IV FESTYN RODZINNY

   Już po raz czwarty 25 czerwca 2016 r. odbył się IV Festyn Rodzinny. W gorące sobotnie popołudnie na scenie rozstawionej przy szkole wystąpiły dzieci z naszej szkoły oraz zaproszeni goście: Zespół Tańca Nowoczesnego z Nałęczowskiego Ośrodka Kultury oraz Zespół Tańca Ludowego „ Bystrzacy” z Wąwolnicy. Liczne atrakcje: pokaz tkania, kiermasz ciast, grill, przejażdżki bryczką przyciągnęły całe rodziny. W strefie kibica zagorzali fani piłki nożnej mogli oglądać mecz Polska-Szwajcaria.

R.K.

             W czwartkowe popołudnie 23 czerwca 2016 zakończył się rok szkolny 2015/16. Najlepsi uczniowie otrzymali świadectwa z wyróżnieniem z rąk wychowawcy i dyrektora szkoły. Nagrody otrzymali najlepsi czytelnicy, sportowcy, matematycy, uczniowie osiągający 100% frekwencję. Wychowawca pan Józef Śledź i gospodarz klasy IV Milena Dudek  odebrali puchar „ SUPER KLASY” z rąk opiekuna S.U. . Pani dyrektor wręczyła Listy Gratulacyjne oraz podziękowania rodzicom angażującym się w pracę na rzecz klasy i szkoły. Uroczystość pożegnania szóstych klas uświetnił ostatni występ abiturientów.

R.K.

             Koniec roku szkolnego sprzyja podsumowaniom. Dzień przed końcem roku pani Ewa Depta podsumowała działalność SKO i wręczyła nagrody najsolidniejszym i najlepszym członkom Szkolnej Kasy Oszczędności. Również zostały wręczone nagrody za udział w konkursie „ Cztery pory roku w obiektywie – wiosna” organizowanym przez panią Zofię Góral. Nagrody otrzymali

– w kategorii klas I – III nagrodę otrzymał Patryk Pyśniak , zaś wyróżnienia otrzymali: Nikola Wrótniak kl.I , Gabrysia Koput kl.II , Aleks Staniak kl.III

– w kategorii klas IV – VI nagrodę otrzymała Czerniec Paulina kl.VI.

Zostały też wyróżnione prace  następujących uczniów : Julki Pochroń kl.IV, Antoniny Koput kl.V , Natalii Piekoś kl.V oraz Majki Depty kl.VI.

R.K.

             W piątek 17 czerwca 2016 zakończyły się zajęcia w „Szkole tańca i dobrych manier”. Na zakończenie uczniowie otrzymali medale i upominki od instruktorki pani Malwiny.

R.K.

Poraz drugi uczniowie klas I-VI przystąpili do konkursu fotograficznego „Cztery pory roku w obiektywie-wiosna”.  Zgłosiło się 24 uczestników czyli więcej niż do konkursu o tematyce zimowej.

Zostały nagrodzone prace następujących uczniów :

– w kategorii klas I – III nagrodę otrzymał Patryk Pyśniak , zaś wyróżnienia otrzymali: Nikola Wrótniak kl.I , Gabrysia Koput kl.II , Aleks Staniak kl.III

– w kategorii klas IV – VI nagrodę otrzymała Czerniec Paulina kl.VI.

Zostały też wyróżnione prace  następujących uczniów : Julki Pochroń kl.IV, Antoniny Koput kl.V , Natalii Piekoś kl.V oraz Majki Depty kl.VI.

Zwycięzcom gratulujemy !!!                                              

I zapraszamy do fotografowania wspaniałych wspomnień wakacyjnych…

Na fotki czekamy we wrześniu : )

Zofia Góral

DO KOLEBKI PAŃSTWA POLSKIEGO w 1050 rocznicę CHRZTU POLSKI

POZNAŃ – OSTRÓW LEDNICKI – GNIEZNO – BISKUPIN

wycieczka szkolna w dniach: 07 -10 czerwca 2016 r.

         Zwiedziliśmy  wiele ciekawych miejsc związanych z powstaniem NASZEGO PAŃSTWA – Ostrów Lednicki i Ostrów Tumski, katedra gnieźnieńska. Do dziś zachowały się tam m. in.  pozostałości basenów chrzcielnych. Dowiedzieliśmy się, jak powstawały grody i jak wyglądały miasta w początkach swego istnienia. W  katedrze poznańskiej i jej podziemiach widzieliśmy miejsce pochówku pierwszych Piastów. Swoim pięknem zachwyciła nas też Złota Kaplica.

Czytaj dalej

             10 czerwca 2016 r  o godzinie 10.00 uczniowie, nauczyciele i pracownicy naszej szkoły włączyli się w ogólnopolską akcję ustanawiania rekordu czytania w jednym momencie „ Jak nie czytam, jak czytam”. Celem akcji było propagowanie czytelnictwa wśród uczniów i dorosłych. Uczniowie klas starszych czytali na boisku szkolnym młodszym kolegom książki, po czym wszyscy otoczyli łańcuchem z książek naszego kasztanowca. Na zakończenie ułożono z książek napis „ Lubię czytać”.

A.P.

             Pani Ewa Depta wraz z uczennicami klasy IV przygotowała Loterię Fantową. Dochód  przeznaczony został na dla „ naszej koleżanki z Afryki – Sandrine”, którą objęliśmy „ Adopcją serca”. Loteria cieszyła się dużym powodzeniem wśród dzieci i dorosłych.

R.K.

Święto wszystkich dzieci, przedszkolaki spędziły na wspólnej zabawie.  Na początku dzieci szukały skarbu. Aby dojść do tajemniczej skrzyni, trzeba było wykonać różne zadania.  Dzieci świetnie poradziły sobie ze wszystkimi zadania i zdobyły skarb. Później wspólnie przygotowywaliśmy pyszne i zdrowe sałatki. Dużo radości przyniosły zabawy z chustą klanzy na boisku szkolnym. Świętowanie zakończyliśmy słodkim poczęstunkiem.

