CZERWIEC
KONIEC ROKU – Koniec roku to czas podsumowań, pożegnania klasy szóstej i ostatniej dyskoteki. W roku szkolnym 2012/13 szkołę podstawową ukończyło 11 uczniów, w tym z wyróżnieniem Bernadeta Podstawka. Najlepszą uczennicą była Sandra Rojek z klasy piątej. Świadectwa z wyróżnieniem otrzymali: Aleksandra Małecka, Aleksandra Piekoś, Anna Wójcik, Ilona Watras, Katarzyna Koput, Wiktoria Pawłocik, Natalia Kałdonek, Monika Miazek, Agnieszka Siwiec, Paulina Pochroń, Dominik Bryła, Kacper Nastaj i Bartosz Żeleźniak. Wszystkim uczniom gratuluję świadectw i życzę bezpiecznych, udanych wakacji.
FESTYN – Już po raz drugi nasza szkoła organizowała festyn rodzinny. Piękna pogoda sprzyjała rodzinnej zabawie a na uczestników czekało wiele atrakcji zamki dmuchane, piłkarzyki, trampolina, bryczka, przejażdżki na oklep koniem, wata cukrowa oraz występy dzieci z przedszkola, koła teatralnego, muzycznego oraz pokaz mody ekologicznej. Atrakcyjne nagrody zachęcały do wzięcia udziału w loterii fantowej. Kawiarenka pod parasolem przyciągała amatorów ciast, szaszłyków i kiełbasek.
Podziękowanie
Dyrektor Szkoły, Grono Pedagogiczne bardzo gorąco dziękuje sponsorom oraz rodzicom za zaangażowanie i pomoc w organizacji, przeprowadzeniu festynu rodzinnego.
Nałęczowski Jubileusz – Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w „ Nałęczowskim Jubileuszu” zorganizowanym z okazji 150-lecia tradycji uzdrowiskowej oraz 50-lecia nadania praw miejskich. Na dużej scenie wystąpili uczniowie kółka teatralnego prowadzonego przez panią Alicję Olejnik z przedstawieniem opartym na twórczości naszej patronki pod tytułem „ Bajkowy świat Reni” oraz pokaz mody przygotowany przez panią Małgorzatę Jakubczyk.
WYCIECZKA DO WARSZAWY – Uczestniczki koła plastycznego realizowanego w ramach projektu EFS „ W trosce o lepsza przyszłość” w dniu 26 czerwca 2013 r. uczestniczyły w wycieczce do Warszawy. Zwiedzały galerię ZACHĘTA. Uczestniczyły w warsztatach pracy twórczej oraz zwiedzały płac w Wilanowie.
PIĘKNE CZYTANIE – Jak co roku pani Anna Pardyka organizuje dla uczniów klas I-III konkurs czytelniczy „Piękne czytanie”. W tym roku najpiękniej czytali Milena Dudek, Kuba Głos, Antonina Koput, Paweł Sikora, Aleksandra Sudzińska, Martyna Watras i Wiktoria Wrzos.
„NASZE OWOCE” – Pod takim tytułem ogłosiła konkurs twórczości dziecięcej MATERNE POLSKA. Uczniowie wykonali na konkurs prace plastyczne, napisali wiersze oraz różnego rodzaju ozdoby. Wśród osób nagrodzonych najliczniejszą grupę stanowili uczniowie naszej szkoły, a byli to: Wiktoria Wrzos, Klementyna Nastaj, Piotr Głos, Wiktoria Wójciak, Milen Numrych i Agnieszka Siwiec. Wzięli oni udział w wycieczce po zakładzie oraz na lotnisko do Radawca.
WYSTAWA – Pani Małgorzata Jakubczyk na zakończenie projektu EFS „ W trosce o lepszą przyszłość” zorganizowała w Domu Kultury w Nałęczowie wystawę prac powstałych w czasie zajęć.
KARTA ROWEROWA – Przed wakacjami uczniowie klas czwartej i piątej zdawali egzamin na kartę rowerową. Sprawdzian przeprowadziła pani Małgorzata Jakubczyk. Po zdaniu egzaminu teoretycznego przystąpili do egzaminu praktycznego. Wszystkim, którzy otrzymali „prawo jazdy” na rower gratulujemy.
Dzień Dziecka – Z okazji Dnia Dziecka odbyło się ognisko szkolne. Gry i zabawy na szkolnym boisku oraz świeżym powietrzu dostarczyły dzieciom duo radości.
