WYCIECZKA W GÓRY ŚWIĘTOKRZYSKIE- W dniach 2-3 czerwca 2015 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce w Góry Świętokrzyskie realizowanego w ramach programu „ Przyroda to drogocenny skarb”. Uczniowie podziwiali piękno Puszczy Jodłowej. Na  Świętym  Krzyżu podziwili gołoborza. Zwiedzali muzeum miniatur oraz zamek w Chęcinach. Na koniec poznali prehistoryczną kopalnię krzemienia.

 Renata Koput

wycieczka Góry Świętokrzyskie (9) wycieczka Góry Świętokrzyskie (8) wycieczka Góry Świętokrzyskie (7) wycieczka Góry Świętokrzyskie (6) wycieczka Góry Świętokrzyskie (5) wycieczka Góry Świętokrzyskie (4) wycieczka Góry Świętokrzyskie (3) wycieczka Góry Świętokrzyskie (2) wycieczka Góry Świętokrzyskie (1) - Kopia

Czerwiec

Dzień Rodziny-W tym roku grupy przedszkolne z naszej szkoły  wspólnie świętowały Dzień Rodziny. Były wiersze, taniec i piosenki, również w języku angielskim. Na koniec – miłe życzenia, prezenty  dla Rodziców i słodki poczęstunek. Dzień Rodziny zorganizowały pani Olga Wróbel i Joanna Pochroń.

Joanna Pochroń 

ZBIÓRKA SUROWCÓW WTÓRNYCH-  Uczniowie naszej szkoły w ramach programu ekologicznego „ Przyroda to drogocenny skarb” prowadzili zbiórkę surowców wtórnych: makulatury, butelek plastikowych, puszek aluminiowych.

Renata Koput

zbiórka surowców wtórnych (4) zbiórka surowców wtórnych (3) zbiórka surowców wtórnych (2) zbiórka surowców wtórnych (1)

„Razem Bezpiecznie”-Dzieci z punktu przedszkolnego i oddziału zerowego wzięły udział w II Gminnym Przeglądzie Piosenki  i Małych Form Teatralnych „Razem bezpiecznie”, którego organizatorem było Przedszkole im. Adama Żeromskiego w Nałęczowie. Oprócz występów można było obejrzeć wóz policyjny i strażacki oraz zrobić sobie pamiątkową fotografię. Do zdjęć zapraszano maskotkę policyjną – Lwa Leona.

Joanna Pochroń

razem bezpiecznie (9) razem bezpiecznie (8) razem bezpiecznie (7) razem bezpiecznie (6) razem bezpiecznie (5) razem bezpiecznie (4) razem bezpiecznie (3) razem bezpiecznie (2) razem bezpiecznie (1)

ŁĄKA-Uczniowie klasy czwartej ze Szkoły Podstawowej w Drzewcach w dniu 11.05.2015 r. w ramach realizacji programu „ Przyroda to drogocenny skarb” uczestniczyli w zajęciach terenowych, których celem było poznanie łąki i jej mieszkańców.

 Renata Koput

łąka (2) łąka (1) łąka (3)

Konstytucja 3 Maja-Dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z wychowawczynią panią Joanną Pochroń  przygotowały  uroczysty apel z okazji Świąt Majowych. Przedszkolaki oprócz ważnych dat – Święta Pracy, Dnia Flagi, Święta Konstytucji 3-go Maja, przypomniały nazwiska wielkich Polaków związanych z tymi świętami.

        Joanna Pochroń

konstytucja 3 maja (6) konstytucja 3 maja (5) konstytucja 3 maja (4) konstytucja 3 maja (3) konstytucja 3 maja (2) konstytucja 3 maja (1)

Maj

Wiosenna wyprawa do lasu- Uczniowie klasy czwartej na lekcji przyrody w dniu 27 kwietnia 2015 r. odwiedzili wiosenny las. Mogli się przekonać, jakie rośliny runa leśnego kwitną na wiosnę. W rozpoznawaniu roślin pomocne były przewodniki.

Renata Koput

wyprawa do lasu (6) wyprawa do lasu (5) wyprawa do lasu (4) wyprawa do lasu (3) wyprawa do lasu (2) wyprawa do lasu (1)

„ Przyroda to drogocenny skarb”- płynie, wije się rzeczka W dniu 16 kwietnia 2015 r. uczniowie klasy czwartej wzięli udział w zajęciach terenowych wg Wąwolnicy. Badali oni środowisko życia rzeki Bystrej. Mierzyli temperaturę wody, szybkość nurtu oraz rozpoznawali rośliny żyjące nad rzeką. Uczniowie mogli się również zobaczyć jak działa oczyszczalnia ścieków w Wąwolnicy i dlaczego warto dbać o czystość rzek.

