WYCIECZKA W GÓRY ŚWIĘTOKRZYSKIE- W dniach 2-3 czerwca 2015 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce w Góry Świętokrzyskie realizowanego w ramach programu „ Przyroda to drogocenny skarb”. Uczniowie podziwiali piękno Puszczy Jodłowej. Na Świętym Krzyżu podziwili gołoborza. Zwiedzali muzeum miniatur oraz zamek w Chęcinach. Na koniec poznali prehistoryczną kopalnię krzemienia.
Renata Koput
Czerwiec
Dzień Rodziny-W tym roku grupy przedszkolne z naszej szkoły wspólnie świętowały Dzień Rodziny. Były wiersze, taniec i piosenki, również w języku angielskim. Na koniec – miłe życzenia, prezenty dla Rodziców i słodki poczęstunek. Dzień Rodziny zorganizowały pani Olga Wróbel i Joanna Pochroń.
Joanna Pochroń
ZBIÓRKA SUROWCÓW WTÓRNYCH- Uczniowie naszej szkoły w ramach programu ekologicznego „ Przyroda to drogocenny skarb” prowadzili zbiórkę surowców wtórnych: makulatury, butelek plastikowych, puszek aluminiowych.
Renata Koput
„Razem Bezpiecznie”-Dzieci z punktu przedszkolnego i oddziału zerowego wzięły udział w II Gminnym Przeglądzie Piosenki i Małych Form Teatralnych „Razem bezpiecznie”, którego organizatorem było Przedszkole im. Adama Żeromskiego w Nałęczowie. Oprócz występów można było obejrzeć wóz policyjny i strażacki oraz zrobić sobie pamiątkową fotografię. Do zdjęć zapraszano maskotkę policyjną – Lwa Leona.
Joanna Pochroń
ŁĄKA-Uczniowie klasy czwartej ze Szkoły Podstawowej w Drzewcach w dniu 11.05.2015 r. w ramach realizacji programu „ Przyroda to drogocenny skarb” uczestniczyli w zajęciach terenowych, których celem było poznanie łąki i jej mieszkańców.
Renata Koput
Konstytucja 3 Maja-Dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z wychowawczynią panią Joanną Pochroń przygotowały uroczysty apel z okazji Świąt Majowych. Przedszkolaki oprócz ważnych dat – Święta Pracy, Dnia Flagi, Święta Konstytucji 3-go Maja, przypomniały nazwiska wielkich Polaków związanych z tymi świętami.
Joanna Pochroń
Maj
Wiosenna wyprawa do lasu- Uczniowie klasy czwartej na lekcji przyrody w dniu 27 kwietnia 2015 r. odwiedzili wiosenny las. Mogli się przekonać, jakie rośliny runa leśnego kwitną na wiosnę. W rozpoznawaniu roślin pomocne były przewodniki.
Renata Koput
„ Przyroda to drogocenny skarb”- płynie, wije się rzeczka W dniu 16 kwietnia 2015 r. uczniowie klasy czwartej wzięli udział w zajęciach terenowych wg Wąwolnicy. Badali oni środowisko życia rzeki Bystrej. Mierzyli temperaturę wody, szybkość nurtu oraz rozpoznawali rośliny żyjące nad rzeką. Uczniowie mogli się również zobaczyć jak działa oczyszczalnia ścieków w Wąwolnicy i dlaczego warto dbać o czystość rzek.
Renata Koput
„ZAPATRZENI W JANA PAWŁA II”-Tak nazywał się międzyszkolny turniej dla uczniów klas czwartych, jaki odbył się 14 kwietnia 2015 r. w naszej szkole. Gościliśmy drużyny ze wszystkich szkół podstawowych znajdujących się w gminie Nałęczów oraz reprezentację ze Szkoły Podstawowej w Wąwolnicy. Czwartoklasiści wykazali się doskonałą znajomością biografii Papieża Polaka. Poradzili sobie również z zadaniami, które wymagały łączenia wiedzy z różnych przedmiotów, współdziałania w grupie i spostrzegawczości.
