Osiągnięcia uczniów Szkoły Podstawowej w Drzewcach w roku szkolnym 2014/2015

Osiągnięcia z zakresu wiedzy

9 miejsce w ogólnopolskim konkursie Olimpus z Historii – Ksenia Żyłka.

9 miejsce w ogólnopolskim konkursie przyrodniczym Olimpus- Antonina Koput

Wyróżnienia w międzynarodowym konkursie „Kangur Matematyczny 2015” – Maja Depta, Mateusz Miazek.

Osiągnięcia sportowe

I miejsce w turnieju ping ponga o puchar wójta Wąwolnicy – Anna Wójcik, III miejsce Wiktoria Wrzos.

I miejsce w Mistrzostwach Powiatu Puławskiego w tenisie stołowym drużynowym chłopcy klasa IV – Piotr Kałdonek, Paweł Sikora

III miejsce w Mistrzostwach Powiatu Puławskiego w tenisie stołowym drużynowym dziewcząt klasa IV – Izabela Jabłońska, Antonina Koput

III miejsce w Mistrzostwach Powiatu Puławskiego w tenisie stołowym drużynowym dziewcząt klasa V-VI – Anna Wójcik, Wiktoria Wrzos

Osiągnięcia artystyczne

I miejsce w konkursie plastycznym organizowanym przez Nestle Polska SA z okazji Światowych Dni Wody dla klasy I

III miejsce w powiecie w XVIII ogólnopolskim konkursie plastycznym dla dzieci i młodzieży „ Bezpieczeństwo i rozwaga-tego od Ciebie każdy wymaga”

III miejsce w XXII Przeglądzie Piosenki Ekologicznej Kurów

Wyróżnienie w V ogólnopolskim konkursie plastycznym „Bezpiecznie na wsi – zwierzaki to nie pluszami”

Inne osiągnięcia

Wyróżnienie w konkursie na „ Najładniejszy Ogródek-Posesję na terenie miasta na Terenia miasta i gminy Nałęczów”

VIII miejsce w Regionalnym Konkursie „ Dziś oszczędzam w SKO jutro w Banku Spółdzielczym”
ZDROWO ŻYĆ TO ZNACZY BYĆ WOLNYM OD NAŁOGÓW

Uczniowie naszej szkoły uczestniczą w realizacji programu profilaktyki oraz szkolnego programu promocji zdrowia „Szlachetne zdrowie”. W ramach tych programów odbył się konkurs wiedzy o uzależnieniach dla uczniów klas IV-VI oraz konkurs plastyczny na plakat propagujący życie wolne od używek. Wszystkim zwycięzcom gratulujemy!

KONKURS WIEDZY

I miejsce Bartosz Żeleźniak

II miejsce Piotr Głos

III miejsce Katarzyna Koput

KONKURS PLASTYCZNY

NAGRODY: Sandra Rojek, Monika Miazek, Ilona Watras, Wiktoria Wrzos

WYRÓŻNIENIE: Amanda Numrych, Wiktoria Pawłocik, Natalia Kałdonek

DSC_0977 DSC_0881 DSC_0874 DSC_0869 DSC_0868

 

W dniu 17 kwietnia 2013 r. ogłoszono wyniki konkursu na prezentację dotyczącą życia twórczości patronki naszej szkoły Ewy Szelburg-Zarembiny. Komisja w składzie:

Przewodnicząca: Anna Pardyka

Członkowie: Małgorzata Franczak-Kopińska, Olga Wróbel, Józef Śledź przyznała następujące miejsca:

I miejsce KACPER NASTAJ KLASA V

II miejsce WIKTORIA PAWŁOCIK KLASA V

III miejsce KATARZYNA KOPUT

Wyróżnienia otrzymali Aleksandra Piekoś, Paulina Pochroń oraz Jakub Ścibior.

 

„ Mam talent” to nie tylko wesoła zabawa, ale również czas poszukiwania i odkrywana pasji i talentów. W szkolnym programie przygotowanym przez Samorząd Uczniowski i panią Monikę Haładyj wzięli udział uczniowie ze wszystkich klas. W dniu 8 lutego 2013 r. uczniowie pokazywali swoje talenty muzyczne, sportowe, taneczne i aktorskie. Jury i widzowie przyznali pierwsze miejsce klasie szóstej za brawurowy pastisz utworu PSY zespołu Gangnam Style.

P1110276 P1110278 P1110284 P1110288 P1110295 P1110303

 

Koniec pierwszego półrocza to czas podsumowań. Uczniowie uczestniczący w konkursach organizowanych przez opiekuna SKO panią Ewę Deptę i bibliotekarkę panią Annę Pardykę otrzymali nagrody.

laureaci konkursu bibliotecznego – 1 semestr

P1110311P1110327

Jak co roku nasi uczniowie z klasy szóstej: Bernadeta Podstawka, Magdalena Wójcik, Julianna Dudek, Iza Kryńska, Kacper Sikora, Adrian Bukała, wzięli udział w XII Festynie Promującym Zdrowy Styl Życia „ Bliżej siebie dalej od uzależnień” organizowanym przez Gimnazjum w Piotrowicach. Festyn odbył się 16 listopada 2012 r. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą z zakresu uzależnień i zdrowego stylu życia oraz sprawnością fizyczną. Po wyczerpującej rywalizacji ostatecznie zajęli II miejsce.

P1100821

W dniu 27 listopada 2012 r. uczniowie klasy piątej: Monika Miazek, Wiktoria Pawłocik, Bartosz Żeleźniak brali udział III Międzygminnym Konkursie Recytatorskim Prozy Stefana Żeromskiego. Uczniów przygotowywała pani Alicja Olejnik. Laur Złotej Róży otrzymała Monika Miazek, III miejsce zajęła Wiktoria Pawłocik, a wyróżnienie otrzymał Bartosz Żeleźniak.

P1100984

10 listopada 2012 r. odbył się XV Konkurs Pieśni Patriotycznej i Rodzinnej Łączymy Pokolenia organizowany przez FIO wraz Gminnym Ośrodkiem Kultury w Wąwolnicy. W konkursowych zmaganiach brał udział zespół Słowiki w składzie: Wiktoria Rusek, Magdalena Wójcik, Milena Numrych, Agata Mrozek oraz solistka Katarzyna Koput. Pierwsze miejsce w kategorii solistów młodszych zajęła Katarzyna Koput.

DSC_0154 DSC_0087 DSC_0203

W ostatni dzień października uczniowie klas IV-VI wzięli udział w szkolnym konkursie profilaktycznym dotyczącym życia wolnego od nałogów. Największą wiedzą dotyczącą profilaktyki uzależnień posiadają:

1. Ola Piekoś

2. Ola Małecka

3. Joanna Pochroń

4. Magda Wójcik

5. Iza Kryńska

P1100866

Pani Ewa Depta propaguje oszczędzanie na różne sposoby. Jednym z nich jest konkurs na skarbonkę.

P1110159 P1110161 P1110160

W konkursie Banku Spółdzielczego w Nałęczowie na projekt kalendarzyka wyróżnienie otrzymali Krystian Popiołek i Aleksandra Piekoś.

P1100578 P1110132 P1110133

W konkursie „RPO zmienia przyszłość” organizowanym przez Marszałka Województwa Lubelskiego zwyciężyła praca Agnieszki Siwiec. W nagrodę szkoła otrzymała tablicę multimedialną.

P1100408

P1100403

P1100400

patron

Ewa Szelburg-Zarembina

Konkursy dla dzieci

Konkursy dla dzieci

Kultura dla dzieci

Kultura dla dzieci