J.P

             W tym roku Dzień Dziecka upłynął pod hasłem „ Jestem bezpieczny – wiem jak zachować zdrowie i sprawność”. Dzieci poprzez zabawę uczyły się bezpiecznie poruszać po drodze, kibicować i zdrowo się odżywiać. Uczniowie uczestniczyli w konkursie BRD. Rywalizację w klasach młodszych wygrała klasa III, zaś w klasach starszych klasa IV. Turniej piłki nożnej wygrała klasa IV. Najlepszymi zawodnikami zostali: Izabela Jabłońska i Piotr Kałdonek oraz bramkarz Bartek Piskorek. Zdrowe, pyszne, pełne witamin sałatki przygotowały dzieci z klas młodszych. Na zakończenie Dnia Dziecka uczniów odwiedził Kubuś Puchatek ze słodkimi prezentami.

R.K.

 


             Uczniowie klas I-VI uczestniczyli w szkolnym konkursie BRD, który odbył się 1 czerwca 2016 r. w sali gimnastycznej. Kasy młodsze miały za zadanie narysować plakat zachęcający do przestrzegania zasad bezpiecznego poruszania się na drodze. Wygrała drużyna reprezentująca klasę III. Uczniowie II etapu edukacyjnego mieli za zadanie przygotować plakat o BRD, wykazać się wiedzą o bezpiecznym poruszaniu się na drodze oraz przejechać bezpiecznie na rowerze tor przeszkód. Rywalizację wygrała klasa IV.

M.J.

             Dzieci z Punktu Przedszkolnego w przeddzień Dnia Mamy zaprosiły ukochane mamy na przedstawienie. Dzieci recytowały i śpiewały piosenki dla rodziców, a na zakończenie wręczyły Mamom własnoręcznie przygotowane prezenty.

R.K.

             Klasa V wyruszyła na terenowe lekcje przyrody. Oprócz znajomości roślin i zwierząt można było sprawdzić posługiwanie się GPS.

R.K.

             Olimpus podsumował konkursy, wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie przyrodniczym dla uczniów klasy VI otrzymała Maja Depta.

R.K.

             Weronika Depta z klasy I i Łukasz Siwiec z klasy IV dostali wyróżnienie w VI Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci  „ Bezpiecznie na wsi-niebezpieczne atrakcje w wakacje” na etapie powiatu. Weronika Depta została również wyróżniona w finale wojewódzkim, a jej opiekunka pani Ewa Depta dostała wyróżnienie. Gratuluję sukcesów.

R.K.

 Grzegorz Wójcik zajął I miejsce w turnieju Grand Prix 2015/16 o Puchar Burmistrza Kazimierza Dolnego w tenisie stołowym w kategorii chłopców klas V-VI.

R.K

 Ola, Aga, Julka, Milenka i Antosia przygotowując się do udziału w Gminnym Przeglądzie Piosenki Angielskiej w Sadurkach zaśpiewały na przerwie piosenkę Margaret pod tytułem „ Cool me down”.

R.K.

W środę 25 maja klasa III i IV wspólnie z wychowawcami wybrała się na wycieczkę rowerową. Pogoda dopisała. Wszystkie dzieci solidnie przygotowały się do wyprawy. Przed wycieczką zapoznały się z zasadami obowiązującymi w czasie takiej wycieczki. Sprawdzony został również stan techniczny rowerów. Trasa wycieczki wiodła do Łopatek gdzie dzieci miały przygotowane ognisko. Kiełbaski i inne przekąski były bardzo smaczne.  Nauczyciele bardzo dziękują Panu Czarkowi Wrotniakowi  za wspaniałe przygotowanie ogniska oraz smacznego poczęstunku dla dzieci oraz Pani Annie Miazek za pomoc w opiece w czasie wycieczki.  Zabawa była wyśmienita . Chłopcy grali w piłkę a dziewczynki bardzo ładnie śpiewały. Wypoczynek w ruchu jest wspaniały i polecamy go wszystkim dorosłym i dzieciom.

13 maja 2016 r. nasza szkoła gościła przedstawicieli Zakładów Azotowych Puławy, którzy podsumowali szkolną edycję XIV  akcji „ Drzewko za butelkę”. W naszej szkole najwięcej butelek zebrała klasa III ( 835 butelek na ucznia),  klasa V i klasa IV. Indywidualnie wygrała Wiktoria Koczkodaj z klasy V,  która zgromadziła 5 210 butelek. Rywalizację w zbiórce butelek w przedszkolu  wygrał Punkt Przedszkolny, a indywidualnie Marysia Sobieszek z zerówki. Dzieci uczestniczące w akcji otrzymały od przedstawicieli zakładu atrakcyjne nagrody. Wszystkim nagrodzonym gratuluję.

R.K.

             Chętni uczniowie przygotowali prace na konkurs plastyczny organizowany przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Puławach „ Mieszko i Dobrawa Naszymi Oczami”. Dzieci rysowały portret Mieszka I i jego żony Dobrawy.

R.K.


 

             Uczniowie klasy czwartej realizowali projekt „ Życie w jeziorze ”. Na zakończenie projektu uczniowie  wykonali barwne plakaty przedstawiające strefy życia.

R.K.

             Uczniowie klas młodszych wzięli udział w konkursie plastycznym organizowanym przez ZS im. Zygmunta Chmielewskiego w Nałęczowie pod tytułem „ Moja ulubiona postać bajkowa”. Uczeń klasy I Maciej Banaszek zajął II miejsce, zaś Łukasz Musiatowicz i Patryk Pyśniak z klasy III otrzymali wyróżnienia

R.K.

             Dzieci z oddziału przedszkolnego z wychowawczynią panią Joanną Pochroń przygotowały uroczysty apel z okazji Świąt Majowych dla całej społeczności szkolnej. Najmłodsi przypomnieli ważne daty i wydarzenia związane ze świętem konstytucji. Na koniec uroczystości odbyło się wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Korytarze szkolne przedszkolaki udekorowały biało-czerwonymi flagami i kwiatami.

J.P.

 

 Od połowy kwietnia 2016 roku uczniowie klasy II cieszą się nowymi, kolorowymi meblami. Nawet chomiki: Nikoli Rusek, Gabrieli Koput i Angeliki Numrych odwiedziły naszą salę lekcyjną, w której czuły się bardzo dobrze.

W IV TURNIEJU PIĘKNEGO CZYTANIA dla uczniów klas drugich zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Nałęczowie noszą szkołę reprezentowały Zofia Kryńska i Gabriela Koput.

 

   Tradycją naszej szkoły są organizowane w kwietniu – miesiącu urodzin Patronki szkoły konkursy popularyzujące twórczość Ewy Szelburg – Zarembiny.  Obchody te zorganizowane w dniu 27 kwietnia nawiązywały też do przypadającego  na dzień 23 kwietnia Światowego Dnia  Książki i Praw Autorskich.