Anna Bilińska
Wycieczka do „Nałęczowianki”-Dnia 15 kwietnia 2015 roku odbyła się wycieczka klasy I do fabryki wody mineralnej ,,Nałęczowianka”, która była zorganizowana przez Nestle z okazji Światowego Dnia Wody. Uczniowie uczestniczyli w ciekawej lekcji o wodzie i obejrzeli prezentację multimedialną ,,Księga dżungli”, by móc właściwie zachować się podczas zwiedzania hali produkcyjnej wody. Na pamiątkę pobytu w ,,Nałęczowiance” zostało wykonane zdjęcie. Wkrótce uczniowie wykonają prace plastyczne na konkurs ,,Oszczędzam wodę” ogłoszony przez fabrykę.
Ewa Sobieszek
Z WIZYTĄ U PATRONKI-Dnia 10 kwietnia w związku z 116 rocznicą urodzin Ewy Szelburg-Zarembiny, dzieci z oddziału przedszkolnego odwiedziły i zapaliły znicze na grobie Patronki naszej szkoły.
Joanna Pochroń
Urodziny Patronki – Święto Szkoły i międzyszkolny konkurs „Ewa Szelburg – Zarembina i jej twórczość dla najmłodszych”-10 kwietnia świętowaliśmy 116 urodziny Ewy Szelburg – Zarembiny. Z tej okazji zaprosiliśmy przedstawicieli uczniów klas III sześciu szkół podstawowych z terenu nałęczowskiej i wąwolnickiej gminy do udziału w konkursie „Ewa Szelburg – Zarembina i jej twórczość dla najmłodszych”. W wyniku zmagań konkursowych I miejsce zajęli uczniowie ze Szkół Podstawowych w Sadurkach i Drzewcach, II miejsce uczniowie Szkoły Podstawowej w Piotrowicach i III miejsce uczniowie Szkoły Podstawowej w Karmanowicach. Dla naszej szkoły I miejsce wywalczyli: Mateusz Wojciech Miazek i Michał Głos.
Gratulujemy i dziękujemy !
Również publiczność w osobach uczniów Szkoły Podstawowej w Drzewcach miała okazję wygrywać słodkie nagrody wykazując się wiedzą na temat życia i twórczości Patronki. Spotkanie uatrakcyjnili uczniowie z koła teatralnego naszej szkoły, którzy pod kierunkiem pani Alicji Olejnik zaprezentowali przedstawienie przygotowane na podstawie utworu naszej Patronki „O trzech braciach i żywej wodzie”.
Urodzinowe spotkanie zakończył słodki poczęstunek.
Anna Pardyka
NA DRODZE CZUJĘ SIĘ BEZPIECZNIE– W naszej szkole, w ramach konkursu „ Żyj zdrowo i bezpiecznie” uczennice z I LO w Lublinie realizowały projekt pt. „ Na drodze czuję się bezpiecznie”. Uczniowi e z klas młodszych mieli możliwość poszerzyć swoją wiedzę na temat bezpiecznego poruszania się na drodze.
Małgorzata Jakubczyk
Z okazji nadchodzących Świąt Zmartwychwstania Pańskiego najserdeczniejsze życzenia smacznego jajka, szalonego i wyjątkowo mokrego Dyngusa oraz samych słonecznych i cudownych dni spędzonych w gronie osób bliskich składa uczniom, nauczycielom, pracownikom, rodzicom oraz sympatykom Szkoły Podstawowej w Drzewcach
Renata Koput
Kwiecień
Wielkanocne zwyczaje – Przygotowania do Świat Wielkanocnych trwały w naszej szkole kilka tygodni. Najmłodsze dzieci zasiały w doniczkach owies i rzeżuchę oraz malowały pisanki. Uczniowie klas I-III wykonywali karty świąteczne i dekorowali swoje sale lekcyjne, a starsi przygotowali oryginalne ozdoby i stroiki na wielkanocny stół. Nad artystyczną twórczością dzieci czuwali wychowawcy i p. Małgorzata Jakubczyk – nauczyciel plastyki i techniki. O świąteczny wystrój szkoły zatroszczyli się również uczestnicy zajęć świetlicowych wraz z opiekunami, którzy wspólnie napełnili wielki wielkanocny kosz na szkolną gazetkę.
Duchowym przygotowaniom do Świąt sprzyjały rekolekcje wielkopostne, w których uczniowie chętnie wzięli udział.
