Czerwiec

KONIEC ROKU – Koniec roku to czas podsumowań, pożegnania klasy szóstej i ostatniej dyskoteki. W roku szkolnym 2013/14 szkołę podstawową ukończyło 17 uczniów, wśród nich dziewięcioro uczniów otrzymało świadectwa z wyróżnieniem: Sandra Rojek , Wiktoria Pawłocik, Natalia Kałdonek, Monika Miazek, Agnieszka Siwiec, Paulina Pochroń, Dominik Bryła, Kacper Nastaj i Bartosz Żeleźniak. Świadectwa z wyróżnieniem otrzymali również uczniowie klas czwartej i piątej:  Anna Wójcik, Ilona Watras, Katarzyna Koput, Maja Depta, Grzegorz Wójcik, Piotr Głos, Ilona Watras, Wiktoria Wrzos. Najlepszymi uczennicami w minionym roku szkolnym były Sandra Rojek z kasy VI i Katarzyna Koput z klasy V. Najlepszy wynik na sprawdzianie po klasie szóstej otrzymała Monika Miazek.  Wszystkim uczniom gratuluję świadectw  i życzę bezpiecznych, udanych wakacji

Renata Koput

 

ZAKOŃCZENIE ROKU W ODDZIALE ZEROWYM – Na zakończenie edukacji przedszkolnej oddziału zerowego zatańczyły polski taniec narodowy – polonez, następnie przedstawiły rodzicom część artystyczną i pożegnały się z panią Joanną Pochroń, bo część z nich pójdzie od września do pierwszej klasy.

ZAKOŃCZENIE ROKU W PUNKCIE PRZEDSZKOLNYM – Na zakończenie edukacji przedszkolnej dzieci wraz z panią Justyną Woźniakowską-Dziak przygotowały przedstawienie o lecie i wakacjach.

  

UCZYMY SIĘ JĘZYKÓW – Na zakończenie nauki języka angielskiego w klasie III pani Monika Haładyj wraz z uczniami przygotowała przedstawienie o złym wilku i przewrotnych koziołkach w języku angielskim. Wszystkim się bardzo podobał.

 

FESTYN – Już po raz trzeci 21 czerwca 2014 r. w naszej szkole dzięki zaangażowaniu rodziców, uczniów i nauczycieli odbył się III Festyn Rodzinny. Sobotnie popołudnie umiliły klasowe występy dzieci,  kiermasz domowych ciast, grill, dmuchane wieże i baseny oraz konie . Dziękujemy rodzicom oraz sponsorom za festyn.

WYCIECZKA – W dniach 6-9.06.2014 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce Szlakiem Bohaterów Władców i Świętych Sandomierz-Wadowice-Zakopane-Kraków. Nie tylko zwiedzali kopalnie soli w Wieliczce,  ale w niej również nocowali. Podziwiali piękno przyrody Tatr oraz Kasprowego Wierchu. Mieli możliwość poznania historii Krakowa w muzeum pod Rynkiem Głównym. Niezapomniane doznania czekały na nich w muzeum Jana Pawła II w Wadowicach. Wycieczkę zorganizowała pani Alicja Olejnik  pomagali jej panowie Marcin Kraj i Józef Śledź.

 

ODKRYWCY PRZYRODY – Klasa trzecia przygotowując się do przejścia do drugiego etapu edukacyjnego uczestniczy w zajęciach prowadzonych przez nauczycieli klas starszych. Odbyła się już lekcja języka polskiego i przyrody.

  

DZIEŃ DZIECKA W PRZEDSZKOLU – Dzieci z oddziału przedszkolnego i punktu przedszkolnego wspólnie obchodziły „Dzień Dziecka”. Były zabawy na boisku szkolnym, ognisko i pieczenie kiełbaski oraz pyszne lody dla ochłody.

Maj

WIZYTA TYGRYSKA – Z okazji Dnia Dziecka nasza szkołę odwiedził Tygrysek z bajki o Kubusiu Puchatku. Rozdawał słodycze i wspólne bawił się z dziećmi.

JESTEM ZDROWY – ZAWODY KLAS STARSZYCH – „ Jestem zdrowy” pod takim hasłem przebiegła rywalizacja klas starszych o tytuł najzdrowszej klasy. Zawody wygrała klasa V, która najlepiej rozpoznaje zdrową żywność i ma największą wiedzę dotyczącą zdrowia człowieka i zdrowego odżywiania się. Najtrudniejszymi konkurencjami okazały się wyścigi taczek oraz zabawa pod tytułem „Kopciuszek” polegająca na wybraniu ziaren kaszy i rozpoznaniu ich.

 

JESTEM ZDROWY – ZAWODY KLAS MŁODSZYCH – W ramach realizacji programu promocji zdrowia uczniowie klas młodszych uczestniczyli zawodach „ Jestem zdrowy”, których celem było propagowanie ruchu i zdrowego odżywiania.  Uczniowie wykazywali się wiedzą na temat zdrowych produktów spożywczych, owoców i warzyw oraz wzięli udział w sportowych zmaganiach. Najtrudniejszą konkurencją okazało się skrobanie marchewek. Tytuł najbardziej zdrowej klasy, dyplom i kosz marchewek otrzymała klasa III.