Renata Koput

płynie rzeczka (4) płynie rzeczka (3) płynie rzeczka (2) płynie rzeczka (1)

„ZAPATRZENI  W  JANA  PAWŁA  II”-Tak nazywał się międzyszkolny turniej dla uczniów klas czwartych, jaki odbył się 14 kwietnia 2015 r. w naszej szkole. Gościliśmy drużyny ze wszystkich szkół podstawowych znajdujących się w gminie Nałęczów oraz reprezentację ze Szkoły Podstawowej w Wąwolnicy. Czwartoklasiści wykazali się doskonałą znajomością biografii Papieża Polaka. Poradzili sobie również z zadaniami, które wymagały łączenia wiedzy z różnych przedmiotów, współdziałania w grupie i spostrzegawczości.

czytaj więcej

DSC_7561 DSC_7566 DSC_7578 DSC_7580 DSC_7587 DSC_7589 DSC_7597 DSC_7613 DSC_7623 DSC_7649 DSC_7650 DSC_7656 DSC_7661 DSC_7672 DSC_7679

Anna Bilińska

Wycieczka do „Nałęczowianki”-Dnia 15 kwietnia 2015 roku odbyła się wycieczka klasy I do fabryki wody mineralnej ,,Nałęczowianka”, która była zorganizowana przez Nestle z okazji Światowego Dnia Wody. Uczniowie uczestniczyli w ciekawej lekcji o wodzie i obejrzeli prezentację multimedialną ,,Księga dżungli”, by móc właściwie zachować się podczas zwiedzania hali produkcyjnej wody. Na pamiątkę pobytu w ,,Nałęczowiance” zostało wykonane zdjęcie. Wkrótce uczniowie wykonają prace plastyczne na konkurs ,,Oszczędzam wodę” ogłoszony przez fabrykę.

Ewa Sobieszek

DSC_7722 DSC_7712

Z WIZYTĄ U PATRONKI-Dnia 10 kwietnia w związku z 116 rocznicą urodzin Ewy Szelburg-Zarembiny, dzieci z oddziału przedszkolnego odwiedziły  i zapaliły znicze na grobie Patronki naszej szkoły.

Joanna Pochroń

P1040062 P1040061 P1040060

Urodziny Patronki – Święto Szkoły i międzyszkolny konkurs „Ewa Szelburg – Zarembina i jej twórczość dla najmłodszych”-10 kwietnia  świętowaliśmy 116 urodziny Ewy Szelburg – Zarembiny. Z tej okazji zaprosiliśmy przedstawicieli uczniów klas III sześciu szkół podstawowych z terenu nałęczowskiej i wąwolnickiej gminy do udziału w konkursie „Ewa Szelburg – Zarembina i jej twórczość dla najmłodszych”. W wyniku zmagań konkursowych I miejsce zajęli uczniowie ze Szkół Podstawowych w Sadurkach i Drzewcach, II miejsce uczniowie Szkoły Podstawowej w Piotrowicach i III miejsce uczniowie Szkoły Podstawowej w Karmanowicach. Dla naszej szkoły I miejsce wywalczyli: Mateusz Wojciech Miazek i Michał Głos.

Gratulujemy i dziękujemy !

Również publiczność w osobach uczniów Szkoły Podstawowej w Drzewcach miała okazję wygrywać słodkie nagrody wykazując się wiedzą na temat życia i twórczości Patronki.    Spotkanie uatrakcyjnili uczniowie z koła teatralnego naszej szkoły, którzy  pod kierunkiem pani Alicji Olejnik zaprezentowali przedstawienie przygotowane na podstawie utworu naszej Patronki „O trzech braciach i żywej wodzie”.

Urodzinowe spotkanie zakończył słodki poczęstunek.

Anna Pardyka

DSC_7414 DSC_7418 DSC_7422 DSC_7424 DSC_7431 DSC_7434 DSC_7448 DSC_7449 DSC_7454 DSC_7458 DSC_7461 DSC_7471 DSC_7474 DSC_7477 DSC_7487 DSC_7491 DSC_7493 DSC_7495 DSC_7506 DSC_7508 DSC_7537 DSC_7539 DSC_7543

NA DRODZE CZUJĘ SIĘ BEZPIECZNIE– W naszej szkole, w ramach konkursu „ Żyj zdrowo i bezpiecznie” uczennice z I LO w Lublinie realizowały projekt pt. „ Na drodze czuję się bezpiecznie”. Uczniowi e z klas młodszych mieli możliwość poszerzyć swoją wiedzę na temat bezpiecznego poruszania się na drodze.

 Małgorzata Jakubczyk

IMG_1408 IMG_1415 IMG_1428 IMG_1450 IMG_1462 IMG_1463 IMG_1464 IMG_1465 IMG_1466 IMG_1474 IMG_1478 IMG_1483 IMG_1490 IMG_1495 IMG_1505

zajączki
 Z okazji nadchodzących Świąt Zmartwychwstania Pańskiego najserdeczniejsze życzenia smacznego jajka, szalonego i wyjątkowo mokrego Dyngusa oraz samych słonecznych i cudownych dni spędzonych w gronie osób bliskich składa uczniom, nauczycielom,  pracownikom, rodzicom oraz sympatykom Szkoły Podstawowej w Drzewcach

Renata Koput

zajączki

Kwiecień

Wielkanocne zwyczaje – Przygotowania do Świat Wielkanocnych trwały w naszej szkole kilka tygodni. Najmłodsze dzieci zasiały w doniczkach owies i rzeżuchę oraz malowały pisanki. Uczniowie klas I-III wykonywali karty świąteczne i dekorowali swoje sale lekcyjne, a starsi  przygotowali oryginalne ozdoby i stroiki na wielkanocny stół. Nad artystyczną twórczością dzieci czuwali wychowawcy i p. Małgorzata Jakubczyk – nauczyciel plastyki i techniki. O świąteczny wystrój szkoły zatroszczyli się również uczestnicy zajęć świetlicowych wraz z opiekunami, którzy wspólnie napełnili wielki wielkanocny kosz na szkolną gazetkę.

Duchowym przygotowaniom do Świąt sprzyjały rekolekcje wielkopostne, w których uczniowie chętnie wzięli udział.

