka brzmiące identycznie w naszym rodzimym języku oraz w języku angielskim zaprezentowała klasa IV, zdobywając tym samym zasłużone nagrody.
Congratulations! We admire your group work. Thanks to you, the school corridor looks outstanding.
 

W dniu 25.04.2024 roku uczniowie klasy ósmej pod opieką pani Ewy Pyśniak udali się do Urzędu Miejskiego w Nałęczowie w celu utrwalenia zdobytej wiedzy na lekcjach WOS. Spotkali się z panem burmistrzem Wiesławem Pardyką, który opowiedział o pracy urzędu. To była krótka, ale ciekawa wycieczka.

patron

Ewa Szelburg-Zarembina

Konkursy dla dzieci

Konkursy dla dzieci

Kultura dla dzieci

Kultura dla dzieci