AKTUALNOŚCI SZKOLNE

             W czwartek 9 marca 2017 r. odbył się finał Dnia Talentu, który był poprzedzony klasowymi dniami talentu. Uczniowie przygotowali 23 występy, w których wzięło udział 32 dzieci. Jury w składzie pani Ewa Sobieszek i pan Marcin Kraj oraz uczniowie Paweł Sikora, Michał Głos, Łukasz Musiatowicz mieli bardzo trudne zadanie wyboru najciekawszego talentu. Zaprezentowano szkolnej społeczności talenty muzyczne, plastyczne, taneczne, recytatorskie, gimnastyczne i literackie.

I miejsce otrzymali:

Julka i Spółka – zespół muzyczno-taneczny z klasy V  w składzie Julia Pochroń, Julia Stępień, Agnieszka Watras, Ola Żeleźniak, Natalia Czerniec, Klementyna Nastaj

Czytaj dalej

             Pani Ewa Depta szkolny opiekun SKO podsumowała konkursy propagujące oszczędzanie w szkolnej kasie SKO. Do grona osób nagrodzonych należą przede wszystkim uczniowie klas młodszych, a wśród nich nagrodzona Weronika Depta z klasy II.

R.K.

 

W ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa chętni uczniowie klas I – III przygotowali zeszyty ilustrujące przeczytane przez siebie książki – „Katalogi książek”, zaś uczniowie klas IV – VI wymyślali alternatywne zakończenia lub zmiany przebiegu zdarzeń w przeczytanych książkach  w konkursie „ A gdyby tak…”. Komisje konkursowe 8 marca 2017 roku nagrodziły następujących uczniów:

W konkursie  „Katalog książek”

I miejsce:

Marysia Sobieszek, kl. I; Weronika Depta, kl. II, Gabrysia Koput, kl. III

Czytaj dalej

             W dniu 8 marca 2017 r. odbyły się gminne eliminacje w KONKURSIE STRAŻACKIM – Młodzież zapobiega pożarom. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VI – Antonina Koput, Paweł Wrzos i Paweł Sikora. Trzecie miejsce w eliminacjach gminnych zajął Paweł Sikora.

R.K.

             W Dniu Kobiet klasa IV wraz z wychowawcą panem Marcinem Krajem przygotowała apel i złożyła życzenia dziewczętom. Chłopcy z klasy IV-ej zaprezentowali wiersze, które napisali z okazji Dnia Kobiet. Do symbolicznych kwiatów dla Ewy Samorząd Uczniowski dołączył słodki upominek dla dużych i małych PAŃ.

R.K.

Dzień Kobiet w klasie I był obchodzony bardzo uroczyście. Wszystkie młode Panie otrzymały od swoich klasowych facetów kwiaty. Cała klasa gościła się w klasowej kawiarence.  Wychowawca oraz dzieci bardzo dziękują rodzicom za przygotowanie kawiarenkowej niespodzianki. Wszystkie smakołyki były bardzo smaczne. Święto Kobiet było bardzo miłe.

 8 marca z okazji „Dnia Kobiet” chłopcy z klasy V zaprosili swoje koleżanki na kręgle do Atrium  w Nałęczowie.  Był słodki poczęstunek i wspaniała zabawa.  

                Serdecznie dziękujemy za miłą niespodziankę.                                                 

 Julia Pochroń

8 marca nagrodzonych zostało 13 uczniów z największą liczbą wypożyczeń w konkursie „Najlepszy czytelnik”  (I miejsce – Julia Toro, kl. II 42 wypożyczeń ; II miejsce Jagoda Krawczyńska, kl. II, 34, III miejsce Marysia Sobieszek, kl. I, 31) oraz 24 uczniów w konkursie „Systematyczny czytelnik”, czyli pożyczający co najmniej dwie książki w miesiącu od początku roku szkolnego.

Nagrody otrzymali również laureaci konkursu „Henryk Sienkiewicz i patroni roku 2016 – wyszukaj informację”: z klasy IV Antosia Koput i Wiktoria Wójciak, z klasy V Klementyna Nastaj, Emilka Pękala i Julka Pochroń oraz z klasy VI Oliwia Głos i Ksenia Żyłka.

Gratulacje !!!

AP

             Wiktoria Wójciak uczennica klasy V otrzymała wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie plastyczno-literackim „Pędzlem i piórem” organizowanym przez Szkołę Podstawową w Nałęczowie.

R.K.

 

             Klasa VI wraz z nauczycielką historii panią Ewą Pyśniak wzięła udział w wystawie „Prywaciarze” na której pokazano początki gospodarki rynkowej. Największe zainteresowanie wywołały eksponaty z minionych lat, które można było wziąć do ręki i obejrzeć.

Antosia kl VI

patron

Ewa Szelburg-Zarembina

Konkursy dla dzieci

Konkursy dla dzieci

Programy edukacyjne
realizowane przez szkołę

Kultura dla dzieci

Kultura dla dzieci

Bierzemy udział w akcjach