W ostatnim dniu nauki przed przerwą świąteczną odbyło się  krótkie spotkanie uczniów i nauczycieli. Dyrektor szkoły p. Renata Koput złożyła wszystkim życzenia wielkanocne i zaprosiła do wspólnego dzielenia się jajkiem – symbolem życia i zmartwychwstania.

                                                                                      Anna Bilińska i Monika Haładyj

IMG_20150401_130545

Ogólnopolskie Wybory Książek- 27 marca 2015 r. w naszej szkole odbyły się Ogólnopolskie Wybory Książek zorganizowane przez redakcję  miesięcznika „Biblioteka w Szkole” . Głównymi celami akcji było:  poznanie i upowszechnienie faktycznych zainteresowań czytelniczych uczniów, dostosowanie księgozbiorów bibliotek do zainteresowań uczniów oraz promocja czytelnictwa.

W wyborach udział wzięło 66 % uczniów z klas I – VI. Zadaniem uczniów było wypisać na kartach do głosowania od 1 do 3 najciekawszych książek, które przeczytali w ciągu ostatnich dwóch lat. Uczniowie naszej szkoły wskazali 30 tytułów i serii książek. Najwięcej głosów uzyskały: Martynka (12) i książki o zwierzątkach Holly Webb, zwłaszcza seria „Zaopiekuj mną” (12) oraz „Bolek i Lolek (5), Franklin (4), Zuźka de Zołźik (4),  Opowieści z  Narnii (4), Scooby Doo (4).  Inne ksiązki otrzymały od 1 do 3 głosów. Dziękujemy wszystkim za udział. Na fotografiach ostatni głosujący uczniowie.

Anna Pardyka

wybory SP Drzewce wybory SP Drzewce Weronika wybory logo

Konkurs Matematyczny KANGUR-Dnia 19 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w 24 edycji międzynarodowego konkursu Kangur Matematyczny.  W ubiegłym roku konkurs odbył się w 57 krajach. W Polsce konkurs odbywa się od 1992 roku w ubiegłym roku we wszystkich kategoriach w Kangurze Matematycznym brało udział w naszym kraju 320 tys. uczniów.

W tym roku dziesięcioro uczniów naszej szkoły wyróżniających się w nauce z matematyki przystąpiło do tego konkursu w dwóch kategoriach: maluch   (III-IV klasa) oraz beniamin (V-V I klasa). Mieli oni do rozwiązania 30 zadań o różnym stopniu trudności. Nasi młodzi matematycy rozwiązali większość zadań i z niecierpliwością czekają na ogłoszenie wyników, które będą udostępnione dopiero w maju.

Życzymy im sukcesów!

Józef Śledź

konkurs kangur (7) konkurs kangur (6) konkurs kangur (5) konkurs kangur (4) konkurs kangur (3) konkurs kangur (2)

Dzień Kobiet – We wtorek 10 marca w klasie II bardzo uroczyście obchodzono Dzień Kobiet. Uczniowie przygotowali miłe niespodzianki dla swoich koleżanek. W obchody tego dnia włączyli się rodzice. Pani Monika Cierkoń  przygotowała przepyszne naleśniki z bitą śmietaną i czekoladą. Dzieci były zachwycone słodką niespodzianką. Uczniowie zadbali także , by w klasowej kawiarence nie zabrakło innych łakoci oraz zdrowej herbatki. Na poczęstunek uczniowie zaprosili  Panią Annę Bilińską.

Uroczystość przebiegła w miłej i sympatycznej atmosferze.

Małgorzata Franczak-Kopińska

dzień kobiet w kl II (3) dzień kobiet w kl II (2) dzień kobiet w kl II (1)

„Ginę za to co najgłębiej człowiek ukochać może…”
Stanisław Siwiec

1 marca – lokalne obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych – Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w lokalnych obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Wąwolnicy.  Po Mszy św. w ich intencji chętni uczniowie przeszli na wąwolnicki cmentarz i złożyli kwiaty pod pomnikiem Poległych i Pomordowanych Wąwolniczan w latach 1939 – 1948. Uczniowie poznali życiorys i przesłanie upamiętnionego tam wąwolniczanina Stanisława Siwca. Był on jedną z pierwszych ofiar komunistycznych – żołnierzem AK rozstrzelanym już 15 listopada 1944 roku na Zamku Lubelskim.

czytaj więcej

D poczet ko+Ť D poczet m D poczet DGP j DGP ko+Ťci+-+é DGP kwiaty DPG Buk DPG pom P Now PDG pocz w+-jt

Marzec

Mistrzowie w tenisie stołowym

zdjęcie zdjęcie (3) zdjęcie (4) zdjęcie (5) zdjęcie (2) zdjęcie (1)

Niespodzianki dla uczestników akcji „Rodacy Bohaterom” – Podczas podsumowania I półrocza laureaci konkursów bibliotecznych „Najlepsi i systematyczni czytelnicy” otrzymali drobne upominki. Wśród uczniów, którzy zaangażowali się w akcję „Rodacy Bohaterom – paczka nla polskiego kombatanta na Kresach” rozlosowane zaś zostały kalendarze przekazane naszej szkole przez Fundację Niepodległości. Uczniom i ofiarodawcy jeszcze raz dziękujemy.

Anna Pardyka

dce

Podsumowanie konkursów bibliotecznych – zobacz

Luty

Słodka wycieczka – 30 stycznia dzieci z punktu przedszkolnego, zerówki i klasy I wspólnie odwiedziły  firmę „ Cukier Lukier” znajdującą się w Lublinie. Podczas pobytu w cukierni dzieci dowiedziały się jak wykonuje się lizaki i cukierki. Mogły zobaczyć cały proces tworzenia kolorowych słodkości oraz samodzielnie wykonać lizaka.