JESTEM ZDROWY-KOLOROWE KANAPKI – W ramach realizacji programu promocji zdrowia uczniowie naszej szkoły uczyli się robić zdrowe, jarskie kanapki, które nie tylko były zdrowe, ale i pięknie wyglądały.  Kolorowe kanapki zostały później zaprezentowane na forum szkoły. W trakcie prezentacji dzieci wskazywały wartości odżywcze przygotowanych przez siebie przekąsek, które później wspólnie skonsumowano.

DZIEŃ RODZINY W ZERÓWCE – Tradycyjnie w maju świętujemy w naszym przedszkolu „Dzień Rodziny”. Tego dnia dzieci wierszem i piosenką dziękują Rodzicom za życie, opiekę i wychowanie. W tym roku również z tej okazji było moc uścisków, wiele miłych życzeń oraz prezenty wykonane przez dzieci. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem.

DZIEŃ MAMY I TATY – Dnie 28 maja 2014 r. w Punkcie Przedszkolnym odbył się Dzień Mamy i Taty. Dzieci zaprezentowały piękne wierszyki i piosenki dedykowane rodzicom. Do serdecznych życzeń dołączyły własnoręcznie wykonane upominki. Spotkanie zakończył słodki poczęstunek.

DZIEŃ MAMY – Z okazji dnia Mamy uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami przygotowali koncert dla najukochańszych na świecie Mam. Składał się on z recytacji samodzielnie napisanych wierszy, piosenek, utworów instrumentalnych na flażolet. Po koncercie Mamy spotkały się w szkolnej kawiarence.

SANDRINE-Nasza szkoła uczestniczy w międzynarodowym programie pomocy dzieciom „Adopcja serca”. Od 2010 r. wspieramy finansowo ubogą rwandyjską dziewczynkę Sandrine, umożliwiając jej naukę w szkole. Ostatnio otrzymaliśmy list losach naszej Afrykańskiej podopiecznej i jej aktualne zdjęcie. Dlatego na korytarzu szkolnym powstała gazetka o Rwandzie i „naszej” Sandrine.

SPOTKANIE Z FOLKLOREM-Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w niecodziennej lekcji dziedzictwa kulturowego Polski. Gościem szkoły był zespół folklorystyczny „ Bystrzacy” z Wąwolnicy, który przedstawił stroje ludowe charakterystyczne dla różnych regionów Polski oraz dał koncert tańców i pieśni ludowych. Na zakończenie spotkania uczniowie wspólnie z zespołem oraz choreografem uczyli się tańczyć poloneza.

WESOŁE ŚMIECI-Czy śmiecie mogą być wesołe? Na to pytanie odpowiedziały dzieci biorące udział w konkursie plastycznym zorganizowanym przez panią Małgorzatę Jakubczyk. Szkolny korytarz zapełnił się plakatami z których spoglądały uśmiechnięte śmieci.

DRZEWKO ZA BUTELKĘ-Uczniowie naszej szkoły w dniu 12 maja br. uczestniczyli w podsumowaniu  zbiórki butelek „ Drzewko za butelkę” , które odbyło się  na terenie Puławskiego Parku Naukowo-Technicznego. Nagrody otrzymały najlepsze klasy.

  • I miejsce klasa III
  • II miejsce klasa II
  • III miejsce klasa I

Najwięcej butelek zgromadziła Wiktoria Koczkodaj z klasy III.

POZNAJEMY KRAJE ŚWIATA-Uczniowie klasy szóstej w ramach lekcji realizowali projekt „ Poznajemy kraje świata”. Miał on na celu przybliżenie uczniom krajów ważnych dla poznawanych przez nich kontynentów. Uczniowie przygotowali plakaty o wybranych państwach oraz zorganizowali Dzień Japoński.

 

KONKURS JAPOŃSKI STRÓJ-W czasie DNIA JAPOŃSKIEGO był zorganizowany konkurs na najciekawszą prezentację stroju Kraju Kwitnącej Wiśni. Na szkolnych korytarzach pojawiły się gejsze, samuraje, nindża. Wybór najlepszej prezentacji odbył się przez głosowanie uczestników dnia japońskiego. Najlepsze prezentacje przygotowały klasy: piąta i szósta.

 

DZIEŃ JAPOŃSKI-Uczniowie klasy szóstej w ramach lekcji przyrody poznawali kontynenty i realizowali projekt „ Poznajemy kraje świata”. Jednym z elementów tego projektu było przybliżenie uczniom Japonii.  Jej historii, kultury, tradycji i dnia dzisiejszego. W dniu 6 maja 2014 r. odbył się w szkole dzień poświęcony Japonii. Szóstoklasiści zaprezentowali z czego znany jest Kraj Kwitnącej Wiśni, pokazali sztukę składania papieru, przybliżyli ceremonię picia herbaty.