W ostatnim dniu nauki przed przerwą świąteczną odbyło się krótkie spotkanie uczniów i nauczycieli. Dyrektor szkoły p. Renata Koput złożyła wszystkim życzenia wielkanocne i zaprosiła do wspólnego dzielenia się jajkiem – symbolem życia i zmartwychwstania.
Anna Bilińska i Monika Haładyj
Ogólnopolskie Wybory Książek- 27 marca 2015 r. w naszej szkole odbyły się Ogólnopolskie Wybory Książek zorganizowane przez redakcję miesięcznika „Biblioteka w Szkole” . Głównymi celami akcji było: poznanie i upowszechnienie faktycznych zainteresowań czytelniczych uczniów, dostosowanie księgozbiorów bibliotek do zainteresowań uczniów oraz promocja czytelnictwa.
W wyborach udział wzięło 66 % uczniów z klas I – VI. Zadaniem uczniów było wypisać na kartach do głosowania od 1 do 3 najciekawszych książek, które przeczytali w ciągu ostatnich dwóch lat. Uczniowie naszej szkoły wskazali 30 tytułów i serii książek. Najwięcej głosów uzyskały: Martynka (12) i książki o zwierzątkach Holly Webb, zwłaszcza seria „Zaopiekuj mną” (12) oraz „Bolek i Lolek (5), Franklin (4), Zuźka de Zołźik (4), Opowieści z Narnii (4), Scooby Doo (4). Inne ksiązki otrzymały od 1 do 3 głosów. Dziękujemy wszystkim za udział. Na fotografiach ostatni głosujący uczniowie.
Anna Pardyka
Konkurs Matematyczny KANGUR-Dnia 19 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w 24 edycji międzynarodowego konkursu Kangur Matematyczny. W ubiegłym roku konkurs odbył się w 57 krajach. W Polsce konkurs odbywa się od 1992 roku w ubiegłym roku we wszystkich kategoriach w Kangurze Matematycznym brało udział w naszym kraju 320 tys. uczniów.
W tym roku dziesięcioro uczniów naszej szkoły wyróżniających się w nauce z matematyki przystąpiło do tego konkursu w dwóch kategoriach: maluch (III-IV klasa) oraz beniamin (V-V I klasa). Mieli oni do rozwiązania 30 zadań o różnym stopniu trudności. Nasi młodzi matematycy rozwiązali większość zadań i z niecierpliwością czekają na ogłoszenie wyników, które będą udostępnione dopiero w maju.
Życzymy im sukcesów!
Józef Śledź
Dzień Kobiet – We wtorek 10 marca w klasie II bardzo uroczyście obchodzono Dzień Kobiet. Uczniowie przygotowali miłe niespodzianki dla swoich koleżanek. W obchody tego dnia włączyli się rodzice. Pani Monika Cierkoń przygotowała przepyszne naleśniki z bitą śmietaną i czekoladą. Dzieci były zachwycone słodką niespodzianką. Uczniowie zadbali także , by w klasowej kawiarence nie zabrakło innych łakoci oraz zdrowej herbatki. Na poczęstunek uczniowie zaprosili Panią Annę Bilińską.
Uroczystość przebiegła w miłej i sympatycznej atmosferze.
Małgorzata Franczak-Kopińska
„Ginę za to co najgłębiej człowiek ukochać może…”
Stanisław Siwiec
1 marca – lokalne obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych – Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w lokalnych obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Wąwolnicy. Po Mszy św. w ich intencji chętni uczniowie przeszli na wąwolnicki cmentarz i złożyli kwiaty pod pomnikiem Poległych i Pomordowanych Wąwolniczan w latach 1939 – 1948. Uczniowie poznali życiorys i przesłanie upamiętnionego tam wąwolniczanina Stanisława Siwca. Był on jedną z pierwszych ofiar komunistycznych – żołnierzem AK rozstrzelanym już 15 listopada 1944 roku na Zamku Lubelskim.