   W międzygminnym konkursie udział wzięły dwuosobowe drużyny złożone z uczniów klas  III szkół podstawowych z  Karmanowic, Nałęczowa, Piotrowic, Sadurek  i Wąwolnicy. W obecnym roku uczniowie rywalizowali według nowej formuły:  w gronie gości  walczyli o tytuł zwycięzcy konkursu. Przypadł on uczennicom ze Szkoły Podstawowej w Karmanowicach: Milenie Gawdzie i  Annie Kierszniewskiej. Gratulujemy!

Czytaj dalej

Wewnątrzszkolny konkurs uczniów klasy III Szkoły Podstawowej w Drzewcach  „Ewa Szelburg – Zarembina i jej twórczość dla dzieci”

W dniu 25 kwietnia przeprowadzony został konkurs dotyczący naszej Patronki wśród wszystkich uczniów klasy III., do którego uczniowie przygotowywali się z wychowawczynią panią Małgorzatą Franczak – Kopińską.  Najlepszymi znawcami życia i twórczości Ewy Szelburg – Zarembiny okazali się: Antosia Koput (I miejsce), Julka Żeleźniak (II miejsce) oraz Łukasz Musiatowicz (III miejsce). Gratulujemy !

A.P.

             W piątek 22 kwietnia 2016 r. naszą szkołę odwiedził Łódzki Duet Akordeonowy, który przybliżył ten instrument dzieciom. Uczniowie mogli poznać zasady gry na instrumencie i wysłuchać przepięknych melodii w wykonaniu duetu.

R.K.

 W dniu Ziemi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w sprzątaniu świata. Z zapałem sprzątali pobliskie pobocza i rowy, a ilość zebranych śmieci zdziwiła wszystkich sprzątających. Samorząd Uczniowski zorganizował również konkurs na najciekawszy strój ekologiczny. Wszystkie klasy przygotowały interesujące prace wykorzystujące gazety, folie i nakrętki, ale  konkurs wygrali uczniowie klasy pierwszej, którzy pod opieką wychowawczyni pani Ewy Depty przygotowali strój dla „ Młodej Pary”.

R.K.


XIV EDYCJA AKCJI „ DRZEWKO ZA BUTELKĘ”-Uczniowie naszej szkoły już po raz trzeci wzięła udział w XIV edycji akcji edukacji ekologicznej „ Drzewko za butelkę” organizowane w ramach programu „ Odpowiedzialność i troska” przez Grupę Azoty Zakłady Azotowe „ Puławy”. W zbiórkę butelek oprócz samych dzieci zaangażowały się całe rodziny. W sumie uczniowie klas I-VI zebrali 34 715 sztuk, co sanowi średni 423 butelki na dziecko. Dzieci z przedszkola również dołączyły do akcji i zebrały 2 590 sztuk, najwięcej zebrała Marysia Sobieszek.  Najwięcej butelek PET zebrali:

Wiktoria Koczkodaj klasa V 5 210 sztuk

Amelia Pietruszewska klasa III 4 570 sztuk

Szymon Ciekoń klasa III 2 624 sztuk

Julia Toro klasa I 2 230 sztuk

Klementyna Nastaj klasa IV 2 001 sztuk

Rywalizację klasową na zbiórkę jak największej ilości butelek i zaangażowanie się uczniów wygrała klasa III.

R.K.

PAMIĘTAMY- Kwiecień to ważny miesiąc w historii Polski. To nie tylko początek naszej państwowości, ale również miesiąc ważnych  wydarzeń: 76 rocznicy mordu polskich żołnierzy w lasach katyńskich oraz 73 rocznica powstania w getcie warszawskim.          

R.K.

Konkurs ortograficzny-We wtorek uczennice naszej szkoły Natalia Wrotniak i Amelia Pietruszewska brały udział w konkursie ortograficznym „Sówka” w Szkole Podstawowej w Wąwolnicy. Zadania i ćwiczenia były bardzo trudne a zarazem ciekawe. Wszyscy uczestnicy dostali wspaniałe nagrody i dyplomy. Pisanie z poprawnością ortograficzną bardzo się opłaca.

M.F.K

PŁYNIE, WIJE SIĘ RZEKA – Dzięki pomocy rodziców uczniowie klasy czwartej mogli poznać sekrety rzeki w trakcie lekcji terenowej nad rzeką Bystrą w Wąwolnicy. Zbadali oni czystość rzeki, temperaturę wody, prędkość nurtu oraz rozpoznawali rośliny i zwierzęta występujące nad rzeką.

R.K.

 

1050 ROCZNICA CHRZTU POLSKI – W tygodniu, którym przypadała 1050 rocznica Chrztu Polski w każdej klasie przeprowadzona została pogadanka na temat ważności tego wydarzenia dla naszej Ojczyzny i dla każdego z nas. Kolejnym etapem świętowania będzie przypadająca w dniach 7-10 czerwca 2016 r. wycieczka „ Do kolebki państwa polskiego w 1050 rocznicę Chrztu Polski” do Gniezna, Lednicy, Biskupina i Poznania.

J.B.

OSTATNI SPRAWDZIAN – 5 kwietnia 2016 r. uczniowie klasy szóstej po raz ostatni przystąpili do ogólnopolskiego  sprawdzianu wiedzy. Odbył się on w dwóch częściach:  język polski i matematyka oraz język angielski. Szóstoklasiści przygotowywali się do sprawdzianu bardzo sumiennie przez cały rok i liczą na dobre wyniki.

R.K.

WIELKANOC –  Przed feriami wielkanocnymi uczniowie koła teatralnego zaprezentowali program poetycki pod tytułem „ W krzyżu miłości nauka” opracowany przez panią Alicję Olejnik  przy współpracy z panami Jolantą Boniecką i Katarzyną Lewandowską. Po programie uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły złożyli sobie życzenia świąteczne oraz podzielili się jajkiem.

R.K.

Wielkanoc w klasie III-W środę przed świętami klasa III przygotowała świąteczną kawiarenkę. Dzieci przyniosły smakowite potrawy związane ze śniadaniem wielkanocnym. W przygotowaniach pomogli rodzice robiąc pyszne sałatki. Wszystko bardzo smakowało. Panowała miła i świąteczna atmosfera.