  

ŚWIĘTA MAJOWE – Dzieci z zerówki wraz z wychowawczynią  Joanną  Pochroń, przygotowały uroczysty apel z okazji Świąt Majowych. Przedszkolaki przypomniały nazwiska wielkich patriotów, którzy bronili naszej polskiej ziemi.  W wierszach i piosenkach przypominali jak piękna jest nasza ojczyzna- Polska.

 

Kwiecień

SPOTKANIE Z RODZICAMI – Dnia 29 kwietnia 2014 r. odbyło się spotkanie informacyjne dla Rodziców dzieci, które od września będą uczęszczać do punktu przedszkolnego i klasy zerowej. Obecne przedszkolaki przygotowały  inscenizację wierszy Ewy Szelburg-Zarembiny.

 

APEL PAPIESKI – Dnia 25.04.2014 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość związana z kanonizacją Jana XXIII i Jana Pawła II. Przygotowali ją uczniowie klasy VI pod czujnym okiem pani Alicji Olejnik i pani Anny Bilińskiej. Szóstoklasiści przedstawili opracowane przez siebie prezentacje multimedialne o życiu obu papieży. Zapoznali też młodszych kolegów z fragmentami poetyckiej twórczości Karola Wojtyły. Usłyszeliśmy fragmenty poematów  „Myśląc Ojczyzna” oraz  „Tryptyk rzymski” w interpretacji  Wiktorii Pawłocik  i Moniki Miazek. Biografię naszego wielkiego Rodaka mogliśmy sobie utrwalić, słuchając Jakuba Głosa z klasy IV, który wystąpił z hiphopową piosenką Magdy Anioł pt. „Lolek”. Wprowadzeni w radosny i zarazem podniosły nastrój oczekiwania na niedzielną kanonizację wspólnie zaśpiewaliśmy również „Barkę”, ulubioną pieśń Jana Pawła II.

 

DZIEŃ ZIEMI – O tym, że z naszą planetą Ziemią dzieje się nie najlepiej przypomnieli nam uczniowie klasy piątej, którzy przygotowali inscenizację „Ziemia to wyspa zielona”. Wykorzystali oni postacie i piosenki z bajki Smurfy  i przedstawili aktualne problemy i zagrożenia środowiska. W  „smerfny” sposób zwrócili  nam uwagę, że ochrona środowiska  jest w dzisiejszych czasach niezbędna.

 

WYPRAWA DO LASU – Uczniowie klasy czwartej z okazji „Dnia Ziemi” wyruszyli do lasu. Uczyli się oznaczać rośliny runa, podszytu. Na własne oczy mogli zobaczyć jak ważne jest dbanie o czystość lasu.

WIELKANOCNE ŚNIADANIE – Uczniowie klasy szóstej po raz ostatni w tym gronie spędzili klasowe śniadanie wielkanocne. Wspólna modlitwa, życzenia i dzielenie się jajkiem poprzedziło wspólne spożywanie świątecznych przysmaków.

 

WIOSNA W OGRODZIE – Uczniowie naszej szkoły pod opieką pani Małgorzaty Franczak-Kopińskiej dbają o szkolny ogród. W tym roku posadzono nowe krzewy.

 

WIELKANOC – Uczniowie klasy szóstej pod opieką pani Alicji Olejnik przygotowali informacje o zwyczajach świątecznych i TRIDUUM PASCHALNYM. Później tradycyjnie uczniowie, nauczyciele i pracownicy złożyli sobie życzenia i podzielili się jajkiem.

 

ŚWIĄTECZNE KARTKI – Uczniowie klasy szóstej na plastyce przygotowali świąteczne kartki. Część z nich trafi do rąk emerytowanych pracowników szkoły oraz instytucji współpracujących ze szkołą.

 

DRZEWKO ZA BUTELKĘ – Uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy uczestniczyli w zbiórce butelek plastikowych organizowanych w ramach XII akcji edukacyjno-ekologicznej „ Drzewko za butelkę” organizowanego w ramach Międzynarodowego Programu „Odpowiedzialność i Troska” przez Grupę Azoty Zakłady Azotowe „Puławy” S.A. Zebrano 21 worów sprasowanych butelek.

  

PAMIĘTAMY WIOSENNE PORZĄDKI NA CMENTARZYKU – Uczniowie klasy szóstej jak co roku przeprowadzili wiosenne porządki na cmentarzu wojennym w Drzewcach.

 

DZIEŃ PATRONKI W PRZEDSZKOLU – Przedszkolaki 10 kwietnia 2014 r., w dzień urodzin patronki Ewy Szelburg-Zarembiny, poznały ważniejsze fakty z Jej życia i twórczość. Wspólne świętowanie zakończyła nauka kołysanki „ Idzie niebo ciemną nocą” i quiz.

 

DZIEŃ PATRONKI – „MIĘDZYSZKOLNY KONKURS EWA SZELBURG-ZAREMBINA I JEJ TWÓRCZOŚĆ DLA DZIECI W 115 ROCZNICĘ URODZIN” –   W dniu  9 kwietnia 2014 roku w szkole Podstawowej w Drzewcach odbył się międzyszkolny konkurs „Ewa Szelburg – Zarembina i jej twórczości dla najmłodszych w 115 rocznicę urodzin” przeznaczony dla uczniów klas III szkół podstawowych  z trenu gminy Nałęczów, któremu towarzyszył konkurs dla publiczności ze Szkoły Podstawowej w Drzewcach.