Joanna Pochroń

wycieczka do Lublina PP (7) wycieczka do Lublina PP (6) wycieczka do Lublina PP (5) wycieczka do Lublina PP (4) wycieczka do Lublina PP (3) wycieczka do Lublina PP (2) wycieczka do Lublina PP (1)

DZIEŃ BABCI I DZIADKA – 22 stycznia 2015 r. , we czwartek odbył się Dzień Babci i Dziadka, na który zaproszeni byli Seniorzy z Drzewiec i Drzewiec Kolonii. Najpierw nasi Goście obejrzeli bożonarodzeniowe przedstawienie pt. „ A my do Betlejem…”, w których brały dzieci z klas III-VI. Później uczniowie klas młodszych uczestniczyli w  „koncercie  życzeń”, śpiewając piosenki, grając na flażoletach i składając seniorom życzenia. Na koniec Dziadkowie i Babcie byli zaproszeni na słodki poczęstunek.

Ilona Watras kl VI

 DSC_7023 DSC_7027 DSC_7030 DSC_7036 DSC_7043 DSC_7047 DSC_7049 DSC_7052 DSC_7053 DSC_7056DSC_7018

Dzień Babci i Dziadka –  Dnia 21 stycznia dzieci z oddziału przedszkolnego zaprosiły swoje Babcie i Dziadków na wspólne kolędowanie. Mili Goście obejrzeli Jasełka w wykonaniu dzieci. Później były życzenia, upominki  i słodki poczęstunek.

Joanna Pochroń

dzień babci i dziadka PP (10) dzień babci i dziadka PP (9) dzień babci i dziadka PP (8) dzień babci i dziadka PP (7) dzień babci i dziadka PP (5) dzień babci i dziadka PP (3) dzień babci i dziadka PP (2) dzień babci i dziadka PP (1) dzień babci i dziadka PP (4) dzień babci i dziadka PP (6)

Styczeń

 Niechaj Betlejemskiej stajenki gwiazdka rozjaśni  mroki dnia, Dzieciątko Boże napełni spokojem i radością nasze serca, a zbliżający czas Świąt Bożego Narodzenia  będzie czasem miłych spotkań w rodzinnym gronie.

W Nowym Roku  2015 wszystkiego najlepszego dla uczniów, rodziców , nauczycieli, pracowników szkoły  życzy

Renata Koput

Zyczenia

WIGILIA  SZKOLNA – Święta Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy. Dlatego co roku spotykamy się na szkolnej wigilii, by obejrzeć uczniowskie jasełka, złożyć sobie przy opłatku życzenia i śpiewać kolędy. Tak było również u progu tegorocznych Świąt. Uczestnicy kół teatralnego i muzycznego pod opieką p. Alicji Olejnik i p. Katarzyny Lewandowskiej przygotowali wzruszające przedstawienie pt. „A my do Betlejem…” Przeplatały się w nim wątki biblijne i ludowe, a także tradycyjne kolędy i współczesne pastorałki. Piękną dekorację sceniczną wykonała p. Małgorzata Jakubczyk. O wymiar modlitewny  przedświątecznego spotkania zadbała  p. Anna Bilińska, a  o wigilijne potrawy na wspólnym stole – panie kucharki ze szkolnej stołówki. Tradycyjnie już, największym powodzeniem wśród dzieci cieszyły się racuchy. Były pyszne!!!

Anna Bilińska

Rok 2014 rokiem Wielkiego Jubileuszu 650-lecia Uniwersytetu Jagiellońskiego – Z okazji jubileuszu UJ w naszej szkole przygotowana została wystawa i przeprowadzony został konkurs „Wyszukaj informację”. Laureaci konkursu (na fotografii) podczas akademii bożonarodzeniowej otrzymali upominki ufundowane przez Dział Promocji UJ i szkołę.

Laureatom życzymy sukcesów na miarą Wawrzyńca syna Grzegorza z Drzewcy, studenta Akademii Krakowskiej w 1448 roku i Pawła syna Grota z Drzewcy, herbu Jastrzębiec, studenta Akademii w 1457, bakałarza sztuk wyzwolonych i w latach 1470 – 1480 dziedzica jednego z folwarków w Drzewcy, a może nawet i na miarę Eliasza syna Marcina z Wąwolnicy wykładowcy i rektora Akademii Krakowskiej – wybitnej osobistości XV wieku.

Zapraszamy do oglądania wystawy (jeszcze do połowy stycznia 2015 r.) prezentującej również niepublikowane dotąd materiały.

Laureatom dedykujemy XV – wieczny przebój żaków krakowskich „Breve regnum”, przy którym podczas juwenaliów z pewnością bawili się wymienieni wyżej XV-wieczni drzewiecczanie. Nagranie pochodzi z płyty Muzyka Polskiego Średniowiecza płyta wydana przez Travers www.travers-music.com

posłuchajnutka

fot.

Anna Pardyka, Ewa Pyśniak

OZDOBY ŚWIĄTECZNE – Na kółku plastycznym uczniowie naszej szkoły z pomocą pani Małgorzaty Jakubczyk wykonywali kartki świąteczne z życzeniami dla emerytowanych pracowników szkoły, zaprzyjaźnionych instytucji oraz choinki z papieru. Ozdabialiśmy też pierniki, które sprzedamy na kiermaszu.