M.F.K

 

WIELKANOCNY KONKURS –  Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs na najciekawszy i najładniejszy stroik świąteczny. Cieszył się on dużą popularnością wśród dzieci. Przygotowano stroiki, pisanki, kartki świąteczne i inne dekoracje związane ze świętami wielkanocnymi. Wszyscy uczestnicy otrzymali symboliczne nagrody.

R.K.

 

KONKURS FOTOGRAFICZNY- ZIMA….Uczniowie klas I-VI wzięli udział w konkursie fotograficznym „ Cztery pory roku w obiektywie-zima”. Do konkursu zgłosiło się 16 uczniów , w tym dziesięciu z klas młodszych. Jury w składzie Zofia Góral i Małgorzata Jakubczyk nagrodziło najlepsze zdjęcia. Wszyscy uczestnicy otrzymali słodycze, a nagrodzeni drobne upominki.

czytaj więcej


POŻEGNANIE ZIMY-  Samorząd Uczniowski  wraz z wychowawcą klasy trzeciej panią Małgorzatą Franczak-Kopińską i uczniami klasy trzeciej przygotował pożegnanie zimy. Na boisku szkolnym spłonęła Marzanna, symbol odchodzącej zimy, przygotowana przez trzecioklasistów. Wszyscy czekają z niecierpliwością na przyjście wiosny.

R.K.

KONKURSY, KONKURSY –  Chętni uczniowie mogli sprawdzić swoja wiedzę z matematyki, języka angielskiego historii i przyrody w trakcie ogólnopolskich konkursów wiedzy OLIMPUS i kangurka matematycznego.

R.K.

8 MARCA- DZIEŃ KOBIETtulipan

Szczęścia, uśmiechu, dużo radości, spełnienia wszystkich najskrytszych marzeń, samych przyjemnych w życiu zdarzeń… tego i wiele innych ciepłych słów życzyli  mężczyźni dnia 8 marca br. wszystkim Paniom naszej szkoły.

Dzień Kobiet od lat obchodzony jest uroczyście w naszej szkole. Pamiętamy o naszych paniach, – i tych dużych i małych. Klasa  czwarta przygotowała program artystyczny: słowno-muzyczny. Dziewczyny zaśpiewały piosenkę „Być kobietą” a chłopcy „Kto za Tobą w szkole ganiał”.

Na zakończenie wprowadzone w radosny nastrój panie otrzymały w dowód sympatii tulipany. Sto lat wszystkim paniom!

DSC_0929 DSC_0930 DSC_0931 DSC_0932 DSC_0933 DSC_0934 DSC_0935 DSC_0937 DSC_0939 DSC_0941 DSC_0943

Z DALEKICH KRAJÓW – Naszą szkołę odwiedziły studentki z Gruzji  i Japonii Lika i Aki, które przybyły do nas w ramach III edycji międzynarodowego projektu Enjoy My Origin realizowane przez AIESEC-Polska. Przybliżyły one uczniom i dzieciom z przedszkola swoje kraje, ich kulturę, zwyczaje i historię. Uczniowie poznali smak zielonej herbaty i poznali tajniki ceremoniału parzenia herbaty. To były  niezapomniane lekcje geografii, historii i języka angielskiego.

R.K.

DSC_0797 DSC_0801 DSC_0806 DSC_0871 DSC_0873 DSC_0877 DSC_0881 DSC_0884 DSC_0889 DSC_0893 DSC_0924 DSC_0926 DSC_0927

WYBIERAM WODĘ – Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Wybieram wodę”, który jest wspólną inicjatywą Polskiego Towarzystwa Dietetyki oraz Instytutu Promocji Zdrowia i Dietoterapii. Program zwraca szczególną uwagę na to, jak ważną rolę w zachowaniu zdrowia odgrywa prawidłowe nawodnienie organizmu. Pierwszym etapem programu było spotkanie dzieci z dietetyczkami.

 R.K.

DSC_0897 DSC_0899 DSC_0901 DSC_0906 DSC_0908 DSC_0911 DSC_0912 DSC_0913 DSC_0915 DSC_0916

NARODOWY DZIEŃ ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH-1 marca 2016 r. uczniowie naszej szkoły  obchodzili Narodowy dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, który został wprowadzony przez Sejm ustawą z dnia 3 lutego 2011 r.  Nazwa „żołnierze wyklęci” została zaczerpnięta z nazwy wystawy przygotowanej przez Ligę Republikańską poświęconą podziemiu antykomunistycznemu z drugiej połowy lat 40 i początku lat 50 ubiegłego stulecia. Ostatni żołnierz niezłomny Józef Franczak PS. „Lalek” zginął w obławie 21.10.1963 r. w majdanie Kozic Górnych pod Piaskami.

czytaj więcej

DSC_0945

Marzec

Zimowe zabawy kl. III-Korzystając z ostatnich chwil zimowych, klasa III postanowiła pobawić się na świeżym powietrzu. Śnieg nie był taki zimny. Wszyscy się świetnie bawili. Tylko bałwan nie był zadowolony,  bo nie mógł pobiegać z dziećmi.

Zimowe otoczenie szkoły jest bardzo ładne. Klasa III zachęca do zabaw na śniegu.

M.F-K

DSC_0840 DSC_0844 DSC_0851 DSC_0855 DSC_0862 DSC_0863 DSC_0866

Walentynki-W piątek przed feriami zimowymi w szkole zorganizowano Walentynki.           Listownie uczniowie mogli przekazać życzenia nauczycielom, koleżankom i kolegom. Uroczystość przebiegała w bardzo radosnej i miłej atmosferze. Z tej okazji wydano w szkole limitowaną ofertę serduszkowych znaczków pocztowych, z których dochód w wysokości 138 zł przekazano na potrzeby związane z Sandrine.

Sandrine – kto to taki?—-czytaj więcej

M.F-K

DSC_0761 DSC_0762 DSC_0763 DSC_0764 DSC_0765 DSC_0766 DSC_0767 DSC_0768 DSC_0769

100 LEKCJA MATMY-Uczniowie klasy piątej w dniu 12 lutego 2016 r. uroczyście obchodzili setną lekcję matematyki. Z tej okazji Julka i Ksenia upiekły tort, który nie tylko wybornie smakował, ale też posłużył jako pomoc dydaktyczna w nauce ułamków zwykłych. Nasza klasa lubi rozwiązywać zadania, mnożyć, dzielić, potęgować a tajniki „królowej nauk” zdradza nam Pan Józef Śledź.