Do konkursu zgłosiły się cztery drużyny dwuosobowe: ze Szkół Podstawowych  w Drzewcach, Nałęczowie, Piotrowicach i Sadurkach.

Ocenie podlegała wiedza, umiejętności manualne i sprawność fizyczna uczniów –

w nawiązaniu do życia i twórczości Patronki Szkoły Podstawowej w Drzewcach.

W wyniku rywalizacji konkursowej jury złożone z opiekunów drużyn przyznało następujące miejsca:

I miejsce: Szkoła Podstawowa w Sadurkach  (Oliwia Pochroń, Katarzyna Manel)

II miejsce: Szkoła Podstawowa w Drzewcach (Izabela Jabłońska, Julia Kałdonek) Szkoła Podstawowa w Piotrowicach (Zuzanna Bieniek, Kamila Stachura)

III miejsce: Szkoła Podstawowa w Nałęczowie (Ilona Białek, Maja Ścibor)

W trakcie konkursu międzyszkolnego przeprowadzony został konkurs dla publiczności, którą stanowili uczniowie klas 0 – VI Szkoły Podstawowej  w Drzewcach, dotyczący znajomości życia i twórczości Pisarki. Chętni uczniowie, którzy udzieli poprawnej odpowiedzi otrzymywali słodkie upominki. Uroczystość wzbogacił występ uczniów z koła teatralnego Szkoły Podstawowej w Drzewcach, którzy zaprezentowali sztukę „Kot w butach” przygotowaną w oparciu o twórczość Ewy Szelburg – Zarembiny pod kierunkiem Pani Alicji Olejnik. Urodzinowe spotkanie zakończył słodki poczęstunek przygotowany dla gości i publiczności. Szkoły biorące udział w konkursie międzyszkolnym otrzymały dyplomy, nauczyciele podziękowania, uczniowie zaś indywidualne nagrody książkowe.

Konkurs przygotowały Panie: bibliotekarka Anna Pardyka, nauczycielka plastyki Małgorzata Jakubczyk, nauczycielka języka polskiego Alicja Olejnik.

Zwycięzcom gratulujemy! 

 

PAPIEŻ W OCZACH DZIECI – Z okazji beatyfikacji  Jana Pawła II  parafia św. Wojciecha w Wąwolnicy zorganizowała konkurs plastyczny „ Jan Paweł II” w oczach dzieci”. Nasi uczniowie odnieśli sukces. Monika Miazek zajęła II miejsce, Natalia Kałdonek wyróżnienie a prace Sandry Rojek, Pauliny Pochroń i Antoniny Koput znalazły się na wystawie.

 

Marzec

ZDROWY STYL ŻYCIA – Uczniowie klasy pierwszej z wychowawcą panią Małgorzatą Franczak-Kopińską zachęcają uczniów do jedzenia warzyw i owoców. Gazetka szkolna to nie tylko źródło informacji o zdrowych pokarmach, ale również baza do konkursu wyszukaj informację.

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY – Uczniowie naszej szkoły bardzo chętnie spędzili „ dzień wagarowicza” w szkole. W pierwszy dzień wiosny mogli zaprezentować swoje talenty muzyczne, plastyczne, sportowe itp. Klasy przygotowały muzyczne występy a na koniec dnia rozstrzygnięto konkurs na Marzannę zorganizowaną przez panią Małgorzatę Franczak-Kopińską.

 

TĘGIE GŁOWY-KANGUREK – Uzdolnieni matematycznie uczniowie klas III-VI wzięli udział w międzynarodowym konkursie matematycznym Kangurek.

 

PRZYGOTOWANIA DO SPRAWDZIANU – Uczniowie klasy szóstej przygotowując się do sprawdzianu po klasie szóstej rozwiązali mnóstwo sprawdzianów, a w tym roku sprawdzian jest 1 kwietnia i nie jest to żart Prima Aprilsowy.

Z DALEKICH KRAJÓW – Naszą szkołę odwiedziły studentki z Iranu i Indonezji Lala i Lejla, które przybyły do nas w ramach I edycji międzynarodowego projektu Enjoy My Origin realizowane przez AIESEC-Polska. Przybliżyły one uczniom i dzieciom z przedszkola swoje kraje, ich kulturę, zwyczaje i historię.

Andersen – Dzieci przebywające na świetlicy poznały twórczość Hansa Chrystiana Andersena. Pod opieką pani Ewy Depty powstała gazetka z pracami dzieci inspirowanymi twórczością duńskiego bajkopisarza.

WIOSENNE PRACE W OGRÓDKU – Pierwsze promienie wiosennego słońca sprawiły ,że uczniowie klasy szóstej pod opieką nauczyciela przyrody udali się do szkolnego ogródka i wykonali pierwsze prace porządkowe.