Marzec
Mistrzowie w tenisie stołowym
Niespodzianki dla uczestników akcji „Rodacy Bohaterom” – Podczas podsumowania I półrocza laureaci konkursów bibliotecznych „Najlepsi i systematyczni czytelnicy” otrzymali drobne upominki. Wśród uczniów, którzy zaangażowali się w akcję „Rodacy Bohaterom – paczka nla polskiego kombatanta na Kresach” rozlosowane zaś zostały kalendarze przekazane naszej szkole przez Fundację Niepodległości. Uczniom i ofiarodawcy jeszcze raz dziękujemy.
Anna Pardyka
Podsumowanie konkursów bibliotecznych – zobacz
Luty
Słodka wycieczka – 30 stycznia dzieci z punktu przedszkolnego, zerówki i klasy I wspólnie odwiedziły firmę „ Cukier Lukier” znajdującą się w Lublinie. Podczas pobytu w cukierni dzieci dowiedziały się jak wykonuje się lizaki i cukierki. Mogły zobaczyć cały proces tworzenia kolorowych słodkości oraz samodzielnie wykonać lizaka.
Joanna Pochroń
DZIEŃ BABCI I DZIADKA – 22 stycznia 2015 r. , we czwartek odbył się Dzień Babci i Dziadka, na który zaproszeni byli Seniorzy z Drzewiec i Drzewiec Kolonii. Najpierw nasi Goście obejrzeli bożonarodzeniowe przedstawienie pt. „ A my do Betlejem…”, w których brały dzieci z klas III-VI. Później uczniowie klas młodszych uczestniczyli w „koncercie życzeń”, śpiewając piosenki, grając na flażoletach i składając seniorom życzenia. Na koniec Dziadkowie i Babcie byli zaproszeni na słodki poczęstunek.
Ilona Watras kl VI
Dzień Babci i Dziadka – Dnia 21 stycznia dzieci z oddziału przedszkolnego zaprosiły swoje Babcie i Dziadków na wspólne kolędowanie. Mili Goście obejrzeli Jasełka w wykonaniu dzieci. Później były życzenia, upominki i słodki poczęstunek.
Joanna Pochroń
Styczeń
Niechaj Betlejemskiej stajenki gwiazdka rozjaśni mroki dnia, Dzieciątko Boże napełni spokojem i radością nasze serca, a zbliżający czas Świąt Bożego Narodzenia będzie czasem miłych spotkań w rodzinnym gronie.
W Nowym Roku 2015 wszystkiego najlepszego dla uczniów, rodziców , nauczycieli, pracowników szkoły życzy
Renata Koput
WIGILIA SZKOLNA – Święta Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy. Dlatego co roku spotykamy się na szkolnej wigilii, by obejrzeć uczniowskie jasełka, złożyć sobie przy opłatku życzenia i śpiewać kolędy. Tak było również u progu tegorocznych Świąt. Uczestnicy kół teatralnego i muzycznego pod opieką p. Alicji Olejnik i p. Katarzyny Lewandowskiej przygotowali wzruszające przedstawienie pt. „A my do Betlejem…” Przeplatały się w nim wątki biblijne i ludowe, a także tradycyjne kolędy i współczesne pastorałki. Piękną dekorację sceniczną wykonała p. Małgorzata Jakubczyk. O wymiar modlitewny przedświątecznego spotkania zadbała p. Anna Bilińska, a o wigilijne potrawy na wspólnym stole – panie kucharki ze szkolnej stołówki. Tradycyjnie już, największym powodzeniem wśród dzieci cieszyły się racuchy. Były pyszne!!!
Anna Bilińska
Rok 2014 rokiem Wielkiego Jubileuszu 650-lecia Uniwersytetu Jagiellońskiego – Z okazji jubileuszu UJ w naszej szkole przygotowana została wystawa i przeprowadzony został konkurs „Wyszukaj informację”. Laureaci konkursu (na fotografii) podczas akademii bożonarodzeniowej otrzymali upominki ufundowane przez Dział Promocji UJ i szkołę.
Laureatom życzymy sukcesów na miarą Wawrzyńca syna Grzegorza z Drzewcy, studenta Akademii Krakowskiej w 1448 roku i Pawła syna Grota z Drzewcy, herbu Jastrzębiec, studenta Akademii w 1457, bakałarza sztuk wyzwolonych i w latach 1470 – 1480 dziedzica jednego z folwarków w Drzewcy, a może nawet i na miarę Eliasza syna Marcina z Wąwolnicy wykładowcy i rektora Akademii Krakowskiej – wybitnej osobistości XV wieku.