MAJ
Dzień Mamy i Taty w Zerówce i Przedszkolu – Jak co roku w maju przedszkolaki z punktu i oddziału przedszkolnego chcą uczcić swoje mamy i swoich tatusiów w dniu ich święta, dlatego przygotowali dla nich piękne przedstawienie, grę na rurach i słodki poczęstunek. Nad całością czuwały pani Joanna Pochroń, Olga Wróbel i Justyna Wójcik.
SEGREGACJA ŚMIECI – Nowa ustawa o segregacji śmieci nie jest straszna dla naszych uczniów dzięki pani Małgorzacie Jakubczyk, która uczyła dzieci jak je segregować i co można zrobić ciekawego z plastikowych odpadów.
PRZEDSZKOLNE DJEMBE – W punkcie i oddziale przedszkolnym odbywają się zajęcia z rytmiki. Dzieci poznają różne instrumenty i poprzez zabawy rozwijają słuch muzyczny.
WIOSENNE PRACE NA CMENTARZYKU – Wiosenne prace porządkowe na cmentarzu wojennym w tym roku wykonała klasa szósta pod opieką pani Alicji Olejnik.
ŚWIĘTA MAJOWE – 1 maja Święto Pracy, 2 maja Święto Flagi , 3 maja Święto Konstytucji 3-go Maja – Te ważne święta państwowe przybliżyli wszystkim uczniom dzieci z zerówki. Na akademię przygotowana przez panią Joannę Pochroń przyszli uczniowie odświętnie ubrani. Również korytarze szkolne zostały przystrojone w barwy narodowe. Apel zakończyło wspólne śpiewnie pieśni patriotycznych.
KWIECIEŃ
Tydzień SKO – Przez cały tydzień uczniowie brali udział w konkursach promujących Szkolną kasę Oszczędności. Były zawody sportowe, zmagania ortograficzne, wystawy prac. Nad wszystkim czuwała opiekun SKO pani Ewa Depta.
Turniej BRD – Uczennice naszej szkoły Bernadeta Podstawka, Iza Kryńska i Milena Numrych reprezentowały naszą szkołę w XXXVI Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Puławach organizowanego przez Komendę Główną Policji. W przygotowaniach do konkursu pomagała im pani Małgorzata Jakubczyk. Nasze dziewczęta zajęły piąte miejsce.
SZTUKA BYCIA I OBYCIA – Przez cały rok szkolny uczniowie klas IV-VI uczyli się trudnej sztuki bycia i obycia. Uczyli się co znaczą słowa „ dobrze wychowany” i jak należy się zachować w różnych miejscach. Posiedli też trudną sztukę nakrywania do stołu i pięknego jedzenia. Zajęcia w ramach projektu „ W trosce o lepszą przyszłość” prowadziła pani Anna Pardyka.
PLAC ZABAW – Nasza szkoła wzbogaciła się o miejsce zabaw dla dzieci na świeżym powietrzu. Huśtawki, wieże, zjeżdżalnie zapełniły się gwarem bawiących się dzieci. Plac zabaw powstał dzięki funduszom sołeckim i zaangażowaniu Gminy Nałeczów – Dziękujemy.
Festiwal piosenki „ NA SZLAKU ” – Uczennice klasy szóstej Bernadeta Podstawka, Milena Numrych i Magdalena Wójcik uczestniczyły w międzygminnym konkursie piosenki turystycznej „ Na szlaku”. Przygotowywała je pani Dagmara Wrzos-Piech. Za piękne wykonanie piosenki „ Jutro tu” otrzymały krzew tui, który uroczyście posadzono przy szkole.
Ewa Szelburg-Zarembina i jej twórczość dla najmłodszych – W dniu 22 kwietnia 2013 r. w naszej szkole gościli zawodnicy z klas I-III ze szkół Gminy Nałęczów. Wzięli oni udział turnieju wiedzy o życiu i twórczości naszej patronki. Konkurencje nie tylko sprawdzały wiedzę dzieci ale również sprawność i spostrzegawczość. Wygrała reprezentacja naszej szkoły Aleksandra Sudzińska i Martyna Watras przygotowywane przez panią Małgorzatę Franczak-Kopińską. Na zakończenia spotkania odbyło się spotkanie uczestników przy ciasteczku. Konkurs przygotowała pani Anna Pardyka.
