AKTUALNOŚCI SZKOLNE

    Dnia 11 kwietnia dzieci z oddziału zerowego i  klasy 1, wybrały się do Piekarni Państwa Zubrzyckich w Kraczewicach. Dzieci uczestniczyły w warsztatach podczas, których uczyły się wykonywać różne bułeczki np. precla, chałkę, ptaszka. Zwiedzały halę produkcyjną oraz obejrzały film edukacyjny pt. „Od ziarenka do bochenka”. Na koniec otrzymały honorowe medale.

J.P., E.S. 

 

Zdrowych, Pogodnych Świąt Wielkanocnych, przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół oraz wesołego „Alleluja”.

Życzą dyrektor, nauczyciele oraz pracownicy Szkoły Podstawowej
w Drzewcach

K. G-G.

      Z okazji zbliżających się Świąt Paschalnych klasa IV pod opieką p. Zofii Goral i p. Anny Bilińskiej przygotowała uroczysty apel. W pierwszej części  obejrzeliśmy dramę opartą o ewangeliczne wydarzenia Wielkiego Tygodnia, a w drugiej czwartoklasiści opowiedzieli nam o tradycjach i zwyczajach wielkanocnych. Do przedstawienia włączyli się również uczniowie kl. V i VII. Na koniec spotkania złożyliśmy sobie życzenia świąteczne i podzieliliśmy się (przed)wielkanocnym jajkiem.

                                                                                                          Z.G.,  A.B.

Czytaj dalej

   

 

     W ramach programu „Rok dla Niepodległej” klasa III wraz z wychowawcą panią Ewą Deptą przygotowała apel oraz gazetkę poświęconą Józefowi Hallerowi, zwanemu błękitnym generałem. Uczniowie przedstawili całej społeczności szkolnej postać tego wybitnego wojskowego. Uczniowie poznali też rys historyczny czasów związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości.

R.K.

 

 

 

   W dniu 27.03. w naszej szkole odbył się kiermasz ozdób wielkanocnych, wykonanych przez uczniów z klas IV – VII na zajęciach plastycznych pod opieką p. Małgorzaty Jakubczyk i w czasie warsztatów plastycznych w ramach projektu „Z PZU po lekcjach”.  Wszyscy chętni mogli nabyć baranki, zajączki, pisanki, kartki świąteczne i stroiki. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

M. Jakubczyk

 

   

 

 

Rodzice dzieci uczęszczających do przedszkola wzięli udział w zajęciach otwartych zorganizowanych przez panią Olgę Wróbel. Mogli zobaczyć, jak dzieci pracują, bawią się i uczą.

R.K.

     

 

       W dniu 27.03. odbył się kiermasz świąteczny ”Muffinka dla Sandrine”. Zebrane dochód przeznaczony  zostanie na kształcenie Sandrine. Ciasteczka zostały przygotowane przez uczniów klasy czwartej. Muffinki cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Z.G.

     Zakup laptopów w ramach realizacji projektu „Lepsza jakość edukacji w Gminie Nałęczów” pozwala na przeprowadzenie zajęć z wykorzystanie technologii informacyjnych. Na zajęciach rozwijających z matematyki uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności na portalu learning apps.

R.K.

 

W tym roku po raz kolejny przystąpiliśmy do ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”. Celem tej akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną.

Najwięcej pieniążków, przeliczając na jednego ucznia, zebrała klasa V (13.73 zl na ucznia), drugie miejsce zajęła klasa III, zaś trzecie klasa VI.

Gratulujemy 🙂

Z.G.

 

 

21 marca 2018r. zostały ogłoszone wyniki konkursu fotograficznego ”Cztery pory roku w obiektywie-zima”.

Wzięło w nim udział 15 uczniów z klas I-VII, którzy obiektywem aparatu uchwycili piękno zimy. Jury, choć nie było to łatwe, wybrało najlepsze zdjęcia przedstawiające uroki tej pory roku.

W kategorii uczniów klas młodszych nagrodę zdobyły:                    

Marysia Sobieszek kl.II i Karolina Kałdonek kl.III.

Nagrody w klasach starszych odebrali:                                                                 

Zosia Kryńska kl.IV

Weronika Ścibior kl.IV

Igras Weronika kl.V

Emilka Pękala kl.VI

Natalia Piekoś kl.VII

Jury przyznało także wyróżnienia.

Otrzymali je:

Wiktor Golianek kl.III

Depta Weronika kl.III

Gabrysia Koput kl.IV

Mateusz Stępień kl.IV                                       

Antonina Koput kl.V

Julka Żeleźniak kl.VI

Kacper Rusek kl.VI

Antosia Koput kl.VII     

Prace nagrodzone i wyróżnione zostały zaprezentowane na gazetce szkolnej.

Gratulujemy i życzymy kolejnych super zdjęć…wiosennych 🙂

                                                                                                   Zofia Góral

patron

Ewa Szelburg-Zarembina

Konkursy dla dzieci

Konkursy dla dzieci

Programy edukacyjne
realizowane przez szkołę

Kultura dla dzieci

Kultura dla dzieci

Bierzemy udział w akcjach