Zapraszamy do oglądania wystawy (jeszcze do połowy stycznia 2015 r.) prezentującej również niepublikowane dotąd materiały.
Laureatom dedykujemy XV – wieczny przebój żaków krakowskich „Breve regnum”, przy którym podczas juwenaliów z pewnością bawili się wymienieni wyżej XV-wieczni drzewiecczanie. Nagranie pochodzi z płyty Muzyka Polskiego Średniowiecza płyta wydana przez Travers www.travers-music.com
Anna Pardyka, Ewa Pyśniak
OZDOBY ŚWIĄTECZNE – Na kółku plastycznym uczniowie naszej szkoły z pomocą pani Małgorzaty Jakubczyk wykonywali kartki świąteczne z życzeniami dla emerytowanych pracowników szkoły, zaprzyjaźnionych instytucji oraz choinki z papieru. Ozdabialiśmy też pierniki, które sprzedamy na kiermaszu.
Maja Depta Kl. V
Rodacy Bohaterom – 12 grudnia zakończyła się w naszej szkole bożonarodzeniowa akcja „Rodacy bohaterom – paczka dla polskiego kombatanta na Kresach” . Zbieraliśmy w trakcie jej trwania dary żywnościowe własnoręcznie wykonane przez uczniów kartki z życzeniami świątecznymi.Zostaną one przekazane polskim kombatantom, czyli żołnierzom walczącym o wolną Polskę podczas II wojny światowej, którzy mieszają na Kresach – przedwojennych polskich terenach, które obecnie znajdują się na Białorusi, Ukrainie i Litwie.
Akcja w tym roku ma szczególną wymowę ponieważ na 2014 rok przypada 75 rocznica wybuchu II wojny światowej i powstania Polskiego Państwa Podziemnego, którego większość tych kombatantów była żołnierzami w ramach Armii Krajowej.
Serdecznie dziękujemy uczniom, którzy przynieśli dary i życzenia świąteczne (na fotografii) zwłaszcza najliczniej zaangażowanej klasie III, rodzicom oraz nauczycielom i pracownikom szkoły, którzy również włączyli się do akcji.
Akcję organizuje Stowarzyszenie Odra-Niemen oraz Koło Studentów Historyków KUL.
Anna Pardyka
OZDOBY ŚWIĄTECZNE – Uczniowie klasy trzeciej chodzący na kółko plastyczne włączyli się do organizacji kiermaszu świątecznego, którego dochód zostanie przeznaczony na opłacenie szkoły Sandrine-dziewczynki z Afryki. Pod opieką pani Ewy Depty wykonane zostały karki, bileciki do prezentów oraz ozdobione zostały świąteczne pierniki.
Julia Pochroń
NASZE PRACE-COŚ Z NICZEGO – Uczniowie klasy szóstej bawili się w projektantów. Na lekcji techniki szyli etui na swoje telefony komórkowe. Może wśród nich są przyszli kreatorzy mody.
Renata Koput
MIKOŁAJ – W tym roku św. Mikołaj zaprosił uczniów do nałęczowskiego kina na film „ Gang Wiewióra”, a w szkole czekały na dzieci słodycze. Uczniowie klas II-IV wzięli udział w konkursie na komiks w języku angielskim o św. Mikołaju.
Renata Koput
Wizyta Mikołaja w oddziale przedszkolnym – 4 grudnia do naszej zerówki zawitał Mikołaj. Na tego niezwykłego gościa dzieci czekały z niecierpliwością. Wyglądały przez okno i nasłuchiwały Mikołajowych dzwoneczków. Gdy Mikołaj dotarł, dzieci z uśmiechem na twarzy zaprosiły go do kółeczka i zaśpiewały piosenki przygotowane specjalnie na ten dzień. Prezenty były wspaniałe. Dzieci do końca dnia wspominały miłego gościa, dzieliły się wrażeniami.