KONKURSY SKO – Opiekun SKO pani Ewa Depta propaguje na różne sposoby ideę oszczędzania. Liczne konkursy przypominają dzieciom jak ważne jest oszczędzanie. Uczestnicy konkursów zawsze mogą liczyć na upominek.

 

WALENTYNKOWY WYSTRÓJ SALI – Samorząd Uczniowski podsumował konkurs na walentynkowy wystrój sali. Wszystkie klasy bardzo się starały, ale komisja nagrodziła klasy I, II, III i IV.

DZIEŃ KOBIET-kawiarenka – Chłopcy z klasy drugiej z okazji dnia kobiet swoim koleżankom przygotowali słodką niespodziankę w postaci klasowej kawiarenki.

 

DZIEŃ KOBIET – Jak co roku 8 marca, w dzień kobiet chłopcy składali dziewczętom najserdeczniejsze  życzenia. Dziewczęta oprócz życzeń z tej okazji dostały drobne upominki. Klasa I pod opieką pani Małgorzaty Franczak-Kopińskiej przygotowała część artystyczną i okolicznościową gazetkę.

MIERZYMY WYSOKOŚĆ – Uczniowie klasy czwartej uczyli się na lekcjach przyrody mierzyć wysokość wzniesień za pomocą niwelatora. Te proste przyrządy pomogli uczniom wykonać ojcowie. Okazało się, że różnica wzniesień na boisku szkolnym wynosi ponad 2 metry.

 

Z WIZYTĄ W SEMINARIUM – Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w diecezjalnym spotkaniu przyjaciół seminarium. W sobotę 1 marca 2014 r. lubelskie seminarium otworzyło drzwi przed dziećmi. Zwiedzały one sale wykładowe, wzięły udział w spotkaniu z klerykami. Wyjazd do Lublina zorganizowała pani Anna Bilińska.

 

Luty

TŁUSTY CZWARTEK – Uczniowie naszej szkoły wiedzą co to jest tłusty czwartek i na czym polega ta tradycja. Chętnie o niej opowiedziała Wiktoria Pawłocik z klasy szóstej, a później wszyscy uczniowie zjedli pyszne pączki.

KONKURS MATERNE – Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie MATERNE Polska na hasło reklamowe firmy. Wygrał baner-słoik przygotowany przez dziewczęta z klasy szóstej: Agnieszkę Siwiec, Monikę Miazek, Amandę Numrych i Paulinę Pochroń.

KOLOROWY TYDZIEŃ – Na koniec karnawału Samorząd Uczniowski zaprosił wszystkich uczniów do zabawy w kolory –„ Kolorowy tydzień”. Zabawa polegała na tym, że ubrania uczniów zawierały określony kolor.

FLUORYZACJA – Każdy uczeń wie, że piękny uśmiech to skarb. Dlatego wszyscy chętnie biorą udział w pielęgnowaniu zębów i biorą udział we fluoryzacji.

ZABAWA KARNAWAŁOWA – W sobotnie popołudnie 15 lutego 2014 r. sala gimnastyczna zamieniła się w salę balową. Liczne wróżki, księżniczki, rycerze i książęta opanowały parkiet. Sobotnie popołudnie upłynęły na wspólnych tańcach, rozmowach przy ciastkach i herbacie.

KIERMASZ CIAST – Rodzice w trakcie zabawy karnawałowej zorganizowali kiermasz ciast, dochód przeznaczono na cele szkoły.

WALENTYNKI – W dzień Świętego Walentego działała szkolna poczta walentynkowa. Liczne serduszka, dekoracja klas przypominały wszystkim o tym dniu.

BUCH – CHEMIA W RUCH –W ramach Uniwersytetu Dziecięcego UMCS uczniowie naszej szkoły wzięli udział w dniu 11 lutego 2014 r. w wykładzie z chemii „ Buch – chemia w ruch”.

ZDROWO JEMY- W ramach realizacji programu promocji zdrowia „ Szlachetne zdrowie” uczniowie klasy szóstej zachęcali do zdrowego odżywiania. Przeprowadzili akcję plakatową informującą o zasadach zdrowej kuchni. Prace powstały przy współpracy z panią Małgorzatą Jakubczyk.

Styczeń

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W ZERÓWCE- Z okazji Dnia Babci i Dziadka przedszkolaki przygotowały piosenki i wierszyki dla swoich ukochanych dziadków. Do serdecznych życzeń dzieci dołączyły własnoręcznie wykonane upominki.

 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W PUNKCIE PRZEDSZKOLNYM –Z okazji Dnia Babci i Dziadka przedszkolaki z Punktu Przedszkolnego przygotowały okolicznościowy występ oraz wystawę portretów ukochanych dziadków. Na zakończenie wnukowie i zaproszeni goście spotkali się przy ciastku i herbacie.

 

Grudzień

JASEŁKA W ZERÓWCE – Dzieci z zerówki z panią Joanną Pochroń przygotowały dla rodziców świąteczna niespodziankę – jasełka. W przepięknej scenerii szopki bożonarodzeniowej dzieci wystąpiły w roli świętej rodziny, diabłów, aniołów i pastuszków.