Maja Depta Kl. V

DSC_6810 DSC_6812 DSC_6813 DSC_6814 DSC_6815 DSC_6817 DSC_6827

  Rodacy Bohaterom –  12 grudnia zakończyła się w naszej szkole bożonarodzeniowa akcja „Rodacy bohaterom – paczka dla polskiego kombatanta na Kresach” . Zbieraliśmy w trakcie jej trwania dary żywnościowe  własnoręcznie wykonane przez uczniów kartki z życzeniami świątecznymi.Zostaną one przekazane polskim kombatantom, czyli żołnierzom walczącym o wolną Polskę podczas II wojny światowej, którzy mieszają na Kresach – przedwojennych polskich terenach, które obecnie znajdują się na Białorusi, Ukrainie i Litwie.

Akcja w tym roku ma szczególną wymowę ponieważ na 2014 rok przypada 75 rocznica wybuchu II wojny światowej i powstania Polskiego Państwa Podziemnego, którego większość tych kombatantów była żołnierzami w ramach Armii Krajowej.

Serdecznie dziękujemy uczniom, którzy przynieśli dary i życzenia świąteczne (na fotografii) zwłaszcza najliczniej zaangażowanej klasie III, rodzicom oraz nauczycielom i pracownikom szkoły, którzy również włączyli się do akcji.

Akcję organizuje Stowarzyszenie Odra-Niemen oraz Koło Studentów Historyków KUL.

Anna Pardyka

paczka grupa paczka cz¦Ö+Ť¦ç paczka babcia

OZDOBY ŚWIĄTECZNE – Uczniowie klasy trzeciej chodzący na kółko plastyczne włączyli się do organizacji kiermaszu świątecznego, którego dochód zostanie przeznaczony na opłacenie szkoły Sandrine-dziewczynki z Afryki. Pod opieką pani Ewy Depty wykonane zostały karki, bileciki do prezentów oraz ozdobione zostały świąteczne pierniki.

Julia Pochroń

DSC_6819 P1140756 P1140758 P1140760 P1140761 P1140763

NASZE PRACE-COŚ Z NICZEGO – Uczniowie klasy szóstej bawili się w projektantów. Na lekcji techniki szyli etui na swoje telefony komórkowe. Może wśród nich są przyszli kreatorzy mody.

Renata Koput

DSC_6722 DSC_6724

MIKOŁAJ – W tym roku św. Mikołaj zaprosił uczniów do nałęczowskiego kina na film „ Gang Wiewióra”, a w szkole czekały na dzieci słodycze. Uczniowie klas II-IV wzięli udział w konkursie na komiks w języku angielskim o św. Mikołaju.

Renata Koput

DSC_6720 DSC_6721

Wizyta Mikołaja w oddziale przedszkolnym – 4 grudnia do naszej zerówki zawitał Mikołaj. Na tego niezwykłego gościa dzieci czekały z niecierpliwością. Wyglądały przez okno i nasłuchiwały Mikołajowych dzwoneczków.  Gdy  Mikołaj dotarł, dzieci z uśmiechem na twarzy zaprosiły go do kółeczka i zaśpiewały piosenki przygotowane specjalnie na ten dzień. Prezenty były wspaniałe. Dzieci do końca dnia wspominały miłego gościa, dzieliły się wrażeniami.

Joanna Pochroń

mikołaj w oddzale przedszkolnym (1) mikołaj w oddzale przedszkolnym (2) mikołaj w oddzale przedszkolnym (3) mikołaj w oddzale przedszkolnym (4) mikołaj w oddzale przedszkolnym (5) mikołaj w oddzale przedszkolnym (6) mikołaj w oddzale przedszkolnym (7) mikołaj w oddzale przedszkolnym (8)

Grudzień

„Na Świętego Andrzeja pannom z wróżby nadzieja…”

Wróżby, to nieodłączny element zabawy andrzejkowej. Każdy mógł oddać się magii i czarom podczas wieczoru andrzejkowego, w którym uczestniczyli uczniowie całej szkoły. Przy zapalonych świecach, które tworzyły niesamowitą atmosferę można było poznać swoją „przyszłość”. Porywająca muzyka przyciągała na parkiet uczniów od najmłodszych do najstarszych. W szaleńczej zabawie różnica wieku nie stanowiła żadnego problemu. Nie brakowało też chętnych do udziału w konkursach tanecznych, które były atrakcja wieczoru. Odpocząć można było w zaciszu kawiarenki „POD ANIOŁEM”, gdzie za symboliczną złotówkę można było nabyć kompot i ciasto przygotowane przez rodziców. Cztery godziny zabawy upłynęły w atmosferze radości i zadowolenia.

Ewa Depta

P1140686 P1140696 P1140701 P1140703 P1140707 P1140708 P1140709 P1140710 P1140713 P1140721 P1140725 P1140728

Przedszkolne Wróżby – Dzieci z punktu przedszkolnego i zerówki wspólnie bawiły się na zabawie andrzejkowej. Oprócz tańców, były wróżby i konkursy. Po zabawie czekał na dzieci słodki poczęstunek.

Joanna Pochroń

 P1030867 P1030866 P1030868 P1030874 P1030875 P1030876 P1030884 P1030888

Dzień Pluszowego Misia w zerówce – 25 listopada swoje święto miały wszystkie Misie. Każde dziecko przyniosło tego dnia swojego pluszaka.  Były wiersze, zagadki i turniej wiedzy o misiach. Przedszkolaki wzbogaciły swoją wiedzę na temat niedźwiedzi brunatnych, polarnych i pandy. Na koniec każdy Miś otrzymał medal wykonany przez dzieci.