Joanna Pochroń
Grudzień
„Na Świętego Andrzeja pannom z wróżby nadzieja…”
Wróżby, to nieodłączny element zabawy andrzejkowej. Każdy mógł oddać się magii i czarom podczas wieczoru andrzejkowego, w którym uczestniczyli uczniowie całej szkoły. Przy zapalonych świecach, które tworzyły niesamowitą atmosferę można było poznać swoją „przyszłość”. Porywająca muzyka przyciągała na parkiet uczniów od najmłodszych do najstarszych. W szaleńczej zabawie różnica wieku nie stanowiła żadnego problemu. Nie brakowało też chętnych do udziału w konkursach tanecznych, które były atrakcja wieczoru. Odpocząć można było w zaciszu kawiarenki „POD ANIOŁEM”, gdzie za symboliczną złotówkę można było nabyć kompot i ciasto przygotowane przez rodziców. Cztery godziny zabawy upłynęły w atmosferze radości i zadowolenia.
Ewa Depta
Przedszkolne Wróżby – Dzieci z punktu przedszkolnego i zerówki wspólnie bawiły się na zabawie andrzejkowej. Oprócz tańców, były wróżby i konkursy. Po zabawie czekał na dzieci słodki poczęstunek.
Joanna Pochroń
Dzień Pluszowego Misia w zerówce – 25 listopada swoje święto miały wszystkie Misie. Każde dziecko przyniosło tego dnia swojego pluszaka. Były wiersze, zagadki i turniej wiedzy o misiach. Przedszkolaki wzbogaciły swoją wiedzę na temat niedźwiedzi brunatnych, polarnych i pandy. Na koniec każdy Miś otrzymał medal wykonany przez dzieci.
Joanna Pochroń
UNIWERSYTET DZIECIĘCY – Wykłady Uniwersytetu Dziecięcego cieszą się wśród dzieci dużą popularnością. Ciekawe wykłady wzbudzają zainteresowanie matematyką i fizyką.
Renata Koput
ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI – Z okazji Święta Odzyskania Niepodległości w naszej szkole uczniowie wraz z nauczycielami wykonali gazetki, a kółko teatralne wraz z panią Alicją Olejnik przygotowało akademię.
Renata Koput
OZNACZAMY ROŚLINY DONICZKOWE – Uczniowie klasy czwartej uczyli się rozpoznawać na lekcji przyrody rośliny doniczkowe. Przygotowane w domu tabliczki zapełniły się nazwami roślin, które zdobią klasy i korytarze szkolne.
Renata Koput
WARSZTATY KULINARNE – W ramach upowszechniania jedzenia owoców i warzyw przez dzieci w ramach rządowego programu „ Owoce i warzywa w szkole” w naszej szkole odbyły się warsztaty kulinarne. Prowadził je kucharz pan Michał Wawer, a uczniowie z klasy drugiej i trzeciej mogli się nauczyć przygotowywać pyszne kanapki, soki i surówki.
Renata Koput
PRÓBNY SPRAWDZIAN – Uczniowie klasy szóstej w tym roku szkolnym będą pisać sprawdzian po klasie szóstej w nowej formule. W środę 5 listopada 2014 r. odbył się pierwszy próbny sprawdzian składający się z dwóch części. I część obejmowała język polski i matematykę i trwała 80 minut, II część sprawdzała wiedzę z języka angielskiego i trwała 45 minut.
Renata Koput
4 listopada „ŻYWA LEKCJA HISTORII” – Przybyli do nas średniowieczni rycerze! Poznaliśmy ich kodeks i zwyczaje. Dzieci mogły spróbować utrzymać miecz rycerski, obejrzeć z bliska średniowieczna broń, a także włożyć ręce i głowę w dyby. Pięknie prezentowała się księżniczka. Chętni uczniowie wzięli udział w konkursie, który wyłonił rycerza naszej szkoły, został nim Kacper Rusek z klasy III. Moim zdaniem lekcja ta była bardzo ciekawa i nietypowa. Chętnie wzięłabym udział w podobnym wydarzeniu.
Maja Depta klasa V
Listopad
PAMIĘTAMY – Uczniowie klasy szóstej wraz z panem Marcinem Krajem i Waldemarem Sadurskim porządkowali cmentarzyk wojenny w Drzewcach, a z okazji zbliżających się Wszystkich Świętych uczniowie wraz z wychowawcami zapalili znicze.