Antosia z klasy V

DSC_0774 DSC_0775 DSC_0777 DSC_0778 DSC_0782 DSC_0792 DSC_0793

KONKURSY SKO – W naszej szkole prężnie działa SKO, którego opiekunką jest pani Ewa Depta. Organizuje ona liczne konkursy których celem jest propagowanie idei oszczędzania. Laureaci konkursów są nagradzani upominkami.

R.K.

DSC_0769 DSC_0772


BEZPIECZNE FERIE – W ramach przygotowywania się do bezpiecznych ferii uczniowie naszej szkoły wzięli udział w pogadance straży miejskiej na temat bezpieczeństwa w czasie zimy, wykonali gazetki dotyczące bezpieczeństwa oraz plakaty przypominające właściwe zachowanie na drodze.

R.K.

DSC_0824 DSC_0825 DSC_0826

Projekt „Moja Mała Ojczyzna” i literatura – W dniach od 8 do 19 lutego 2016 roku uczniowie naszej szkoły z klas I – VI opracowywali pod opieką wychowawców projekt „Moja Mała Ojczyzna” wykonując grupowo rysunki, plakaty, foldery  oraz prezentacje poświęcony gminie Nałęczów oraz okolicznym miejscowościom. Prace wykonywali również w oparciu o zbiory biblioteki szkolnej. W pracach uczniów częstym elementem były postacie pisarzy, z których słynie Nałęczów oraz wątki z legend nałęczowskich. Podczas podsumowania uczniowie obejrzeli najlepsze prezentacje wykonane przez obie Majki Depty, Wiktorię Wrzos, Grzegorza Wójcika i Bartka Piskorka z klasy VI oraz otrzymali cukierki za wykonane przez siebie prace grupowe. Stały się one  piękną i pouczającą ozdobą naszej szkoły.

harmonogram tygodnia „Mała Ojczyzna w literaturze”

Anna Pardyka

DSC_0820 DSC_0821 DSC_0822 DSC_0823 DSC_0827 DSC_0829 DSC_0831 DSC_0832 DSC_0834 DSC_0838 DSC_0839 DSC_0868

Tydzień  z  książką, czyli słodkie chwile i konkurs na najlepszego lektora – Ostatni tydzień przed feriami spędziliśmy w towarzystwie książki – „Nałęczowa czar w legendach i opowieściach”. Chętni uczniowie z klas I – III i IV – VI mogli posłuchać na przerwach nałęczowskich legend czytanych przez rówieśników z klas III i IV –VI. Spotkania kończyła słodka niespodzianka. Głośnemu czytaniu książki towarzyszyła wysoka frekwencja uczniów. Spotkania były tez okazją do wyboru najlepszych lektorów spośród uczniów naszej szkoły. Na podstawie głosów uczniów i nauczycieli dyżurujących podczas głośnego czytania najlepszym lektorem wybrana została Amelka Pietruszewska z klasy III, zaś wyróżnienia otrzymali: Antosia Koput, Szymek Cierkoń  i Julka Wójciak z klasy III oraz Mateusz Miazek i Milena Dudek z klasy IV, Jakub Wójciak i Paweł Sikora z klasy V oraz Wiktoria Wrzos z klasy VI. W trakcie podsumowania uczniowie zostali zaproszeni do biblioteki szkolnej po książki, również te zakupione w ramach programu „Książki naszych marzeń”.

Anna Pardyka, Alicja Olejnik
Małgorzata Franczak – Kopińska

DSC_0835 DSC_0836

TŁUSTY CZWARTEK – Jak co roku w „ tłusty czwartek” uczniowie spotkali się na apelu, na którym uczniowie z klasy III przybliżyli staropolski zwyczaj objadania się pączkami w ostatni czwartek karnawału. Na zakończenie apelu wszyscy zostali poczęstowani pysznymi pączkami.

R.K.

DSC_0661 DSC_0663 DSC_0664

SPOTKANIE Z NAŁĘCZOWSKIMI LEGENDAMI-W dniu 3 lutego 2016 r. odbyło się spotkanie autorskie z panem Krzysztofem Zalechem, który zaprezentował swoją publikację „ Nałęczowa czar w legendach i opowiadaniach”.

A.P.

DSC_0632 DSC_0641 DSC_0644 DSC_0652 thumb

Najlepsi czytelnicy

     W dniu 20 stycznia 2016 r. najlepsi czytelnicy zostali nagrodzeni na apelu podsumowującym I półrocze roku szkolnego 2015/16.

Laureaci konkursu „Najlepszy czytelnik” (najwięcej wypożyczeń)

I miejsce: Julka Żeleźniak, 33 wypożyczeń – klasa III

II miejsce: Weronika Ścibior, 30 – klasa II ; Mateusz Miazek, 30 – klasa IV

III miejsce: Antosia Koput, 29 – klasa V 

Laureaci konkursu „Systematyczny czytelnik” (co najmniej dwa wypożyczenia na miesiąc)

 czytaj więcej

DSC_0617 DSC_0619

Luty

Dzień Babci i Dziadka –  Dzień Babci i Dzień Dziadka to jedne z ważniejszych dat w kalendarzu.  Dnia 25 stycznia 2016r. dzieci z oddziału przedszkolnego składały swym Babciom i Dziadkom życzenia z okazji Ich święta. Były wiersze, wesołe piosenki i prezenty. Miłe rozmowy z naszymi Gośćmi przy herbacie i ciastku zakończyły uroczystość.

J.P

DSC_0595 DSC_0602 DSC_0605 DSC_0607 DSC_0608 DSC_0614 DSC_0616

DZIEŃ BABCI I DZIADKA-W dniu 22 stycznia 2016 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Uczniowie pod opieka pań Ewy Depty, Ewy Sobieszek, Małgorzaty Franczak-Kopińskiej i Alicji Olejnik przygotowali wierszowane życzenia dla ukochanych Dziadków. Na zakończenie czekała naszych gości słodka niespodzianka „szkolna kawiarenka”. Na uroczystość zostali zaproszeni Seniorzy z naszej wsi.

R.K.