Dzień Ziemi – Jak co roku kwietniu obchodziliśmy DZIEŃ ZIEMI. W kształtowaniu postaw proekologicznych w kształtowaniu wrażliwości na potrzeby przyrody pomogło przedstawienie przygotowane przez koło teatralne prowadzone przez panią Alicję Olejnik.
Nałęczowskie Biennale – Wielkie wyróżnienie spotkało uczennicę klasy pierwszej Julię Pochroń, której praca została nagrodzona w X konkursie twórczości plastycznej świat w oczach najmłodszych – „ Zwierzęta, które znamy, lubimy i kochamy”. Praca powstała pod okiem pani Ewy Depty. Na konkurs organizowany przez Szkołę Podstawową w Nałęczowie wpłynęły prace z kraju i ze świata.
MARZEC
Żołnierze wyklęci
1 Marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Gazetka historyczna przygotowana przez panią Ewę Pyśniak przybliżyła losy żołnierzy stawiających opór sowietyzacji Polski, komunizmowi i podporządkowaniu rządów ZSRR.
Dzień Kobiet
Dzień kobiet upłynął w milej atmosferze życzeń składanych przez dużych i małych dżentelmenów, klasa IV pod opieką pana Józefa Śledzia przygotowała barwne widowisko o stosunkach damsko-męskich oraz gazetkę okolicznościową.
Dzień Wiosny
W tym roku wszyscy z utęsknieniem czekają na Panią Wiosnę, bo mają dość śniegu i mrozu. Pierwszego dnia wiosny kolorowe przebrania miały zachęcić Ją do przyjścia. Palenie kukły marzanny przygotowanej przez klasę szóstą miało odstraszyć zimę. Niestety ta zaklęcia nie podziałały.
Pascha
Wielkanocne spotkanie przygotowała z uczniami klasy II i VI pani Anna Bilińska. „ Nasza Pascha” przedstawiało wydarzenia Wielkiego Tygodnia. Później cała społeczność szkoły składała sobie życzenia świąteczne dzieląc się tradycyjnym „jajkiem”. Samorząd Uczniowski nie zapomniał o byłych pracownikach szkoły i przesłał im życzenia na własnoręcznie zrobionych kartach świątecznych przygotowanych pod okiem pani Małgorzaty Jakubczyk.
LUTY
Zabawa karnawałowa
W dniu 6 lutego 2013 r. w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa w której uczestniczyli uczniowie, rodzice. Wśród atrakcji wieczoru były kolorowy korowód przebranych księżniczek, diablic, czarownic, królów oraz konkursy taneczne i zręcznościowe. Bufet serwował pyszne ciasta przygotowane przez rodziców.
Roma
W dniu 23 lutego 2013 r. uczniowie uczęszczający na zajęcia teatralne organizowane w ramach projektu EFS „ W trosce o lepszą przyszłość” uczestniczyli w wyjeździe do Warszawy do teatru ROMA na spektakl „ Aladyn”.
Tłusty czwartek
Rokrocznie w naszej szkole Samorząd Uczniowski przypomina o końcu karnawału i zwyczajach związanych z nim. TŁUSTY CZWARTEK jest bardzo słodki. Uczniowie objadają się pysznymi pączkami i w ten sposób podtrzymują tradycję.
Walentynki
Dzień zakochanych w naszej szkole był dniem okazywania sobie przyjaźni, szacunku. Najważniejszym wydarzeniem tego dnia była poczta walentynkowa.
STYCZEŃ
Powstanie Styczniowe
22 stycznia 2013 r. minęła 150 rocznica Powstania Styczniowego, które zakończyło się licznymi represjami, konfiskatą majątków szlacheckich, zsyłką na Syberię oraz aktywną rusyfikacją. O tym wszystkim uczniowie mogli się dowiedzieć z gazetki historycznej przygotowanej przez panią Annę Pardykę.
Kolorowy tydzień
Samorząd Uczniowski po raz pierwszy zainicjował akcję pod tytułem „Kolorowy tydzień”, która miała za zadanie integrację zespołów klasowych. W dniach 15-22 styczna 2013 r. uczniowie przychodzili do szkoły w ubraniach w określonych barwach. Do zabawy włączyli się również wychowawcy. Najbardziej kolorową klasą okazały się klasy I, III i IV.