Renata Koput
ŚLUBOWANIE KLASY PIERWSZEJ – Dnia 14 października 2014 roku w naszej szkole odbyło się pasowanie na ucznia klasy pierwszej. Do uroczystego ślubowania przystąpiło 16 dzieci. Przedstawiły one część artystyczną pod kierunkiem wychowawczyni pani Ewy Sobieszek. Pierwszaki pomyślnie przeszły test sprawdzający ich wiedzę zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. Na pamiątkę tego dnia każdy pierwszak złożył odcisk swojego palca na kartonie oraz dostał dyplom. Uroczystość ta została zakończona słodkim poczęstunkiem dla całej społeczności szkolnej przygotowanym przez rodziców uczniów klasy pierwszej.
Ewa Sobieszek
MSZA ŚWIĘTA – Z okazji Dnia Edukacji narodowej, Dnia papieskiego w naszej szkole odbyła się msza święta odprawiona w intencji uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły oraz rodziców. O oprawę zadbała pani Anna Bilińska.
Renata Koput
DZIEŃ NAUCZYCIELA – Z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie przygotowali dla swoich nauczycieli i innych pracowników szkoły recytację okolicznościowych wierszy oraz własnoręcznie przygotowane „słodkie buty”. W imieniu rodziców życzenia złożyła przewodnicząca Rady Rodziców pani Ewa Czerniec.
Renata Koput
POZNAJEMY INNE KRAJE I ZWYCZAJE – W naszej szkole już drugi raz gościliśmy w dniach 13-17.10.2014 r. studentów w ramach II edycji międzynarodowego projektu Enjoy My Origin realizowane przez AIESEC-Polska. Z Rumunii przyjechał Robert, a z Chin Jyan. Przybliżyli oni uczniom i przedszkolakom swoje kraje, obyczaje, zwyczaje i historię. To były równiż bardzo ciekawe lekcje języka angielskiego.
Renata Koput
ROK JANA KARSKIEGO – W ramach obchodów roku Jana Karskiego uczniowie naszej szkoły zapoznali się z jego działalnością w czasie II wojny i po. Legendarnego kuriera przybliżyła dzieciom nie tylko gazetka szkolna, ale również udział w wystawie w Bibliotece Wojewódzkiej w „ Jan Karski –człowiek wolności” na której można było zobaczyć film o tym wybitnym Polaku.
KIBICUJEMY NASZYM PIŁKARZOM – Z inicjatywy rodziców uczniów klasy piątej pani Danuty Sudzińskiej i Renaty Siwiec uczniowie klas III-VI uczestniczyli w dniu 9 października 2014 r. w pierwszym meczu rozgrywanym na stadionie miejski w Lublinie. Aren Lublin zrobiła na wszystkich ogromne wrażenie, a kibicowanie reprezentacji młodzieżowej Polski przyniosła wszystkim dużo wrażeń. Emocji było dużo, tym bardziej, że Polska wygrała z Włochami 2:1.
WYCIECZKA DO LUBLINA – W dniu 9 października 2014 r. uczniowie klas III-VI uczestniczyli w wycieczce do Lublina. Spacer po Starym Mieście i Krakowskim Przedmieściu zakończył się w Park Saskim. Po drodze uczniowie obejrzeli spektakl w Teatrze Andersena „ Baśń o zaklętym kaczorze” oraz byli na lekcji bibliotecznej w Bibliotece Wojewódzkiej.
DZIEŃ CHŁOPAKA-DYSKOTEKA – Z tej okazji „Dnia Chłopaka” odbyła się dyskoteka na której dziewczęta z Samorządu Uczniowskiego przeegzaminowały swoich kolegów z wiązania krawatów, wykonywania makijażu, sprawności fizycznej i wiedzy. „ Panowie” spisali się na medal. W przerwie zabawy można było skorzystać z kawiarenki do której ciasta upiekły mamy, a w organizacji pomogła mama pani Danuta Sudzińska. W zabawie wzięli udział pani Alicja Olejnik, Monika Haładyj i Marcin Kraj.