Joanna Pochroń

P1030863   P1030861 P1030859

UNIWERSYTET DZIECIĘCY – Wykłady Uniwersytetu Dziecięcego cieszą się wśród dzieci dużą popularnością. Ciekawe wykłady wzbudzają zainteresowanie matematyką i fizyką.

 Renata Koput

DSC_6645 DSC_6649 DSC_6652 DSC_6653 DSC_6654 DSC_6657

ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI – Z okazji Święta Odzyskania Niepodległości w naszej szkole uczniowie wraz z nauczycielami wykonali gazetki, a kółko teatralne wraz z panią Alicją Olejnik przygotowało akademię.

Renata Koput

DSC_6626 DSC_6629 DSC_6632 DSC_6637 DSC_6640

OZNACZAMY ROŚLINY DONICZKOWE – Uczniowie klasy czwartej uczyli się rozpoznawać na lekcji przyrody rośliny doniczkowe. Przygotowane w domu tabliczki zapełniły się nazwami roślin, które zdobią klasy i korytarze szkolne.

Renata Koput

oznaczanie roślin (3) oznaczanie roślin (1) oznaczanie roślin (2)

WARSZTATY KULINARNE – W ramach upowszechniania jedzenia owoców i warzyw przez dzieci w ramach rządowego programu „ Owoce i warzywa w szkole” w naszej szkole odbyły się warsztaty kulinarne. Prowadził je kucharz pan Michał Wawer, a uczniowie  z klasy drugiej i trzeciej mogli się nauczyć przygotowywać pyszne kanapki, soki i surówki.

Renata Koput

warsztaty kulinarne (1) warsztaty kulinarne (2) warsztaty kulinarne (3) warsztaty kulinarne (4) warsztaty kulinarne (5) warsztaty kulinarne (6) warsztaty kulinarne (8) warsztaty kulinarne (9) warsztaty kulinarne (10) warsztaty kulinarne (11) warsztaty kulinarne (12) warsztaty kulinarne (13)

PRÓBNY SPRAWDZIAN – Uczniowie klasy szóstej w tym roku szkolnym będą pisać sprawdzian po klasie szóstej w nowej formule. W środę 5 listopada 2014 r. odbył się pierwszy próbny sprawdzian składający się z dwóch części. I część obejmowała język polski i matematykę i trwała 80 minut, II część sprawdzała wiedzę z języka angielskiego i trwała 45 minut.

Renata Koput

próbny sprawdzian szóstoklasistów

4 listopada „ŻYWA LEKCJA HISTORII” – Przybyli do nas  średniowieczni rycerze! Poznaliśmy ich kodeks i zwyczaje. Dzieci mogły spróbować utrzymać miecz rycerski, obejrzeć z bliska średniowieczna broń, a także włożyć ręce i głowę w dyby. Pięknie prezentowała się księżniczka. Chętni uczniowie wzięli udział w konkursie, który wyłonił rycerza naszej szkoły, został nim Kacper Rusek z klasy III. Moim zdaniem lekcja ta była bardzo ciekawa i nietypowa. Chętnie wzięłabym udział w podobnym wydarzeniu.

 Maja Depta klasa V

żywa lekcja historii (1) żywa lekcja historii (2) żywa lekcja historii (3)

Listopad

PAMIĘTAMY – Uczniowie klasy szóstej wraz z panem Marcinem Krajem i Waldemarem Sadurskim porządkowali cmentarzyk wojenny w Drzewcach, a z okazji zbliżających  się Wszystkich Świętych uczniowie wraz z wychowawcami zapalili znicze.

 Renata Koput

DSC_6609 DSC_6604 DSC_6602 DSC_6601

ŚLUBOWANIE KLASY PIERWSZEJ – Dnia 14 października 2014 roku w naszej szkole odbyło się pasowanie na ucznia klasy pierwszej. Do uroczystego ślubowania przystąpiło 16 dzieci. Przedstawiły one część artystyczną pod kierunkiem wychowawczyni pani Ewy Sobieszek. Pierwszaki pomyślnie przeszły test sprawdzający ich wiedzę zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. Na pamiątkę tego dnia każdy pierwszak złożył odcisk swojego palca na kartonie oraz dostał dyplom. Uroczystość ta została zakończona słodkim poczęstunkiem dla całej społeczności szkolnej przygotowanym przez rodziców uczniów klasy pierwszej.

Ewa Sobieszek

ślubowanie klasy I  2014 (1) ślubowanie klasy I  2014 (2) ślubowanie klasy I  2014 (3) ślubowanie klasy I  2014 (4)

MSZA ŚWIĘTA – Z okazji Dnia Edukacji narodowej, Dnia papieskiego w naszej szkole odbyła się msza święta odprawiona w intencji uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły oraz rodziców. O oprawę zadbała pani Anna Bilińska.

Renata Koput

msza 2014 (6) msza 2014 (5) msza 2014 (3) msza 2014 (4) msza 2014 (2) msza 2014 (1)

DZIEŃ NAUCZYCIELA – Z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie przygotowali dla swoich nauczycieli i innych pracowników szkoły recytację okolicznościowych wierszy oraz własnoręcznie przygotowane „słodkie buty”.  W imieniu rodziców życzenia złożyła przewodnicząca Rady Rodziców pani Ewa Czerniec.