GRUDZIEŃ
Wigilia szkolna
Szkolna wigilia gromadzi przy wigilijnym stole całą społeczność szkolną. Bożonarodzeniowe życzenia poprzedza łamanie się opłatkiem i wspólne kolędowanie. Wigilijne potrawy smakują jak zawsze wyjątkowo.
Jasełka
Jasełka przygotowali w tym roku uczniowie pod opieka pani Alicji Olejnik. Dzieci po mistrzowsku wcieliły się w role pasterzy, aniołów, mędrców, Józefa, Matki Jezusa, rzemieślników. Barwna opowieść o narodzeniu Jezusa przykuła uwagę widzów. Dekoracje przygotowała pani Małgorzata Jakubczyk.
Dekoracje świąteczne
Świąteczny nastrój w naszej szkole tworzą wyjątkowe dekoracje sal i korytarzy. Każda klasa, każdy wychowawca chce aby to jego sala była najpiękniejsza.
Centrum Nauki Kopernika
W dniu 13 grudnia 2013 r. uczniowie uczęszczający na zajęcia z matematyki w ramach projektu EFS „ W trosce o lepszą przyszłość” zwiedzali Centrum Nauki Kopernika. Mogli zapoznać się tam z „ NIEBEM KOPERNIKA” oraz poznać zasady działania wielu urządzeń i maszyn. Poczuć trzęsienie ziemi i poznać prawa fizyki. Dzieci z wypiekami na twarzy wykonywały doświadczenia i bawiąc się uczyły.
Biblioteka uniwersytecka
W dniu 13 grudnia 2013 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wycieczce do Warszawy. Mogli między innymi zwiedzić nowoczesny gmach biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego, poznać księgozbiory i przez chwilę poczuć się studentami.
Uniwersytet dziecięcy
Z inicjatywy pana Andrzeja Ćwieka burmistrza Nałęczowa uczniowie naszej szkoły mogli wziąć udział w pokazach oraz wykładzie prof. dr hab. Mariusza Gagosia „ Światło to życie” organizowanego w ramach Uniwersytetów Dziecięcych UMCS. Poznali zjawiska świetlne, dźwiękowe, mogli też zadawać pytania panu profesorowi. Uczniowie otrzymali pierwsze w swoim życiu INDEKSY.
Wizyta mikołaja
6 grudnia uczniowie od rana niecierpliwie czekają na wizytę wyjątkowego gościa świętego Mikołaja, który przynosi słodkie prezenty.
LISTOPAD
Andrzejki
W tym roku na zabawie andrzejkowej bawiliśmy się w rytm przebojów przygotowanych przez uczennice z kasy szóstej Bernadetę Podstawkę i Julkę Dudek. Zabawa była wspaniała. Bawili się uczniowie ze wszystkich klas. Samorząd Uczniowski przygotował liczne wróżby andrzejkowe, które dopełniły te uroczy wieczór.
Zbiórka surowców
Nasza szkoła dba o środowisko naturalne pokazując piękno przyrody i zagrożenia. Dba też o wyrabianie dobrych nawyków związanych segregacją śmieci. Dzieci uczą się zbierać makulaturę, złom aluminiowy, nakrętki po to aby je dalej przetwarzać i w ten sposób dbać o środowisko.
Pani Małgorzata Franczak-Kopińska wraz z uczniami klasy trzeciej przygotowała uroczystą akademię z okazji święta narodowego. Śpiew patriotycznych pieśni, wiersze przybliżyły uczniom to historyczne wydarzenie.
SKO
Pani Ewa depta opiekun Szkolnej Kasy Oszczędności dba o to, by jak najwięcej dzieci uczyło się oszczędzać i dysponować swoimi pieniędzmi. W swojej pracy zachęca do oszczędzania różnymi sposobami. Z uczniami klasy pierwszej przygotowała występ, konkursy dla dzieci z zerówki, który pokazywał im jakie są korzyści z SKO. Dzieci z oddziału zerowego zostały członkami SKO i otrzymały pierwsze w swoim życiu książeczki.
PAŹDZIERNIK
Pierwszoklasiści
W dniu 12 października 2012 r. odbyło się ślubowanie klasy pierwszej. Pierwszoklasiści brawurowo wykonali część artystyczną. Nie straszna im była kwaśna cytryna i egzamin przygotowany przez Samorząd Uczniowski. Serdeczne życzenia powodzenia w szkole otrzymali od Rady Rodziców i kolegów ze starszych klas. Całość ślubowania przygotowała wychowawczyni klasy I pani Ewa Depta.