PRZYJĘCIE KLASY IV DO GRONA KLAS STARSZYCH – Uczniowie klasy V wraz z wychowawcą panem Marcinem Krajem przygotowali „egzamin” dla czwartoklasistów. Składał się on z różnych zadań sprawdzających wiedzę, zręczność i odwagę. Czwartoklasiści przeszli próby śpiewająco i zostali pełnoprawnymi uczniami II etapu edukacji. Na zakończenie wspólnej zabawy otrzymali od starszych kolegów drobne upominki.
Październik
POZNAJEMY MIASTO POWIATOWE PUŁAWY – Uczniowie klasy V w ramach poznawania podziału administracyjnego Polski wyruszyli na wycieczkę do miasta powiatowego – Puławy. Zwiedzili tam starostwo powiatowe, urząd skarbowy, park i Pałac Czartoryskich oraz wystawę Polskie Parki Narodowe. Uczniowie wcześniej zaplanowali trasę wycieczki i jej budżet. W organizacji wycieczki pomogła mama pani Danuta Sudzińska.
DZIEŃ CHŁOPAKA – Ostatni dzień września to bardzo ważna data. Tego dnia święto mają nasi koledzy. Z tej okazji chłopcy otrzymali od dziewcząt życzenia, prezenty i słodycze.
WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO – W dniu 24 września 2014 r. uczniowie naszej szkoły wybierali Samorząd Uczniowski. Uczniowie poczuli się jak prawdziwi wyborcy. Była kampania wyborcza, głosowanie. Uczniowie na przewodniczącą samorządu wybrali uczennicę klasy piątej Maję Deptę. Gratulujemy.
WYBORY OPIEKUNA SU– W dniu 11 września 2014 r. uczniowie naszej szkoły wybierali opiekuna Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie poczuli się jak prawdziwi wyborcy. Były listy wyborcze, karty do głosowania i prawdziwa urna. Komisja wyborcza, którą stanowił samorząd klasy szóstej w składzie Ola Piekoś, Martyna Zgierska, Kuba Żyłka przeliczyła głosy. Uczniowie na opiekuna Samorządu Uczniowskiego wybrali panią Monikę Haładyj.
PIERWSZOKLASIŚCI – W nowym roku szkolnym 2014/15 do pierwszej klasy obowiązkowo zaczęły uczęszczać dzieci urodzone do 30 czerwca 2008 r. W naszej szkole dzieci sześcioletnich jest ośmioro. Pierwszoklasiści będą korzystać bezpłatnych podręczników i ćwiczeń zakupionych w ramach rządowego projektu. Pierwszoklasistów powitała wychowawczyni pani Ewa Sobieszek.
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2014/15 – Tradycyjnie 1 września to dzień w którym uczniowie zaczynają nowy rok szkolny. Zanim zabrzmiał pierwszy dzwonek dzieci wymieniły się wakacyjnymi wrażeniami. Tradycyjnie uczniów i rodziców powitała pani dyrektor Renata Koput, a później odbyło się spotkanie w wychowawcami w klasach. W czasie wakacji w szkole wymieniono podłogi w dwóch salach i na korytarzach oraz odmalowano sanitariaty.
Wrzesień
OGŁOSZENIE
WYPRAWKA SZKOLNA
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Drzewcach informuje, że można ubiegać się w szkole o dofinansowanie do zakupu podręczników.Mogą ubiegać się o nią rodziny, których dzieci rozpoczynają naukę w klasie II, III i VI i spełniają następujące kryteria;
– miesięczny dochód na członka rodziny nie przekracza 539 zł netto,
– miesięczny dochód na członka rodziny przekracza 539 zł netto, ale rodzina znajduje się w sytuacji określonej w art.7 ustawy z dnia 12 marca 2014r. o pomocy społecznej (np. wielodzietność – 3 i więcej dzieci, długotrwała choroba itp.),
– dziecko ma orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, jest dzieckiem słabowidzącym, z afazją, autyzmem, niepełnosprawnością sprzężoną.
Dofinansowanie wynosi odpowiednio:
dla uczniów klas II i III – 225 zł
dla uczniów klasy VI – 325 zł
Rodzice, którzy chcą skorzystać z dofinansowania powinni do dnia 4 września 2014r. złożyć odpowiednie wnioski do sekretariatu szkoły. Wnioski są do pobrania w sekretariacie szkoły.
ROK SZKOLNY 2014-2015