DSC_0570 DSC_0573 DSC_0576 DSC_0579 DSC_0584 DSC_0592

Styczeń

WIGILIA SZKOLNA-Jak co roku, w ostatni dzień szkoły w starym roku uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły spotykają się by przełamać się opłatkiem i złożyć życzenia. Szkolną  wigilię poprzedzają Jasełka. W tym roku uroczyste spotkanie prowadziła  Julia Kałdonek i Aleksandra Sudzińska. Jasełka pod tytułem „Historia narodzenia Pańskiego” przygotowali uczniowie pod kierunkiem pani Alicji Olejnik. Chórem anielskim dyrygowała  pani Katarzyna Lewandowska, a scenografię wykonała pani Małgorzata Jakubczak.

R.K.

DSC_0468 DSC_0469 DSC_0470 DSC_0471 DSC_0474 DSC_0494 DSC_0497 DSC_0500 DSC_0505 DSC_0508 DSC_0512 DSC_0514 DSC_0521 DSC_0522

Wigilia przedszkolaków-W świątecznym nastroju dzieci z kl. „0” i punktu przedszkolnego wspólnie podzieliły się opłatkiem, złożyły sobie życzenia i próbowały tradycyjnych wigilijnych potraw.

J.P.

P1040240 P1040241 P1040242 P1040243


 

KONKURS „ Sawa. Mały Wielki Bohater”-Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie na ilustracje i recenzję do filmu „ Sawa. Mały Wielki Bohater”. Nagrodzono  następujących uczniów:

za najlepszą recenzję Antoninę Koput z klasy V,

za najciekawsze prace plastyczne Weronikę Deptę z klasy I, Zofię Kryńską, Weronikę Ścibior, Magdalenę Wrotniak i Gabrielę Koput z klasy II.

R.K.

DSC_0524 DSC_0484 DSC_0483

ŚWIĄTECZNY KIERMASZ DLA SANDRIN-Uczniowie naszej szkoły przygotowali wraz z opiekunami paniami Małgorzatą Jakubczyk, Ewą Sobieszek, Joanną Pochroń i Olgą Wróbel świąteczne upominki dla przyjaciół szkoły i na świąteczny kiermasz. Dochód ze sprzedaży kart świątecznych, pierników, ozdób choinkowych został przeznaczony na pokrycie kosztów nauki Sandirn, afrykańskiej dziewczynki.

R.K.

DSC_0467 DSC_0466 DSC_0464

PIERNICZKI KLASY DRUGIEJ-Uczniowie klasy drugiej wraz z wychowawcą dekorowali pierniczki upieczone przez jedną z mam, panią Izabelę Ścibior. Pierniczki ozdobią klasową choinkę i wzbogacą bożonarodzeniowy kiermasz.

Ewa Sobieszek

DSC_0450 DSC_0448

TUBY I PUZONY-11 grudnia 2015 r. w naszej szkole odbyła żywa lekcja muzyki. Uczniowie mogli poznać instrumenty dęte blaszane, ich budowę i dźwięk jaki wydają. Na koniec „ objazdowa filharmonia” wykonała koncert kolęd.

R.K.

DSC_0458 DSC_0456 DSC_0455 DSC_0453

Konkurs profilaktyczny-W dniu 10 grudnia 2015 r. na apelu podsumowano konkursy profilaktyczne. W konkursie na komiks „ Mówię nie dla piwa, bo…” wzięło udział 22 uczniów klas IV-VI. W  konkursie na ilustracje do spektaklu profilaktycznego „ Przygody pewnego liska” wzięło udział 23 uczniów. Uczestnicy i nagrodzeni uczniowie otrzymali słodycze nagrody rzeczowe.

czytaj więcej

DSC_0462 DSC_0461 DSC_0460 DSC_0442

SANTA CLAUS IS COMING TO TOWN-Uczniowie klas II-VI wzięli udział konkursie „ Santa Claus is Coming to Towwn” organizowanym przez Szkołę Podstawową w Nałęczowie. Uczniowie pod okiem Pani Moniki Haładyj przygotowali komiksy o przyjściu Świętego Mikołaja.

R.K.

DSC_0421 DSC_0412 DSC_0410 DSC_0409 DSC_0408 DSC_0407

Wizyta Mikołaja-Wierszem i piosenką dzieci z przedszkola i zerówki powitały tak długo oczekiwanego gościa.  Mikołaj dla każdego miał prezent. Wysłuchał wszystkich piosenek, miło porozmawiał z dziećmi, pożegnał się i wyruszył w dalszą drogę . Obiecał nam, że wróci do nas  za rok.

J. P

P1040225 P1040228 P1040231 P1040232 P1040234 P1040235

Grudzień

Andrzejki-Dnia 27 listopada 2015r. dzieci z przedszkola i zerówki wspólnie bawiły się na zabawie andrzejkowej. Były tańce, śpiewy i ciekawe konkursy.

J.P

DSC_0400 DSC_0361 DSC_0335 DSC_0329 DSC_0322

TEATR PROFILAKTYCZNY-Uczniów naszej szkoły odwiedził teatr profilaktyczny. Wspólna zabawa z aktorami przypominała wszystkim, jak ważna jest życzliwość i dobre słowo.

R.K.

DSC_0315 DSC_0313 DSC_0311 DSC_0309 DSC_0308 DSC_0307

Andrzejki Szkolne-26 listopada 2015 r. w Szkole Podstawowej w Drzewcach zorganizowano zabawę andrzejkową dla klas I – VI. Samorząd Uczniowski wprowadził nas w świat czarów i wróżb.

Dj zadbał o to by wszyscy mogli rozprostować swoje nogi przy błysku kolorowych świateł i super muzyce. Rodzice uczniów przygotowali natomiast kiermasz ciast kuszących wyglądem i zapachem, a smakujących tak, że nie można im się było oprzeć. Mamy wykazały się ogromnym kunsztem kulinarnym, za co Im serdecznie dziękujemy.

Zabawa była znakomita niech żałuje ten kto nie był.

DSC_0305DSC_0303DSC_0302DSC_0299DSC_0297DSC_0296DSC_0292DSC_0291DSC_0290DSC_0289DSC_0287DSC_0279


 

NIE DLA DOPALACZY-Uczniowie klas IV-VI wzięli udział w konkursie plastycznym „ NIE DLA DOPALACZY” zorganizowanym przez Zespół Szkół im. Zygmunta Chmielewskiego w Nałęczowie. Prace powstały pod opieką pani Małgorzaty Jakubczyk.

R.K.