JASEŁKA – Magia świąt udzieliła się wszystkim ostatniego dnia pobytu w szkole. Jak co roku spotkaliśmy się na opłatku szkolnym  i wigilii. W świąteczny nastrój wprowadziły nas jasełka. W tym roku jasełka przygotowało koła teatralne pod opieką pani Alicji Olejnik, które wystawiło „ Betlejem polskie” Lucjana Rydla. Chóry anielskie przygotowała pani Anna Bilińska.

KONKURS „ MOJE BOŻE NARODZENIE” – Pani Anna Bilińska zorganizowała szkolny etap „ XXII konkursu  Moje Boże Narodzenie”. Wzięli w nim udział uczniowie klas I-VI. Wpłynęło 19 prac, a komisja nagrodziła siedmioro uczniów.

WYMARZONE BANKNOTY – Pani Ewa Depta zorganizowała szkolny etap konkursu „ Projekt kalendarzyka” organizowanego przez Bank Spółdzielczy w Nałęczowie. Komisja konkursowa nagrodziła pracę Łukasza Siwca i ona znajdzie się na kalendarzu oraz wyróżniła prace Mai Depty, Wiktorii Pawłocik, Katarzyny Koput, Agnieszki Siwiec i Agnieszki Watras.

ANIOŁY – Z okazji świąt Bożego Narodzenia pani Małgorzata Jakubczyk zorganizowała wśród uczniów klas IV-VI konkurs na wizerunek anioła. Prace przygotowane przez uczniów były wykonane różnymi technikami. Były tak piękne i wyjątkowe, że wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody.

KIERMASZ DLA SANDRIN – Przed świętami Bożego Narodzenia uczniowie naszej szkoły przygotowali przy pomocy swoich nauczycieli między innymi pani Małgorzaty Jakubczyk piękne ozdoby świąteczne. Dochód ze sprzedaży został przeznaczony na szkołę dla Sandrin.

WIZYTA MIKOŁAJA – Jak co roku naszą szkołę odwiedza Święty Mikołaj. Wręcza on słodkie prezenty, a w zamian otrzymuje uśmiechy dzieci. Dzieci witały szacownego gościa piosenkami i wierszykami.

GÓRA GROSZA –  Rokrocznie uczniowie naszej szkoły z inicjatywy SU oraz SKO i pań Ewy Depty i  Moniki Haładyj zbierają „ miedziaki” w ramach akcji „ GÓRA GROSZA”. W tym roku zbiórka była prowadzona w klasach do własnoręcznie zrobionych puszek. Najwięcej zgromadziła klasa piąta. Łącznie zebrano 244,26 zł.

PACZKA DLA KOMBATANTA  – Społeczność naszej szkoły chętnie włącza się w akcje charytatywne. Uczniowie, nauczyciele i rodzice włączyli się do akcji RODACY-BOHATEROM, której celem była zbiórka żywności dla polskich kombatantów z Ukrainy, Białorusi i Litwy. Inicjatorami akcji było Stowarzyszenie Odra-Niemen.  Przez cały grudzień dary dla polskich kombatantów zbierano do puszek znajdujących się na korytarzach szkolnych. Zebraną żywność: makarony, puszki, kawę, herbatę i słodycze przekazano organizatorom akcji. Inicjatorką tego wydarzenia w szkole była pani Anna Pardyka.

Listopad

KAWIARENKA POD ANIOŁEM – Już po raz drugi w trakcie dyskoteki andrzejkowej zorganizowano „kawiarenkę pod aniołem”, z której dochód przeznaczona na edukacje Sandrin. Słodkie ciasta przygotowane przez rodziców zamieniły się w pomoc dla koleżanki z Aryki. Rodzice z klasy trzeciej panie Bożena Kałdonek, Marzena Jabłońska oraz Natalia Kałdonek wytrwale pomagały przy organizacji kawiarenki. Dziękujemy.

ZABAWA ANDRZEJKOWA – Dyskoteka przy rytmach znanych przebojów uświetniła wieczór wróżb andrzejkowych. Wszyscy chętnie tańczyli i brali udział w zabawie. Dekorację przygotowała klasa trzecia wraz z wychowawcą panią Ewą Sobieszek.

DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI – Po raz pierwszy w naszej szkole został zorganizowany w dniu 21 listopada 2013 r. „Dzień życzliwości i pozdrowień”. Uczniowie klasy trzeciej wraz z wychowawczynią panią Ewą Sobieszek zadbali o to, aby ten dzień był wyjątkowy. Liczne plakaty, przygotowane scenki przypominały wszystkim, jak należy się pozdrawiać i okazywać sobie  życzliwość. W tym dniu każdy otrzymał list z pozdrowieniami od kolegów ze szkoły.

ZBIÓRKA SUROWCÓW – Nasza szkoła dba o środowisko naturalne pokazując piękno przyrody i zagrożenia. Dba też o wyrabianie dobrych nawyków związanych  segregacją śmieci. Dzieci uczą się zbierać makulaturę, złom aluminiowy, nakrętki po to aby je dalej przetwarzać i w ten sposób dbać o środowisko.