Renata Koput

dzień nauczyciela 2014 (1) dzień nauczyciela 2014 (3) dzień nauczyciela 2014 (4) dzień nauczyciela 2014 (5)

POZNAJEMY INNE KRAJE I ZWYCZAJE – W naszej szkole już drugi raz gościliśmy w dniach 13-17.10.2014 r. studentów w ramach II edycji międzynarodowego projektu Enjoy My Origin realizowane przez AIESEC-Polska. Z Rumunii przyjechał Robert, a z Chin Jyan. Przybliżyli oni  uczniom i przedszkolakom swoje kraje, obyczaje, zwyczaje i historię. To były równiż bardzo ciekawe lekcje języka angielskiego.

Renata Koput

wizyta studentów 2014 (13) wizyta studentów 2014 (12) wizyta studentów 2014 (11) wizyta studentów 2014 (10) wizyta studentów 2014 (9) wizyta studentów 2014 (8) wizyta studentów 2014 (7) wizyta studentów 2014 (6) wizyta studentów 2014 (5) wizyta studentów 2014 (4) wizyta studentów 2014 (3) wizyta studentów 2014 (2) wizyta studentów 2014 (1)

ROK JANA KARSKIEGO – W ramach obchodów roku Jana Karskiego uczniowie naszej szkoły zapoznali się z jego działalnością w czasie II wojny i po. Legendarnego kuriera przybliżyła dzieciom nie tylko gazetka szkolna, ale również udział w wystawie w Bibliotece Wojewódzkiej  w  „ Jan Karski –człowiek wolności” na której można było zobaczyć film o tym wybitnym Polaku.

rok Jana Karskiego 2014 (11) rok Jana Karskiego 2014 (10) rok Jana Karskiego 2014 (9) rok Jana Karskiego 2014 (8) rok Jana Karskiego 2014 (7) rok Jana Karskiego 2014 (6) rok Jana Karskiego 2014 (5)  rok Jana Karskiego 2014 (3) rok Jana Karskiego 2014 (2) rok Jana Karskiego 2014 (1) rok Jana Karskiego 2014 (4)

KIBICUJEMY NASZYM PIŁKARZOM – Z inicjatywy rodziców uczniów klasy piątej pani Danuty Sudzińskiej i Renaty Siwiec uczniowie klas III-VI uczestniczyli w dniu 9 października 2014 r. w pierwszym meczu rozgrywanym na stadionie miejski w Lublinie. Aren Lublin zrobiła na wszystkich ogromne wrażenie, a kibicowanie reprezentacji młodzieżowej Polski przyniosła wszystkim dużo wrażeń. Emocji było dużo, tym bardziej, że Polska wygrała z Włochami 2:1.

stadion w Lublinie 2014 (1) stadion w Lublinie 2014 (2) stadion w Lublinie 2014 (3) stadion w Lublinie 2014 (4) stadion w Lublinie 2014 (5) stadion w Lublinie 2014 (6) stadion w Lublinie 2014 (7) stadion w Lublinie 2014 (8)

WYCIECZKA DO LUBLINA – W dniu 9 października 2014 r. uczniowie klas III-VI uczestniczyli w wycieczce do Lublina. Spacer po Starym Mieście i Krakowskim Przedmieściu zakończył się w Park Saskim. Po drodze uczniowie obejrzeli spektakl w Teatrze Andersena „ Baśń o zaklętym kaczorze” oraz byli na lekcji bibliotecznej w Bibliotece Wojewódzkiej.

wycieczka do Lublina 2014 (2) wycieczka do Lublina 2014 (3) wycieczka do Lublina 2014 (5) wycieczka do Lublina 2014 (6) wycieczka do Lublina 2014 (8) wycieczka do Lublina 2014 (9) wycieczka do Lublina 2014 (10) wycieczka do Lublina 2014 (11) wycieczka do Lublina 2014 (14) wycieczka do Lublina 2014 (16)

DZIEŃ CHŁOPAKA-DYSKOTEKA – Z tej okazji „Dnia Chłopaka” odbyła się dyskoteka na której dziewczęta z Samorządu Uczniowskiego przeegzaminowały swoich kolegów z wiązania krawatów, wykonywania makijażu, sprawności fizycznej i wiedzy. „ Panowie” spisali się na medal. W przerwie zabawy można było skorzystać z kawiarenki do której ciasta upiekły mamy, a w organizacji pomogła mama pani Danuta Sudzińska. W zabawie wzięli udział pani Alicja Olejnik, Monika Haładyj i Marcin Kraj.

dyskoteka 2014 (1) dyskoteka 2014 (2) dyskoteka 2014 (3) dyskoteka 2014 (4) dyskoteka 2014 (5) dyskoteka 2014 (6) dyskoteka 2014 (7)

PRZYJĘCIE KLASY IV DO GRONA KLAS STARSZYCH – Uczniowie klasy V wraz z wychowawcą panem Marcinem Krajem przygotowali „egzamin” dla czwartoklasistów. Składał się on z różnych zadań sprawdzających wiedzę, zręczność i odwagę. Czwartoklasiści  przeszli próby  śpiewająco i zostali pełnoprawnymi uczniami II etapu edukacji. Na zakończenie wspólnej zabawy otrzymali od starszych kolegów drobne upominki.