DSC_0269 DSC_0267 DSC_0266

I KONKURS PIEŚNI I PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ – Uczniowie naszej szkoły, duet Julia Pochroń i Antonina Koput zdobyły I miejsce w kategorii zespół w I Międzyszkolnym Konkursie Pieśni i Piosenki Patriotycznej zorganizowanym przez Nałęczowski Ośrodek kultury i Szkołę Podstawową w Nałęczowie . Uczennice przygotowała pani Katarzyna Lewandowska.

R.K.

DSC_6484 DSC_6483 DSC_6482 DSC_6480 DSC_6478 DSC_6477 DSC_6476

Uczennice kl. II :Nikola Rusek i Gabriela Koput reprezentowały naszą szkołę w VI Konkursie Recytatorskim O Złotą Różę, zorganizowanym prze Muzeum Stefana Żeromskiego w Nałęczowie w 90 rocznicę śmierci pisarza. Konkurs ten odbył się 20 XI 2015 r. w sali balowej Pałacu Małachowskich w Nałęczowie i był nagrywany przez Radio- Lublin. Audycji będzie można wysłuchać 29 XI 2015 r o godz. 21:30.

Ewa Sobieszek

IMG_0086 IMG_0083 IMG_0082 IMG_0081

Wycieczka do Radomia – W dniu 19 XI uczniowie klas III-VI uczestniczyli w wycieczce do Radomia. Odwiedziliśmy fabrykę bombek oraz Muzeum im  Jacka Malczewskiego. W fabryce mogliśmy zobaczyć, jak ze szklanej rurki można zrobić bombkę. Panie, które zajmują się malowaniem i ozdabianiem bombek, pokazały nam, jak jest to trudne i czasochłonne. Na koniec mogliśmy kupić sobie piękne bombki.

DSC_0075 DSC_0074 DSC_0070 DSC_0067 DSC_0064 DSC_0063 DSC_0056 DSC_0053 DSC_0044

Kolejnym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie Muzeum im. Jacka Malczewskiego. Mogliśmy podziwiać obrazy w galerii malarstwa polskiego oraz ciekawe ekspozycje: przyrodniczą, etnograficzną i archeologiczną.

DSC_0090 DSC_0091 DSC_0097 DSC_0101 DSC_0107 DSC_0108 DSC_0113

Julia Pochroń kl. IV

Dnia 19 XI 2015 r. odbyła się wycieczka do Fabryki Ozdób Świątecznych w Radomiu. Uczniowie kl. 0-II podziwiali proces powstawania różnych ozdób choinkowych. Na pamiątkę dostali przepiękne bombki.

Ewa Sobieszek

IMG_0073 IMG_0066 IMG_0065 IMG_0063 IMG_0060 IMG_0058

KONKURS W WĄWOLNICY – Uczniowie klasy czwartej pod opieką pani Małgorzaty Jakubczyk przygotowali prace na konkurs organizowany z okazji 80-lecia przekazania placu przez księdza Wielisława Kryckiego pod budowę szkoły w Wąwolnicy. II miejsce zajął Łukasz Siwiec, III miejsce Mateusz Miazek zaś wyróżnienia otrzymali Milena Dudek, Julia Pochroń  i Kacper Rusek.

R.K

DSC_0258 DSC_0257 DSC_0249 DSC_0248 DSC_0222

NARODOWE ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI – Uczniowie naszej szkoły z okazji Narodowego Święta Niepodległości wzięli udział w uroczystej mszy świętej i akademii w Wąwolnicy. W szkole członkowie koła recytatorskiego pod opieką pani Alicji Olejnik i Katarzyny Lewandowskiej przygotowali uroczysty apel.

R.K

DSC_0256 DSC_0255 DSC_0254 DSC_0253 DSC_0252 DSC_0251 DSC_0250 DSC_0229 DSC_0221 DSC_0220

Listopad

DZIEŃ CHŁOPAKA – Ostatni dzień września to bardzo ważna data. Tego dnia święto mają nasi koledzy. Z tej okazji chłopcy otrzymali od dziewcząt życzenia, prezenty i słodycze. Na wspólnej zabawie bawili się wszyscy uczniowie oraz wychowawcy pani Alicja Olejnik i pan Józef Śledź. Rodzice uczniów klasy piątej panie Alicja Piekoś i Monika Żyłka pomagały w zorganizowaniu poczęstunku.

R.K

dzien chlopaka (3)dzien chlopaka (4)dzien chlopaka (5)dzien chlopaka (6)dzien chlopaka (7)dzien chlopaka (8)dzien chlopaka (2)


 

PRZYJĘCIE KLASY IV DO GRONA KLAS STARSZYCH – Uczniowie klasy V wraz z wychowawca panią Alicja Olejnik przygotowali „egzamin” dla czwartoklasistów. Składał się on z różnych zadań sprawdzających wiedzę, zręczność i odwagę. Czwartoklasiści  przeszli próby  śpiewająco i zostali pełnoprawnymi uczniami II etapu edukacji. Na zakończenie wspólnej zabawy otrzymali od starszych kolegów drobne upominki i certyfikaty.

R.K

DSC_0001 DSC_0003 DSC_0006 DSC_0012 DSC_0013 DSC_0015 DSC_0017 DSC_0020 DSC_0022 DSC_0026

OPIEKA NAD CMENTARZYKIEM – Uczniowie klasy V przeprowadzili prace porządkowe na cmentarzyku w Drzewcach.

DSC_0219 DSC_0216 DSC_0214 DSC_0213

 

WODA – W ramach współpracy z wytwórnia wody „Nałęczowianka” uczniowie klas I-III wzięli udział w zajęciach poświęconych znaczeniu wody. Dzieci mogły się również dowiedzieć dlaczego należy oszczędzać wodę i jak można to robić.

R.K.

DSC_0078 DSC_0076 DSC_0075 DSC_0074 DSC_0073 DSC_0072 DSC_0070

Wycieczka do „ Magicznych Ogrodów” – Najmłodsi uczniowie naszej szkoły wybrali się do „Magicznych Ogrodów” w Janowcu. W tym bajkowym miejscu zamieszkały: Bulwiaki, magiczne ptaki, Mordole oraz Krasnoludy. Dzieci zobaczyły wiele ciekawych zakątków ogrodu, mogły pobawić się na polu marchewkowym oraz przejechać się małą kolejką.