ZDROWE KANAPKI – W ramach realizacji programu „ Szlachetne zdrowie” uczniowie klasy pierwszej pod okiem pani Małgorzaty Franczak-Kopińskiej uczyli się przygotowywać zdrowe kanapki.

11 LISTOPADA ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI – Święto Odzyskania Niepodległości społeczność szkolna uczciła akademią przygotowaną przez panią Ewę Sobieszek i klasę trzecia oraz wspólnym śpiewaniem pieśni patriotycznych.

ZBIÓRKA NAKRĘTEK – Uczniowie naszej szkoły dbając o środowisko naturalne pomagają Hospicjum Małego Księcia w Lublinie. Jesienna zbiórka nakrętek okazała się bardzo owocna. Zebrano pięć wielkich worków nakrętek po sokach i napojach.

SZLACHETNE ZDROWIE – Nasi uczniowie w tym roku realizują program promocji zdrowia „ Szlachetne zdrowie” opracowane przez panią Aleksandrę Jelinowską-Bogutę oraz Renatę Koput. Wśród wielu zaplanowanych działań propagujących zdrowy styl życia znalazły się konkursy na wyszukanie informacji na gazetkach poświęconych zdrowiu. Pierwsze działanie poświęcone było zdrowemu sniadaniu.

PAMIĘTAMY  – Dzieci z klas młodszych z okazji Zaduszek odwiedziły cmentarz wojenny w Drzewcach. Zapaliły znicze i złożyły kwiaty na grobach żołnierzy.

Październik

ZDROWO ŻYĆ –  TO ZNACZY BYĆ WOLNYM OD NAŁOGÓW – Uczniowie naszej szkoły uczestniczą w realizacji programu profilaktyki oraz szkolnego programu promocji zdrowia „Szlachetne zdrowie”. W ramach tych programów odbył się konkurs wiedzy o uzależnieniach dla uczniów klas IV-VI oraz konkurs plastyczny na plakat propagujący życie wolne od używek. Wszystkim zwycięzcom gratulujemy!

KONKURS WIEDZY

I miejsce Bartosz Żeleźniak

II miejsce Piotr Głos

III miejsce Katarzyna Koput

KONKURS PLASTYCZNY

NAGRODY: Sandra Rojek, Monika Miazek, Ilona Watras, Wiktoria Wrzos

WYRÓŻNIENIE: Amanda Numrych, Wiktoria Pawłocik, Natalia Kałdonek

Z WIZYTĄ U PATRONKI – Jak co roku,  w dniu 2 listopada,  uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami złożyli kwiaty i zapalili świece  na grobie patronki Ewy Szelburg – Zarembiny na cmentarzu parafialnym w Nałęczowie.

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU HELLOWEEN PUMPKIN – Uczniowie naszej szkoły ucząc się języka angielskiego poznają również jego kulturę. W przeddzień HALLOWEEN pani Monika Haładyj zorganizowała klasowy konkurs na prezentację halloweenowej dyni. Bartosz Żeleźniak przybliżył wszystkim uczniom genezę tego święta. Najciekawsze prezentacje przygotowały klasy V, VI i I.

ZERÓWKA W SKO – Październik jest miesiącem oszczędzania i dlatego dzieci z zerówki zostały „zarażone” ideą oszczędzania przez panią Ewę Deptę. Dostały one na uroczystym apelu książeczki SKO oraz drobne upominki, a dla  pięciu szczęśliwców wylosowano pierwsza wpłatę w wysokości 5 złotych. Do grona oszczędzających dołączyła również nowa uczennica z klasy IV Maja Depta.

SPRZĄTANIE CMENTARZYKA – Uczniowie klasy szóstej wraz z panem Józefem Śledziem brali udział w jesiennym sprzątaniu cmentarzyka wojennego w Drzewcach.

ŁAWECZKI – Z inicjatywy mieszkańców wsi Drzewce Kolonia oraz sołtysa Pana Jerzego Pyśniaka teren wokół szkoły wzbogacił się o ławki parkowe. W montażu ławek pomagali jak zawsze niezawodni rodzice. Bardzo serdecznie dziękuję Jerzemu Pyśniakowi, Robertowi Kałdonek, Pawłowi Pękali, Darkowi Rusek, Grzegorzowi Rojek, Dariuszowi Wójciak, Wiesławowi Stępień za pomoc w montażu ławek.

ŚLUBOWANIE KLASY PIERWSZEJ – Uczniowie klasy pierwszej ślubowali w dniu 14 października 2013r. Pani Małgorzata Franczak-Kopińska przygotowała tą uroczystość w konwencji spotkania uczniów ze szkolnymi duchami. Jak zawsze pierwszaki zdali egzamin przygotowany przez samorząd śpiewająco i otrzymali prezenty od starszych kolegów. Na koniec rodzice zorganizowali dla dzieci poczęstunek.