przyjęcie kl 4 2014 (1) przyjęcie kl 4 2014 (2) przyjęcie kl 4 2014 (3) przyjęcie kl 4 2014 (4) przyjęcie kl 4 2014 (5) przyjęcie kl 4 2014 (6) przyjęcie kl 4 2014 (7) przyjęcie kl 4 2014 (8) przyjęcie kl 4 2014 (9) przyjęcie kl 4 2014 (10) przyjęcie kl 4 2014 (11) przyjęcie kl 4 2014 (12) przyjęcie kl 4 2014 (13) przyjęcie kl 4 2014 (14)

Październik

POZNAJEMY MIASTO POWIATOWE PUŁAWY – Uczniowie klasy V w ramach poznawania podziału administracyjnego Polski wyruszyli na wycieczkę do miasta powiatowego – Puławy. Zwiedzili tam starostwo powiatowe, urząd skarbowy, park i Pałac Czartoryskich oraz wystawę Polskie Parki Narodowe. Uczniowie wcześniej zaplanowali trasę wycieczki i jej budżet. W organizacji wycieczki pomogła mama pani Danuta Sudzińska.

Puławy kl 5 2014 (1) Puławy kl 5 2014 (2) Puławy kl 5 2014 (3) Puławy kl 5 2014 (4) Puławy kl 5 2014 (5) Puławy kl 5 2014 (6) Puławy kl 5 2014 (7) Puławy kl 5 2014 (8) Puławy kl 5 2014 (9) Puławy kl 5 2014 (10) Puławy kl 5 2014 (11) Puławy kl 5 2014 (12)

DZIEŃ CHŁOPAKA – Ostatni dzień września to bardzo ważna data. Tego dnia święto mają nasi koledzy. Z tej okazji chłopcy otrzymali od dziewcząt życzenia, prezenty i słodycze.

dzień chlopaka 2014 (1) dzień chlopaka 2014 (2) dzień chlopaka 2014 (3)

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO –  W dniu 24 września 2014 r. uczniowie naszej szkoły wybierali  Samorząd Uczniowski. Uczniowie poczuli się jak prawdziwi wyborcy. Była kampania wyborcza, głosowanie. Uczniowie na przewodniczącą samorządu wybrali uczennicę klasy piątej Maję Deptę. Gratulujemy.

wybory samorządu ucz 2014 (1) wybory samorządu ucz 2014 (3) wybory samorządu ucz 2014 (4) wybory samorządu ucz 2014 (5) wybory samorządu ucz 2014 (6) wybory samorządu ucz 2014 (7) wybory samorządu ucz 2014 (8) wybory samorządu ucz 2014 (9)

WYBORY OPIEKUNA SU–  W dniu 11 września 2014 r. uczniowie naszej szkoły wybierali opiekuna Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie poczuli się jak prawdziwi wyborcy. Były listy wyborcze, karty do głosowania i prawdziwa urna. Komisja wyborcza, którą stanowił samorząd klasy szóstej w składzie Ola Piekoś, Martyna Zgierska, Kuba Żyłka przeliczyła głosy. Uczniowie na  opiekuna Samorządu Uczniowskiego wybrali panią Monikę Haładyj.

 wybory sam 2014 (2) wybory sam 2014 (1)

PIERWSZOKLASIŚCI – W nowym roku szkolnym 2014/15 do pierwszej klasy obowiązkowo zaczęły  uczęszczać dzieci  urodzone do 30 czerwca 2008 r. W naszej szkole dzieci sześcioletnich jest ośmioro. Pierwszoklasiści będą korzystać bezpłatnych  podręczników i ćwiczeń zakupionych w ramach rządowego projektu. Pierwszoklasistów powitała wychowawczyni pani Ewa Sobieszek.

sześciolatki w szkole (3)  sześciolatki w szkole (2)  sześciolatki w szkole (1)

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2014/15 – Tradycyjnie 1 września to dzień w którym uczniowie zaczynają nowy rok szkolny. Zanim zabrzmiał pierwszy dzwonek dzieci wymieniły się wakacyjnymi wrażeniami. Tradycyjnie uczniów i rodziców powitała pani dyrektor Renata Koput, a później odbyło się spotkanie w wychowawcami w klasach. W czasie wakacji w szkole wymieniono podłogi w dwóch salach i na korytarzach oraz odmalowano sanitariaty.

początek roku (1)  początek roku (2)

Wrzesień

OGŁOSZENIE

WYPRAWKA  SZKOLNA

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Drzewcach informuje, że można ubiegać się w szkole o dofinansowanie do zakupu podręczników.Mogą ubiegać się o nią rodziny, których dzieci rozpoczynają naukę w klasie II, III i VI i spełniają następujące kryteria;

– miesięczny dochód na członka rodziny nie przekracza 539 zł netto,

– miesięczny dochód na członka rodziny przekracza 539 zł netto, ale rodzina znajduje się w sytuacji określonej w art.7 ustawy z dnia 12 marca 2014r. o pomocy społecznej (np. wielodzietność – 3 i więcej dzieci, długotrwała choroba itp.),

– dziecko ma orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, jest dzieckiem słabowidzącym, z afazją,  autyzmem, niepełnosprawnością sprzężoną.

Dofinansowanie wynosi odpowiednio:

dla uczniów klas II i III – 225 zł

dla uczniów klasy VI – 325 zł

Rodzice, którzy chcą skorzystać z dofinansowania powinni do dnia 4 września 2014r.  złożyć odpowiednie wnioski do sekretariatu szkoły. Wnioski są do pobrania w sekretariacie szkoły.


ROK SZKOLNY 2014-2015

patron

Ewa Szelburg-Zarembina

Konkursy dla dzieci

Konkursy dla dzieci

Kultura dla dzieci

Kultura dla dzieci