Joanna Pochroń

P1040204 P1040201 P1040195 P1040193 P1040188 P1040185 P1040184 P1040183 P1040180 P1040176 P1040172 P1040167

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ – Z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie naszej szkoły oraz rodzice złożyli nauczycielom i pracownikom szkoły życzenia, wręczyli laurki oraz tort. Uczniowie przygotowali również część artystyczną i śpiewające życzenia.

R.K.

DSC_0104 DSC_0121 DSC_0139

ŚLUBOWANIE – W dniu 14 października 2015 r. uczniowie klasy pierwszej złożyli uroczyste ślubowanie w obecności rodziców, wychowawczyni pani Ewy Depty i całej społeczności szkolnej. Części artystycznej przygotowanej przez pierwszaków towarzyszył „egzamin pierwszoklasisty” przeprowadzony przez Samorząd Uczniowski. Na zakończenie uczniowie dostali prezenty od klas.

R.K

  DSC_0081 DSC_0082 DSC_0092 DSC_0093 DSC_0099 DSC_0101 DSC_0118 DSC_0125 DSC_0130 DSC_0131 DSC_0135  

Wycieczka do Lublina – W dniu 8 października 2015 r. uczniowie klas – od II do VI wyjechali na wycieczkę do Lublina. W kinie obejrzeliśmy film pt. „KLUB WŁÓCZYKIJÓW” – na motywach powieści Edmunda Niziurskiego. Jest to wspaniała historia poszukiwaczy skarbu, przepełniona humorystycznymi scenami, ale też trzymająca widza w napięciu.

Kolejnym punktem naszej wycieczki była „nieziemska” wystawa klocków LEGO. Wszystkie budowle zapierały dech w piersiach! Nam też pozwolono coś zbudować. Było dużo śmiechu. Świetnie się bawiliśmy. Wróciliśmy bardzo zadowoleni.

Ksenia Żyłka kl. V

DSC_0028 DSC_0025 DSC_0024 DSC_0023 DSC_0019 DSC_0017 DSC_0002

KAZIMIERZ DOLNY I JEGO ATRAKCJE – Uczniowie klasy V i VI wzięli udział w warsztatach „ Przyjaciel dzikich zapylaczy” organizowanych przez Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu. Wykonali domki dla owadów, zwiedzili wystawy w muzeum. Spacer szlakiem renesansu lubelskiego zakończył plener na którym uczniowie uwiecznili jesienny pejzaż Kazimierza.

R.K.

DSC_0210 DSC_0192 DSC_0186 DSC_0176 DSC_0172 DSC_0153 DSC_0151 DSC_0149 DSC_0146 DSC_0141

BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK – Dnia 1.10  w punkcie przedszkolnym zawitali mili goście. Byli to policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Puławach. Policjanci przybliżyli dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po jezdni. Opowiadali o swojej pracy i odpowiadali na pytania , które zadawały dzieci.

R.K.

IMG_0044  IMG_0041 IMG_0037 IMG_0029 DSC_0066

Październik

 

DZIEŃ CHŁOPAKA W PUNKCIE  PRZEDSZKOLNYM – Dnia 29.09 w punkcie przedszkolnym świętowaliśmy Dzień Chłopaka .Dzieci dostały upominki zakupione przez rodziców. Były życzenia i mnóstwo uśmiechów.

zobacz więcej


 

SPRZĄTANIE ŚWIATA-W ramach akcji „Sprzątanie świata”  uczniowie naszej szkoły wzięli udział w sprzątaniu  naszej miejscowości.  Humor uczniom dopisywał i szybko napełnione zostały worki na śmieci. Gazetka w szkole, przygotowana przez klasę III i panią Małgorzatę Franczak-Kopińską przypominała wszystkim o potrzebie dbania o środowisko naturalne.

sprzątanie świata (5) sprzątanie świata (4) sprzątanie świata (3) sprzątanie świata (2) sprzątanie świata (1)

PRZEDSZKOLAKI WSPOMINAJĄ PATRONKĘ-Dnia 28.09 w Punkcie przedszkolnym odbył się konkurs dotyczący twórczości Ewy Szelburg-Zarembiny. W konkursie brały udział dzieci z punktu przedszkolnego i oddziału przedszkolnego. Bawiliśmy się razem słuchając wierszy, odpowiadając na pytania dotyczące ich treści i szukając rysunków odzwierciedlających czytany utwór. Prace plastyczne przygotowały dzieci wspólnie z rodzicami. Na koniec były słodkie nagrody.

zobacz więcej

PAMIĘTAMY O PATRONCE-Uczniowie naszej szkoły odwiedzili grób patronki Ewy Szelburg-Zarembiny w Nałęczowie z okazji XXIX rocznicy śmierci. Złożyli kwiaty i zapalili znicze. Gazetki ścienne w klasach przypomniały wszystkim uczniom Zycie i twórczość patronki szkoły.

patronka cmentarz (2)

SPRZĄTAMY CMENTARZYK-Uczniowie klasy szóstej wraz z nauczycielami posprzątali cmentarz wojenny w Drzewcach.

cmentarzyk (4) cmentarzyk (3) cmentarzyk (2) cmentarzyk (1)

LEKCJA TERENOWA-Uczniowie klasy  czwartej na lekcji terenowej z przyrody uczyli się wyznaczać i posługiwać kierunkami geograficznymi.

lekcja terenowa (5) lekcja terenowa (4) lekcja terenowa (3) lekcja terenowa (2) lekcja terenowa (1)

WYBORY OPIEKUNA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO-W dniu 4 września 2015 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wyborach opiekunów Samorządu Uczniowskiego. Były karty do głosowania, parawany, komisja i urna wyborcza. Opiekunami samorządu zostały panie Monika Haładyj i Małgorzata Franczak-Kopińska.

wybory opiekuna samorzadu (4) wybory opiekuna samorzadu (3) wybory opiekuna samorzadu (2) wybory opiekuna samorzadu (1)

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2015/16 – Tradycyjnie 1 września to dzień w którym uczniowie zaczynają nowy rok szkolny. Zanim zabrzmiał pierwszy dzwonek dzieci wymieniły się wakacyjnymi wrażeniami. Tradycyjnie uczniów i rodziców powitała pani dyrektor Renata Koput, a później odbyło się spotkanie z wychowawcami w klasach.

 

Wrzesień
ROK SZKOLNY 2015/2016

patron

Ewa Szelburg-Zarembina

Konkursy dla dzieci

Konkursy dla dzieci

Kultura dla dzieci

Kultura dla dzieci