DZIEŃ NAUCZYCIELA – W tym wyjątkowym dniu  serdeczne życzenia nauczyciele i pracownicy szkoły usłyszeli od uczniów i rodziców . Pracownicy szkoły otrzymali własnoręcznie przygotowane przez uczniów serca, które pomogła im przygotować  pani Małgorzata Jakubczyk,  pani Ewa Depta przygotowała okolicznościową gazetkę.

DZIEŃ PAPIESKI – Dzień papieski upłynął w naszej szkole na modlitwie i wspomnieniu polskiego papieża Jana Pawła II. Uroczystość przygotowała pani Anna Bilińska

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU – W październiku rozstrzygnięto konkurs zorganizowany przez Samorząd Uczniowski  na najciekawszą gazetkę klasową inspirowaną twórczością Ewy Szelburg-Zarembiny. Czteroosobowa komisja w składzie: Anna Pardyka, Anna Bilińska, Justyna Wójcik i Małgorzata Jakubczyk uznała, że najciekawsze gazetki przygotował klasy II, IV i V.

EGZAMIN CZWARTOKLASISTÓW – Uczniowie klasy piątej z wychowawcą panem Józefem Śledziem przygotowali egzamin dla uczniów klasy czwartej, po którym stali się oni pełnoprawnymi członkami „starszaków”. Sprawdzano, czy czwartoklasiści potrafią zaszywać dziury, rysować portrety, rozpoznawać smaki i jeść cytrynę z uśmiechem. Wszyscy zdali go znakomicie. GRATULUJEMY !

Wrzesień

DYSKOTEKA Z OKAZJI „DNIA CHŁOPAKA” – 30 września 2013 r. odbyła się dyskoteka zorganizowana z okazji „dnia chłopaka”. Dziewczęta z Samorządu Uczniowskiego przygotowały konkursy dla chłopców, o rodzice z klas V i VI słodki poczęstunek. Na zabawie, w której wzięli udział wszyscy uczniowie z klas I-VI wszyscy świetnie się bawili.

„DZIEŃ CHŁOPAKA” W KLASIE III – W tym dniu chłopcy z klasy trzeciej otrzymali od swych koleżanek upominki oraz gorące życzenia od wychowawczyni pani Ewy Sobieszek.

„DZIEŃ CHŁOPAKA” W KLASIE II – Chłopcy z klasy II długo będą wspominać swoje święto. Koleżanki wraz z wychowawczynią panią Ewą Deptą złożyły im życzenia, przygotowały prezenty. Na koniec dnia odbyło się spotkanie w klasowej kawiarence.

„DZIEŃ CHŁOPAKA” – W „ dniu chłopaka” dziewczęta nie zapomniały o swoich kolegach, składały im życzenia i obdarowały śmiesznymi zabawkami. Samorząd Uczniowskim nie zapomniał o panach pracujących w szkole. Przygotował dla nich  miłą niespodziankę w postaci laurek przygotowanych przez klasy młodsze.

SPOTKANIE Z PISARZEM – W ostatni czwartek września uczniowie naszej szkoły spotkali się z pisarzem panem Dariuszem Rekoszem. Przybliżył on uczniom sposób pracy pisarza i zaprezentował swoją twórczość.

ŚWIĘTO MARCHEWKI – W ramach realizacji programu „ Szlachetne zdrowie” dzieci uczęszczające do przedszkola uczestniczyły w uroczystości pod tytułem „ŚWIĘTO MARCHEWKI”. W trakcje zajęć mogli się dowiedzieć skąd pochodzi marchewka, dlaczego warto ją jeść. Wykonywali prace plastyczne, rozpoznawali warzywa oraz śpiewali piosenkę o marchewce. Dzieci z zerówki przeszły trudny sprawdzian z obierania tego warzywa. Sprawiło im to wiele radości. Na koniec dnia przedszkolaki dostały porcję witamin w postaci marchewkowych talarków. Święto zorganizowały panie Justyna Woźniakowska-Dziak i Joanna Pochroń.

KIERMASZ KSIĄŻEK – Samorząd Uczniowski zorganizował na początku września kiermasz podręczników oraz po raz pierwszy kiermasz książek dla dzieci i młodzieży. Uczniowie mogli książki, które już przeczytali z których „ wyrośli” sprzedać lub zamienić. Kiermasz cieszył się sporym zainteresowaniem dzieci.

 

WYBORY PRZEWODNICZĄCEGO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO – W dniu 16 września 2013 r. odbyły się bezpośrednie wybory przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego.  Uczniowie na kartach wyborczych zaznaczali swojego kandydata na przewodniczącego. W głosowaniu wzięli udział uczniowie klas I-VI. Do władz samorządu kandydowali:

KLASA IV-Jakub Głos, Krystian Popiołek

KLAS V –Ilona Watras, Kamila Grocholska

KLASA VI-Wiktoria Pawłocik, Sandra Rojek, Bartosz Żeleźniak.

patron

Ewa Szelburg-Zarembina

Konkursy dla dzieci

Konkursy dla dzieci

Kultura dla dzieci

Kultura dla dzieci